Kvaliteta zvoka klica

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Imam RN7 in je aplikacija za snemanje pogovora že v paketu z Androidom. Najdeš jo pod orodja-snemanje-posneti klici. Meni deluje odlično.
menda so vsa avtomatska snemanja z letom 2019 s strani Googla onemogočena, zato si, če imaš novejši telefon, odvisen od slabo delujočih aplikacij. Trenutno preizkušam Cube ACR.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Potem sem lani ujel zadnji vlak.
Pri hiši je povsem novi RN9pro, pogledam jutri če je snemanje privzeto v Androidu.
 

krajc

Zelenc'
28. avg 2020
3
1
3
Potem sem lani ujel zadnji vlak.
Pri hiši je povsem novi RN9pro, pogledam jutri če je snemanje privzeto v Androidu.
Kar preveri. Ugotovil boš, da imaš Global verzijo, ki ima nameščen Googlov dialer in SMS app. Z njima to ne dela. Rabiš xiaomijev dialer. Tudi za RN9 to še vedno obstaja in dela in se ga tudi da naložit. Ni pa glih tolk simpl, da bi se tega lotil kar vsak, ki ima 5 minut časa za tapkanje po telefonu. Telefon je treba odklenit in dat gor nov ROM. Tudi sam iščem nekoga, ki to zna oz. je kaj takega že delal.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Zgleda da je težava slabega zvoka v signalu. Ko imam slab signal je tudi zvok slab, oziroma niha in prekinja. Mikrofon sicer dobro dela, samo neki je z prenosi izgleda. 1 2 črtici na 4G pa zajebava.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Ja gledam signal obeh je enak, prej me je nekdo klical pa je tarna da me slabo sliši, potem sem pa ven stopil je bilo pa bolje. Veliko sem po terenu pa enkrat imam enkrat ne dober signal, zato niti nisem vedel kaj dogaja.
Sem pa kakšnih par dni nazaj slišal, da so praktično pri vseh operaterjih zadnje mesece težave z prenosom podatkov in signali, ne vem pa kolk je to res, sem oa opazil da telefon včasih res počasi nalaga spletne strani včasih pa leti.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Daj probaj magar samo za nekaj časa, samo za par klicev, doma nastaviti telefon na "Samo 2G".
Zna biti, da imata oba operaterja 3G in 4G na višjih frekvencah, to pa je znotraj stavb katastrofa.
2G bi pa delal, a telefon ne preklopi, dokler je nekaj 4G ali 3G signala.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Evo, cel dan na 2G isto, enkrat me slišijo drugič ne. Sogovornik pravi, da zvok niha iz dobrega na slabše in obratno, vmes poka hrešči... Občasno slišim tudi svoj eho v slušalki z zamikom kake sekunde.
Možno bi bilo da je kaj z drugim microfonom narobe, saj pravijo da v kolikor dam na spiker ali govorim preko avta je zvok ok.
Očitno bom moral servis obiskat
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
374
83
Evo, cel dan na 2G isto, enkrat me slišijo drugič ne. Sogovornik pravi, da zvok niha iz dobrega na slabše in obratno, vmes poka hrešči... Občasno slišim tudi svoj eho v slušalki z zamikom kake sekunde.
Možno bi bilo da je kaj z drugim microfonom narobe, saj pravijo da v kolikor dam na spiker ali govorim preko avta je zvok ok.
Očitno bom moral servis obiskat

imam tudi sam note 9 in podobne težave. Imam notri 2 sim kartici (bob, telekom), na obeh enako. Sem za test sprobaval s punco, ona ima S9, je ona govorila v moj telefon jaz pa preko njenega poslušal in potem zamenjala, pa je res velika razlika v kvaliteti. moj zvočnik deluje kot, da je v kovinskem vedru zaprt. Sem odstranil ovitek, spucal luknjice, pihnil notri. po čiščjenju je malenkost bilo boljše, samo še vedno ni to-to.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
imam tudi sam note 9 in podobne težave. Imam notri 2 sim kartici (bob, telekom), na obeh enako. Sem za test sprobaval s punco, ona ima S9, je ona govorila v moj telefon jaz pa preko njenega poslušal in potem zamenjala, pa je res velika razlika v kvaliteti. moj zvočnik deluje kot, da je v kovinskem vedru zaprt. Sem odstranil ovitek, spucal luknjice, pihnil notri. po čiščjenju je malenkost bilo boljše, samo še vedno ni to-to.
Jaz sem ga dal na servis, pa da vidimo kaj bodo ugotovili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Evo
ena kolegica imela iste probleme in kot kaže je en mikrofon nekaj v ***** , pa sem zadnji mikrofon prelepil z lepilnim trakom in sedaj se jo vredi sliši.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Evo telefon prispel iz servisa, 42-ti dan.
Zamenjan microfon in sistemski konektor.
Za enkrat dela