Lahki pohodni čevlji

kareden

Pripravnik
23. nov 2007
73
0
6
Ljubljana
Iščem kakšne lahke, zračne, trpežne športne ali pohodne čevlje za poleti.Na dopustu mislim večji del dneva preživet na nogah oz. hoji po tujih mestih in pokrajini, pa iščem nekaj kvalitetnega za obut.V navadnih supergah mi noge "zakuhajo" že po eni uri, tako da je kar kriza, ko pa jih snamem dol, so pa vonjave
bonk.gif
.Čevlji bi morali biti malo bolj normalnega izgleda,ne visoki gojzarji z debelim narebrenim podplatom.Že malo iskal v LJ v BTC, pa bil razočaran, prodajalci /prodajalke nimajo pojma, kaj prodajajo.
 

kareden

Pripravnik
23. nov 2007
73
0
6
Ljubljana
Vem kaj bi rad, točno tole, kar piše v prvem stavku:

Iščem kakšne lahke, zračne, trpežne športne ali pohodne čevlje za poleti.

Kaj ti tukaj ni jasno?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Mam neke Reebok, podobne temu

http://global.reebok.com/V47203.html

Zgoraj mrežica, precej zračna zadeva, za poleti brez problema z švicanjem. Edino belih štumfov ni za obut, ker se vidi čez črno mrežico. Potem zgledaš pa še mal slabče kot bosanci ali močvirniški čefurji.

V osnovi gre za tekaške copate, ampak so udbni tudi pri hoji po trdih podlagah ali mestu ali čem podobnem. Glede na zračno mrežico odzgoraj je obvezna uposaba namenskih zoknov iz umetnih materialov, ki vlago odvajajo na zunanjost in se preko mrežice hitro sušijo (beri tekaški, kolesarski, itd) zokni. Klasičen bombaž ni ok, ker vlago ohranja v notranjosti.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
zato, ker pravis, da prodajalci nimajo pojma kaj prodajajo v bistvu pa se sam ne ves kaj bi rad. rad bi trpezen avto, lahek, vsaj 300KM in 3L motorjem, porabo 5l, enoprostorec in kabriolet obenem. a vidis kje je problem? trpezen in lahek se takoj izkljucujeta. zracen, pohoden tudi itn...
izberi, dve, tri preference, ki sta ti najbolj pomembne in isci dalje. super cevelj ne obstaja. ce svicas v noge, ti ne pomaga nic. bos tudi v sandale svical in smrdel kot dihur.

z vse obenem imam najboljse izkusnje s scarpa cinque terre. res pa nimam problemov s svicanjem v noge.

1900.jpg
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mogoče Merrell waterpro

Ti imajo sigurno dost lukenj za luftat, sam imam prejšnji model in grem z njimi tudi v vodo če so kake zoprne skale... edino znajo malo ožulit okrog prstov včasih
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Merellke so meni super udoben čevelj. Edino žal mi je, da sem zadnje vzela ene, ki mi premočijo, imam pa tudi Adidasove iz gore-texa in sem tudi zadovoljna.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.606
256
113
ksz

tole kar nastevate je sama komerciala. razen scarpe, k je dober cevelj.

trpezne pohodne cevlje najdes v namenskih trgovinah Iglu, anapurna, kibuba, itn. mel sem nazadnje la sportiva pa so zdrzali 2 leti vsak dan cel dan na nogi kot delovni cevelj. Baje so tud alpina ok, zdej so itak mal razsirili ponudbo in se najde tud lepe modele. trenutno mam ene alpina da vidim kok bojo zdrzali...
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Sam sem si lansko leto kupil TE in so mi super. Kupil sem jih v akciji za 60€ in grem takoj kupit še ene ko bo spet akcija..
 

turd_sandwich

Zelenc'
18. maj 2015
29
1
3
Svetujem ti, da si ogledaš Polo obutev. Slovenski proizvajalec, hand made. Kvaliteta kot se šiha...splača se ti preverit.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.640
6.496
113
Citat:
Uporabnik turd_sandwich pravi:
Svetujem ti, da si ogledaš Polo obutev. Slovenski proizvajalec, hand made. Kvaliteta kot se šiha...splača se ti preverit.

Modele imajo takšne, da jih tudi za v trugo ne bi dal gor.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik turd_sandwich pravi:
Svetujem ti, da si ogledaš Polo obutev. Slovenski proizvajalec, hand made. Kvaliteta kot se šiha...splača se ti preverit.

Modele imajo takšne, da jih tudi za v trugo ne bi dal gor.

bolj pomembno je da so dober narjeni. Čevlji polo so sigurno boljši (za v hribe jasno) kot neke priznane znamke. Zakaj je tako sem pa pisal par postov višje.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Jaz imam za lahko pohodništvo kar Salomon Speedcross 3. Zdaj si bom vzel še model z membrano. Ali ima kdo izkušnje s Climashield vs Goretex?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.092
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik turd_sandwich pravi:
Svetujem ti, da si ogledaš Polo obutev. Slovenski proizvajalec, hand made. Kvaliteta kot se šiha...splača se ti preverit.

Modele imajo takšne, da jih tudi za v trugo ne bi dal gor.

bolj pomembno je da so dober narjeni. Čevlji polo so sigurno boljši (za v hribe jasno) kot neke priznane znamke. Zakaj je tako sem pa pisal par postov višje.

Zdaj si pa preberi prvi post, da boš vedel, o kakšnih čevljih je govora v tej temi ...