Lamelna pergola

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Pri nas smo tudi končno zmontirali še senčila. Vzeli smo od Langusa. Navpičen je screen rolo model ZipLine (cca. 2.200 €, 6,1 m x 2,3 m). Pod streho pa XLight (cca. 3.000 €, 6,3 m x 2,1 m). Vsi štirje so na motor. Poleg stikal za premik sem vmes dodal še Shelly 2.5 rele, da lahko premikam preko Home Assistant avtomatizacij.

Smo zadovoljni.

1624436765607.png


1624436781966.png


1624436822021.png


1624436946600.png
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Kako se pa to kaj obnaša v močnemjšem vetru? Ročno ali električno?
Ima senzor na treslaje. Nisem bil zraven ko je testiral to, ampak so rekli, da jo je moral močno trest, da se je zaprla. Zgleda, da precej zdrži. Je pa na elektriko.
Vertikalno platno prosto visi, ni nikamor fiksiran, ampak se v vetru vseeno "lepo" obnaša - me ne moti.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pri nas smo tudi končno zmontirali še senčila. Vzeli smo od Langusa. Navpičen je screen rolo model ZipLine (cca. 2.200 €, 6,1 m x 2,3 m). Pod streho pa XLight (cca. 3.000 €, 6,3 m x 2,1 m). Vsi štirje so na motor. Poleg stikal za premik sem vmes dodal še Shelly 2.5 rele, da lahko premikam preko Home Assistant avtomatizacij.

Smo zadovoljni.

Poglej priponko 46441

Poglej priponko 46442

Poglej priponko 46443

Poglej priponko 46444
Kar drago vse skupaj, samo za senčila preko 5 jurjev. Če računaš pa še samo konstrukcijo tvoje pergole, si pa verjetno že na okrog 10 jurjev?
Za tak denar (ali tisočaka več) bi dobil pa že bioklimatsko pergolo.
Razen, če si konstrukcijo sam delal?
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Vse skupaj z elektriko, žlebom, konstrukcija, senčila me je koštalo 8.000 €. Nisem je sam delal.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Vse skupaj z elektriko, žlebom, konstrukcija, senčila me je koštalo 8.000 €. Nisem je sam delal.
Aha, OK, vseeno malo ceneje kot bioklimatska pergola, je nekaj jurjev razlike, čeprav še vedno kar konkretna cena (pa ne da je kaj narobe, take so pač cene, ker povpraševanje še vedno presega ponudbo + material se draži).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Vem ja, pač ko si napisal, da je malo ceneje dobil od bioklimatske. Za to dimenzijo je danes bioklimatska čez 15.000eur.
Ja, nisem pa našel podatka ali je uporabnik Hijacker konstrukcijo postavil že lani ali je to cena od letos.
Ker cena za tisto konstrukcijo je kar poceni, cena senčil pa neprijetno visoka.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Konstrukcijo in senčila pod streho že lani. Letos samo še navpična sprednja senčila. Elektriko je napeljal lokalni štromar. Enako sem tudi enega dobil za žleb. Konstrukcija je malce bolj komplicirana. Terasa je v L.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Konstrukcijo in senčila pod streho že lani. Letos samo še navpična sprednja senčila. Elektriko je napeljal lokalni štromar. Enako sem tudi enega dobil za žleb. Konstrukcija je malce bolj komplicirana. Terasa je v L.
Ja, po cenah je kar logično, pa vseeno ni velike razlike med tvojo in bioklimatsko, recimo tam nekje od 2 do 4 jurje glede na čas nakupa in velikost pergole.
Jaz sem lani vplačal lamelno pergolo 7 x 3,80 metrov, dve različni barvi (ena konstrukcije, druga lamel), sprednji zip rolo, dežni senzor ter vgrajeni dve vrsti luči, montaža je bila letos, pa sem znotraj zgornjih dveh cifer razlike.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Če prav razumen ta bioklimatska pergola nima strehe oz. je lahko odprta ali zaprta. Moja želja je bila, da je streha vedno zaprta samo senco naredim poleti. Tudi če dežuje lahko kofetkam na terasi in je dovolj svetlo. Streha je namreč iz prozornih laksan plošč.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Če prav razumen ta bioklimatska pergola nima strehe oz. je lahko odprta ali zaprta. Moja želja je bila, da je streha vedno zaprta samo senco naredim poleti. Tudi če dežuje lahko kofetkam na terasi in je dovolj svetlo. Streha je namreč iz prozornih laksan plošč.
Ja, streha je lahko zaprta ali odprta, pri rahlem dežju je lahko tudi malo odprta oz. priprta, ker se lamele prekrivajo in bo dež vseeno lepo odtekel.
Vse OK, vsak zase najbolje ve kaj kupit, jaz sem bil recimo v štartu odločen, da bom nabavil ALU ogrodje + steklo na vrhu, pa sem potem dobival tako visoke ponudbe, da sem na koncu prešaltal na bioklimatsko, ker je bilo razlike manj kot 2 jurja, če upoštevam še neko konkretno (lepo) senčenje pod steklom.

(Je pa v tem vremenu tudi v taveliki vročini spodaj top, čeprav je terasa na JZ, ampak sej pravim, verjetno vsak svoje najbolj hvali.)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Je že kdo probal s kakimi cenejšimi izvajalci, Kitajci, Bolgari, Hrvati ? Ali vsaj z temi materiali v lastni montaži ?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Avstrijci so v nekih fancy vila blokih na Hrvaškem v Sukošanu montirali poljske pergole in pergotende, izgleda huda, o kvaliteti pa nimam pojma. Firma Systemy Surma
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
A jih je kdo kontaktiral glede cene? Pri izgledu so morda moteče štrleče škatle senčil, drugače pa vredu.
 

Milan1964

Zelenc'
19. okt 2021
2
0
1
Pozdravljeni, je kdo od vas kupil bioklimatsko (lamelno) pergolo Agava, podjetja Soltec? Če ja, kakšne so vaše izkušnje?
Odločam se namreč med Hard-top pergolo, Misteral pergolo, Ombra pergolo in Pergolo Agava. Katero bi vi svetovali?


LP,
Milan