kvalitetno ležišče

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Evo Alter poznavalci dobrega in najboljšega. Iščem kvaliteno ležišče. Lahko je vzmetnica, latex, pena, vglavnem bilokaj. Všeč mi je čvrsto ležišče, da se ne pogrezaš notri. Kaj mi svetujete na koga se obrnit, da bom dobil najboljše. Sem gledal tudi spring box postelje pa ne štekam kaj naj bi bila njihova prednost, saj v osnovi je vzmetnica narejna enako kot malo boljše vzmetnice. Ali gre bolj kot ne za modno muho?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Evo Alter poznavalci dobrega in najboljšega. Iščem kvaliteno ležišče. Lahko je vzmetnica, latex, pena, vglavnem bilokaj. Všeč mi je čvrsto ležišče, da se ne pogrezaš notri. Kaj mi svetujete na koga se obrnit, da bom dobil najboljše. Sem gledal tudi spring box postelje pa ne štekam kaj naj bi bila njihova prednost, saj v osnovi je vzmetnica narejna enako kot malo boljše vzmetnice. Ali gre bolj kot ne za modno muho?

 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Evo Alter poznavalci dobrega in najboljšega. Iščem kvaliteno ležišče. Lahko je vzmetnica, latex, pena, vglavnem bilokaj. Všeč mi je čvrsto ležišče, da se ne pogrezaš notri. Kaj mi svetujete na koga se obrnit, da bom dobil najboljše. Sem gledal tudi spring box postelje pa ne štekam kaj naj bi bila njihova prednost, saj v osnovi je vzmetnica narejna enako kot malo boljše vzmetnice. Ali gre bolj kot ne za modno muho?
Tole pojdi preskusit



cim visja, cim vec zepkastih vzmeti. Zgornja povrsina bombaz, volna ali podobno. Ce ne dodatni nadvlozek iz tega materiala.

spal bos ko bebica. Zapravil pa ene 600€ za 90x200
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP
Evo Alter poznavalci dobrega in najboljšega. Iščem kvaliteno ležišče. Lahko je vzmetnica, latex, pena, vglavnem bilokaj. Všeč mi je čvrsto ležišče, da se ne pogrezaš notri. Kaj mi svetujete na koga se obrnit, da bom dobil najboljše. Sem gledal tudi spring box postelje pa ne štekam kaj naj bi bila njihova prednost, saj v osnovi je vzmetnica narejna enako kot malo boljše vzmetnice. Ali gre bolj kot ne za modno muho?

jaz vzel v spalnem studiu https://www.spalnistudio.si/ ker sem istočasno mejnaj tud posteljo in jo vzel pri Akronu in pač skupaj sodelujeta

vzel/delan "po naročilu" 2 najbolj trdi opciji (stran stran je najbolj trda, druga stopnjo manj), če bi bila ena predtrda, oz tista druga premehka

zadevo mam kake 3 leta zadovoljen u nulo, cena pa mislim da je bla takrat okrog 700 € za ležišče 140 x200

leto ali dve za mano ga je vzela mama prav tako pri njih prezadovoljna. Se pa zlo potrudijo, ti svetujejo itd.... preverjeno ker ga je mama kupila kar prek telefona, svetovalka si je vzela pol ure časa ji vse obrazložila, kateri bi bil okej zanjo itd, tako da ga je mama na koncu samo naročila
 

B81

22. jul 2007
34.489
8.958
113
HarveyNormanova 32 cm vzmetnica se je začela pogrezat po 4 letih....dormeo je meni bil pretrd...neka iz yska je bla premehka, zdaj imam meblo 27cm, pa je kar ok, verjetno top izmed naštetih.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Še to sem hotel dodati:
Ne šparat na jogijih... Za avto se plača 15k, 20k, pa pa si v njem od par ur na dan do par ur na teden (zavisi od službe)....
Na jogiju boš vsak dan od 5 do 8 ur.... Glede na življenski slog, je to najbolj pomemben predmet v stanovanju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
HarveyNormanova 32 cm vzmetnica se je začela pogrezat po 4 letih....dormeo je meni bil pretrd...neka iz yska je bla premehka, zdaj imam meblo 27cm, pa je kar ok, verjetno top izmed naštetih.
Vsak posten proizvajalec ti bo povedal, da zepkasto vzmetenje v jogijih pricne popuscati nekje po 5 ali 6 letih uporabe.
Takrat je cas za menjavo.
Vse ostalo je nateg
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Evo Alter poznavalci dobrega in najboljšega. Iščem kvaliteno ležišče. Lahko je vzmetnica, latex, pena, vglavnem bilokaj. Všeč mi je čvrsto ležišče, da se ne pogrezaš notri. Kaj mi svetujete na koga se obrnit, da bom dobil najboljše. Sem gledal tudi spring box postelje pa ne štekam kaj naj bi bila njihova prednost, saj v osnovi je vzmetnica narejna enako kot malo boljše vzmetnice. Ali gre bolj kot ne za modno muho?

Moj nasvet glede na lastne izkušnje:
Če iščeš kaj trdega potem so pene NO GO (sploh spominska pena mene ubije). Dobro ležiš na trdi vzmetnici, ki jenarejena iz vzmeti, vmes pa čim več slojev (različnih). Potem zadeva špila in spiš ko bubreg v loju (brez da ti križ raztura..kar je pri meni problem).

Sam imam od Marsena vzmetnico, tršo izvedenko, 1000 vzmeti na vzmetnico (druga poleg je srednja trdota..ker ne leži na njej mastadont) in moram rečt da še nisem (od nakupa) spal na čem boljšem (sem pozabil a mislim, da je izvedenka Prestige).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
HarveyNormanova 32 cm vzmetnica se je začela pogrezat po 4 letih....

Normalno, tudi ti si ojačal v 4ih letih :fredi: Drugače pa tudi moj glas gre Serta / King Koil vzmetnicam. Kupila sva jo ena 3 leta nazaj, zaenkrat se še ne pogreza vsaj ne da bi opazil. Je pa bil jogi 180x200 kar drag za takratne razmere...

Ta model:

 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Mene so prepričali v Slovenski postelji. Meblo je bil tudi tam tam, vendar je nakoncu prevagala Slovenska postelja.
Raznorazni kitajci tipa Dormeo so bili bolj bv (cenovno pa tam tam).

Pač, moraš v salon, da vidiš kaj ti odgovarja na tvojo težo in želje. Kar je nekaj trdo za 50 kilsko žensko je ultra mehko za 100 kilskega dedca.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mene so prepričali v Slovenski postelji. Meblo je bil tudi tam tam, vendar je nakoncu prevagala Slovenska postelja.
Raznorazni kitajci tipa Dormeo so bili bolj bv (cenovno pa tam tam).

Pač, moraš v salon, da vidiš kaj ti odgovarja na tvojo težo in želje. Kar je nekaj trdo za 50 kilsko žensko je ultra mehko za 100 kilskega dedca.

To je relativno, jaz sem bil tam 10 let nazaj v Slovenski postelji kjer so mi naredili jogi po meri, kot si rekel, te zmerijo, zvagajo itd... no na tistem jogiju nisem nikoli spal, ni variante. K sreči sem hitro stanovanje oddal in sem ga pustil kar notri. Najbolj grozljiv jogi kar sem na njih spal. Pa bil je tudi eden dražjih, že takrat ko je še € bil nekaj vreden je bil tam 1200-1300€ (180x200).
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
To je relativno, jaz sem bil tam 10 let nazaj v Slovenski postelji kjer so mi naredili jogi po meri, kot si rekel, te zmerijo, zvagajo itd... no na tistem jogiju nisem nikoli spal, ni variante. K sreči sem hitro stanovanje oddal in sem ga pustil kar notri. Najbolj grozljiv jogi kar sem na njih spal. Pa bil je tudi eden dražjih, že takrat ko je še € bil nekaj vreden je bil tam 1200-1300€ (180x200).
Moja izkušnja izpred leta in pol je rahlo drugačna. Predlagali so mi srednji model (ne samo najdražje je najboljše). Na koncu sem plačal nekih 880€ z rjuho.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
tud moj glas gre za marsen.
5+ let imam trdo verzijo.. kljub mojim kilam - še vedno trda in še vedno udobna.
ni pa to masovni "lesnina/rutar" osnovni cenovni rang. mislm, da imajo pa cene objavljene
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jaz imam povsod Marsen, sem vsaj ene 20 ljudem še to priporočil in so tam kupili.

Vsak od njih svoj jogi, kar sam od sebe hvali, pa ne da so zadovoljni, nikakor, vsi so NAVDUŠENI !

Je pa treba , tja iti si vzeti čas se pogovoriti, potestirati in ja gospod obvlada svetovati, kaj je za koga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Se en glas za Slovensko posteljo... meni so sedaj po cca 10 letih menjali samo vzmeti. sem sel iz trdih na ene bolj mehke.. Prisli vzeli jogi, dali nadomestnega in pripeljali nazaj mojega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Kaj pa imate pod jogiji?
Ker tiste letvice ali kako se že reče se tudi po nekaj časa rade začnejo preveč upogibat-raztegnejo.