LAGUNA II DCI

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
A mi lahko gdo pove več o tej laguni II, od letnika 2001-2003 dizel mašine.katera je bolša 1.9dci ali 2.2 dci.
kaj tazga mislim http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1654245#

kupil bi si en tak ali podoben avto pa so mi oči zataknle na tem avtomobilu.Lep mi je polen opreme pa še cena je ugodna.Vem da so te lagune imele probleme z elektroniko, am pa točen nevam kaj naj bi bilo narobe.

Dajte mi svetovati.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
2.2dci je bil, vsaj za nas, zelo problematičen motor!

napake v konstrukciji neke lopute v motorju, tako da je olje ven skozi cevko od merilne paličice metalo s takim pritiskom, da je bil cel bok avta masten. na cesti ostal 3x. pač, izgubiš zaupanje v avto...

po menjavi lopute problemov s samim avtom ni bilo, prevoženih cca 250.000km, avtomatski menjalnik.

sicer je motor dovolj zmogljiv in uglajen.

težav z elektroniko nismo imeli. če odšteješ kljub piskaču prižgane luči in izpraznitev akumulatorja ter nedelovanje kartice zaradi namakanja v morju.
wink-1.gif


mene osebno je malce motila ergonomija v avtu, sem imel občutek kot da bi sedel malce postrani.

l.p.
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
tudi sam sem gledal te lagune (čeprav sem vedno renaulta nikdar, po izkušnji punce z meganom)...ampak je več ne nameravam kupiti...

turbine crkujejo kot za šalo...poglej malo renault forum...sicer pa mi je dober znanec, ki je vodja enega izmed renaultovih servisov odsvetoval nakup dizelaša..napake so odpravljene šele v letniku 04..to mi je pa že predrago...

drugače je svetoval motor 1.8 - še najmanj problemov...

drugače pa za to ceno ponuja res ogromno opreme..samo jebeš opremo če te na cesti pušča ali pa mesečno krajša denarnico
nahrung002.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik elo pravi:
2.2dci je bil, vsaj za nas, zelo problematičen motor!

napake v konstrukciji neke lopute v motorju, tako da je olje ven skozi cevko od merilne paličice metalo s takim pritiskom, da je bil cel bok avta masten. na cesti ostal 3x. pač, izgubiš zaupanje v avto...

sicer je motor dovolj zmogljiv in uglajen.

mene osebno je malce motila ergonomija v avtu, sem imel občutek kot da bi sedel malce postrani.

l.p.

Potrjujem vse zgoraj napisano, s tem da bi rekel da je motor precej neodziven, rabi malo da dojame da si pritisnil gas, kar pa se ostalih zmogljivosti vključno s porabo tiče je pa super. Pri 160.000 je šla dihtunga glave rakom žvižgat, treba je bilo ravnati glavo. Problem s špricanjem olja so rešili tako, da so dali palčko z zatičem ki je fejst držal.

Ostale težave:
- 50.000km polosovina
- 65.000km odprlo katalizator
- ~100.000km počil intercooler
- vmes so pocrkali senzorji tlaka v pnevmatikah, senzor za dež, kartica za samodejno zaklepanje/odklepanje 2x, pa neki elektromagnetni ventili pa senzorji okoli motorja.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ja, to z odzivnost je nasplošno problem Renault dCi motorjev. Imam izkušnje z nekaj 1.5 dCi-ji in je isto sranje. Hočeš dinamično prehiteti pa rabi skoraj sekundo, da skoči. pri VW 2.0 TDI skoči takoj.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Keri letnik je bil avto?
A je rizično kupit laguno 1,9 dci od 2004 naprej?
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Mislim da so ble od l.03 naprej vredu mašine.

lp

naša je bila 2004 pa je imela opisane motorne težave.

ni pa imela takih težav s katalizatorjem, turbino in intercoolerjem kot jih opisuje hrabriamol.
je pa res da se je na turbini poznalo, da ima za seboj 250.000km, je bila malce bolj kratke sape kot pri novem.