Kvaliteta zvoka klica

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Zadnje čase imam težavo, da mi sogovorniki tarnajo, da me slabo slišijo med pogovorom.
Telefon Note9
2x SIM Telekom in A1 (pri obeh težava)
Za test sem uporabil program za snemanje pogovorov, na katerih pa je bil zvok dober, se pravi ni težava v mic.
Izklopil tudi VOlte in dal na samodejno 2G in 3G. Ne pomaga.
Zanimivo, da na prostoročno avto dela BP, če priklopim slušalke z mic pa tudi ne.

A ima še kdo podobne težave?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Tole z senzorjem sem poskusil, pa ne dela. Zanimivo, včasih je ok, včasih ne. Sem pa ugotovil še, da v kolikor dam klic na zvočnik je pa ok zvok.
Sem tudi SLO verzijo androida gor naložil, pa ni nič bolj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Na prednji strani, zraven kamere. Služi pa za to, da med pogovorom zaklene zaslon, da ne bi z ušesom pritiskal na ikone.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pogosto je problem, da kdo ne drži telefona tako, da je spodnji mikrofon čim bliže ustom. Tako po horizontali, kot tudi vertikali. V takem slučaju se zgodi, da spodnji mikrofon dobi toliko glasnosti, kot zgornji za zmanjševanje šuma in potem misli, da je tvoj glas šum. Pa te pravzaprav odreže, zvok pa tak nejasen, zamolkel. Probaj med pogovorom mikrofon dati čim bolj ga "gofljo", pa zna biti bolje.
Imam par kolegov, ki jih nejasno slišim. PA opozorim, naj telefon mikrofon čisto približa ustom in je super. Nato se spozabijo in spet po kmečko. Pač spet opomnim.
Lahko pa je luknjica spodnjega mikrofona tudi zamašena s prahom. To lahko pa s povečevalnik steklom pogledaš, ko not posvetiš.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
To bi pa mogoče tudi bilo, je res mal velik telefon. Samo zakaj potem je na snemalniku klica pa zvok čist in konstantno ok.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Ammmm, snemalnik med normalnim ali prostoročnim pogovorom? Pri katerem operaterju si? Te slišijo nejasno - zatohlo, ali prekinjajoče? Če si pri Telekomu, daj za test in za en klic samo na 2G. Ker njihov 3G je res kilav za klicanje, telefon pa 3G forsira, če je na razpolago. Pa pač probaj totalno približati mikrofon za test. In seveda kot rečeno preveri, da ni luknjica mikrofona blindirana s prahom.
Snemalnik spet, če je prostoročen, zajema z zgornjega mikrofona.

Možno pa je, da je okvara, podobno, kot je bila tipično na S5. Na enem čipu na osnovni plošči je eden izmed lotov počil in se je dogajalo točno to. Na snemalniku čisto, pri klicu pa čisto nejasno. Več ne vem točno, zakaj je skrbel tisti čip. A dalo se je s fluxom, spajkalnikom in povečevalnim steklom polotati vse nogice, saj so bile dosegljive in stvar je proradila in bila trajna. Vsaj na dveh S5 sem tako rešil.
Na kratko, kaj lahko narediš:
1.) Preveri čistost spodnjega mikrofona
2.)
- Če Telemach - naredi testni klic in daj mikrofon čim bližje ustom
- Če Telekom ali A1, daj na 2G in naredi testni klic, ob tem daj mikrofon čim bližje ustom

Test bo veliko povedal. Moj sosed ima tudi S8 plus in isti problem. Sliši se ga slabo, ker je telefon velik, mikrofon pa kar oddaljen. No, ko ga opozorim, naj dobro približa, je zvok čisto nekaj drugega.

Edit: Aja, saj si napisal, da Telekom in A1. Če se to pojavlja na vseh lokacijah izven stavb, potem nima smisla dajati na 2G. Sploh na VoLTE ne bi smel biti problem. Tako da čistoča mikrofona in čisto k ustom. Če ne bo OK, je nekaj narobe na plošči. Dvomim, da s samim mikrofonom.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
To imam tudi sam problem s Pixlom 2 XL, če ne govorim direktno v mikrofon me sogovornik slabo sliši, sem pa pri Telemachu.
Kakor sem raziskoval je to pri Pixlih kar pogosta težava :(
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
To je težava pri čisto vsakem telefonu, ki ima zmanjševanje motenj iz ozadja preko dveh mikrofonov. AMPAK sogovornik te bo super slišal, DOKLER ti govoriš čisto v mikrofon, pa čeprav boš v ful glasnem okolju, čisto ob cesti, ob tovornem vlaku, ki gre mimo, v kakšni težki proizvodnji itd.

Pri cenejših in starih telefonih z enim mikrofonom bo pa v takih pogojih zvok iz tvoje okolice sogovorniku fuuul ropotal po ušesih, tebe bo preglasilo, od ušesa bo celo odmaknil telefon. VENDAR pa te bo v mirnem okolju dobro slišal, tudi če ne boš govoril čisto v mikrofon.

Sam sem pri svojem S6 (ima dva mikrofona za dušenje šuma iz ozadja) to že večkrat preizkusil. Samo 2cm dol od ust ga zarotiram in sogovornik bo na drugi strani že tisto "Kaj kaj? Ne slišim te..."

Pa ta fenomen slabega zvoka, če ni mikrofon čisto ob ustih, je fuuuuuul izrazit pri iPhone-ih. Neverjetno, ampak kolega nisem slišal čisto nič. Mi ni verjel, pa sem rekel, naj da za hec partnerko na telefon, njo pa sem med istim klicem slišal popolno. Razlika je seveda bila, da je ona prislonila mikrofon čisto k ustom, on pa ne. No od takrat, ko je to spoznal in začel telefon držati kot je treba, ga slišim BP
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Samo še to da javim. Moj brat ima tudi Samsung Note 9. Iz firbca sem ga pravkar poklical in se ga super sliši. Ko pa je namerno malo oddaljil mikrofon, je bil zvok takoj zatohel.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Zvok, kakor pravijo sogovorniki naj bi zgledalo tako kot da valovi, iz dobrega na skoraj neslišno in nazaj.
Sem se pa, sedaj za foro postavil sedaj pred ogledalo in mogoče imaš prav. Vedno sem se trudil da bi telefon držal čimbolj pokonci na glavo, in v tem primeru pride mic nekam pod brado, če pa telefon dam pravokotno na glavo, tako da imaš telefon skoraj poravnano z ušesom in očmi (leže) ti pa mikrofon pride nekje v liniji z usti.
Očitno je to težava teh velikih ceglov. Bom bil malo pozoren naslednje dni.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Tako je, v liniji z usti mora biti in pritisnjen z ekranom na fris. Pa verjetno mikrofon ni čisto na sredini spodnjega dela. Zato je dobro v eni roki obrniti spodnji del bolj gor, v drugi pa bolj dol.
Po moje bo v redu, če boš pravilno držal
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Očitno ni krivo kako se telefon drži. Zanimivo da so eni klici čisti brez težav, spet drugi pa tako kot da bi za kako sekundo izginil pa se vrnil k telefonu. Mrk med klicom za kakšno sekundo.
To mora bit kakšna softwerska neumnost, ker telefon vem da mi ni nikamor padel, se pa to dogaja odkar sem na android 10, prej je bilo ok,
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
imam Xiaomi redmi note 9 pro. Do sedaj še mi nihče ni rekel da me slabo sliši, včasih pa jaz koga slabo slišim ker telefona nimam prav postavljenega k ušesu - zgleda da je zvočnik zelo "ozek" - centimer višje ali nižje ob ušesu se občutno slabše sliši, tako da včasih med pogovorom "centriram" kje bom najbolje slišal. Sem pa tudi opazil da se ekran med pogovorom včasih začne svetiti in ugasne in spet posveti in ugasne, itd.
Za test sem uporabil program za snemanje pogovorov
katerega ? Jaz ne najdem dobro delujočega v smislu da se sogovornika pri vseh preizkušenih aplikacijah bolj ali manj porazno slabo sliši.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Nimam težav jaz s sogovorniki, ampak oni z menoj. Snemal sem svoj pogovor, in moj zvok je ok na posnetku, sogovornik pa vseeno jamra.