Kuža BEAGLE

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ja ta čuvajski nagon pa ima...že z balkona malo polaja na okolico
smile-1.gif
Glede posodice z briketi ni občutljiv, ga ne moti, če kaj okrog njega šariš, ko je ali pa se približaš skodelici. Edino kosti zelo čuva, samo moj fant in njegova mami mu jo komot vzameta (tudi iz gobca), čeprav renči...se pač huduje, ker se pritikaš kosti. Jst tega ne delam. Ti vsekakor z renčanjem pokaže, če je kej užaljen ali mu kaj ni všeč, ampak vseeno uboga in te ne bo ugriznil...(sicer se tega nikoli ne da 100% predvidet, ampak do sedaj je blo še vse ok).
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Moj recimo ma tako vzgojo, ker smo ga od malega hranli z roke, prve 3 mesece pri nas je jedel samo z roke.

Zdaj mu lahko brikete ven z gobca jemljem pa nebo renčanja. Enako velja za kost ko jo dobi.

Za kost s ceste/gozda pa je dovolj že samo grd pogled da jo spusti
grin1.gif


Je pa res da za tako vzgojo rabis jeklene živce. Ni pa lepšega ko šetaš, pa mam recimo
spuščenega, ampak gre zmeraj ob al pa pred mano slab meter, pa ko pol vidis pse na povodcih
ki po 2 tacah skačejo da bi prisli do njega, Spike pa samo glavo v zrak pa lepo dalje ravno...
Prav vidis lastnike kako jim je malo nerodno, da majo tako nevzgojenega psa. Pa ima
samo malo šolo (gole osnove; sedi, prostor, pridi) vse ostalo sem dodelal sam, popolnoma
brez pritiskov in drenja, le kot mladič je včasih renčal, jih je dobil z časopisom direkt okol kepe,
pa še to mogoče 5x v prvih 6ih mesecih.
 
Nazadnje urejeno: