Kuža BEAGLE

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ojla...

ima kdo kakšen nasvet info o kakšnem leglu.
Namreč kupujemo psa a o tem kje bi ga lahko dobili informacij ni...ali pa jih neznamo poiskati.
Razne BOLHA variante ( ala preproajalci psov odpadejo, ne dam zaslužit tem mrhovinarjem
10.gif
.upam da veste o čem govorim)

Za info...
cheer.gif
HVALA
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Upam, da veste v kaj se podajate. Pri nas so ga kupil enim punčkam in se mi ta pes prov smili. Je sicer full prijazen vendar ima ogromno energije. Enostavno ne more bit primiru. Potrebno bo veliko ukvarjanja z njem.

Upam, da ga kje najdete.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Ojla...

ima kdo kakšen nasvet info o kakšnem leglu.
Namreč kupujemo psa a o tem kje bi ga lahko dobili informacij ni...ali pa jih neznamo poiskati.
Razne BOLHA variante ( ala preproajalci psov odpadejo, ne dam zaslužit tem mrhovinarjem
10.gif
.upam da veste o čem govorim)

Za info...
cheer.gif
HVALA

...Poglej tu Moj pes . net
...bolhe se izogibaj glede psov, čeprav so gor tudi kakšni 'ta pravi'...
lp
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
malcom..

Verjetno se ti bo zdelo smešno...ampak prej smo imeli izjemno trmastega, hiper in samosvojega kodra...vem kaj mi hočeš povedat in verjemi, da nekako vemo v kaj se spuščamo....sicer pa informacij ni nikoli odveč, vsak nasvet pa je dobrodošel.
Od kar nimamo več psa je minilo že sedem mesecev , tako da to ni nakup na vrat na nos, da se zapolni praznina, najprej je bilo rečeno, da nč kosmatega ne pride v poštev ( skrb, obveznost...bla bla), ampak 15 let imeti družbo kosmatinca in potem naenkrat tega ni več...no ja, to vsak občuti po svoje, zelooo radi imam živali in če ne bomo našli Beagla, bomo šli pa v zavetišče, pravzaprav se osebno čedalje bolj nagibam temu, tako bom vsaj nekaj dobrega naredil. Mimogrede, kuža pri nas nikoli ni bil namenjen tekmovanjem, razstavam ...itd. je bil in bo polnopravni družinski član
smile-1.gif
pa karkol že to pomenilo..
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
huh, beagle je pes, ki je primeren edino za na kak manjši otok, pa še od tam pobegne...

zanj velja: enkrat samkrat dovoljeno, pravilo za celo življenje!!!

sicer predlagam da kupiš revijo kinolog pa tam pogledaš za legli!

l.p.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
a lahko malo offam, da ne odpiram nove teme?

Kako škotskega ovčarja odpraviti cvenkanja in lajanja, ko pride lastnik domov?
Sicer se mu posvečamo koliko nam čas dopušča, žal premalo, ampak takšen je naš tempo, nevzdržni!

Je pa žvau stara 8 let in je začela z lajanjem ko smo se pred letom skupaj z njim preselili!
Je bil zanj kar šok, ampak nimamo srca, da bi ga poslali proč!

Se opravičujem za off...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
žal je v tej temi že čisto vse "OFF", tako da kar se mene tiče , lahko moderatorji zaklenejo..
Uporabnega pač nisem nič zvedel...oziroma, sem...a ne tukaj!!

Zdej pa OFFajte kolker vas je volja..
crazy1.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.539
77
48
Od križišča mal naprej na desno
No ja res da so malo svojeglavi ampak ob pravilni vzgoji je to super pes, imamo ga 6let prve dve leti je bilo cel kup dela z vzgojo ampak po dveh letih grem brez problema z njim ven in to brez povodca in brez strahu da bi mi kam pobegnil. Seveda pa rabiš za takega psa trdne živce in veliko časa, ker imajo energije neomejeno takoda če nimaš časa iti z njim 2x na dan po 1,5-2h na sprehod je brez veze da si ga omisliš in si raje kupiš drugega manj zahtevnega psa. Predvsem to ni pes za "lenčine", ki kupijo psa zato, ker ga ima sosed tudi!!
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
To kar si napisal je vse res in verjemi da smo se z vsem tem sprijaznili, hm mogoče se pr pudlju zdi da ni treba kaj preveč migat a verjemi da oba ki smo jih imeli sta bila norca na kvadrat, vsak dan z njim uzuni po 5x -pa ne za 5 minut, najmanj uro, če ne celo več ( začelo se je ob 6 zjutraj)....tako da nam to ni tuje..
Sicer pa je "peso" že rezerviran, čistokrvni mladiček ki je bil poležen 20.12. 07 ,konec februarja pa pride domov...
Se že veselimo in počasi pripravljamo na " rusway"...
cheer.gif
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Full hudo, da ste se odločili za Beagla; moja psica je zdaj stara 11 mesecev in čeprav bi ji včasih najraje vrat zavila, je ne bi zamenjala za nič na svetu!!! Vse je res, da imajo ful energije, da kopljejo luknje po vrtu in lomijo veje po drevesih, ampak ko te pogleda s tistimi velikimi rjavimi okami, je to vse pozabljeno.

Predno smo ga mi izbrali smo preklicali kar nekaj rejcev...cene so bile ful različne in sicer od 450 € do 1000 €+.

Vzeli smo psico, ker naj bi bile bolj umirjene in naj bi se držale bolj pri hiši...pa smo dobili največjega in najbolj pogumnega razgrajača
smile-1.gif


Kar se pa tiče starosti mladičev pri oddaji, pa to malo bremzajo tudi ljudje iz vzrejne komisije, ki podeljujejo rodovnike; oni vedo, da ni dobro prehitro oddati mladičev in zato to proceduro in pregled za rodovnik opravljajo čim bolj proti 8 tednu (tako je nam povedal vzreditelj), pa tudi sama mislim, da je bolje da mladič ostane v leglu 6-8 tednov, ker se takrat nauči kako se mora obnašati v leglu, kako mora komunicirati z drugimi psi ipd.
 

Bibi

Zelenc'
20. jan 2008
4
0
1
Ljubljana
Pozdravljeni
smile-1.gif
!
S fantom se odločava za nakup psa in nama je všeč beagle. Sicer sem brala veliko o njegovi svojeglavosti itd, pa vendar. Doma imamo jazbečarja in se mi zdita po karakterju kar podobna. Edina razlika je da bom tukaj psa-najverjetneje beagla
smile-1.gif
?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Pet tednov je občutno premalo. Za tiste, ki se bodo res aktivno ukvarjali s psom je pravi čas tam nekje 7 tednov, drugače pa še kakšen teden/dva kasneje.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik Bibi pravi:
Pozdravljeni
smile-1.gif
!
S fantom se odločava za nakup psa in nama je všeč beagle. Sicer sem brala veliko o njegovi svojeglavosti itd, pa vendar. Doma imamo jazbečarja in se mi zdita po karakterju kar podobna. Edina razlika je da bom tukaj psa-najverjetneje beagla
smile-1.gif
?

Maš ZS
cool-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Ooo, Beagle, moj sanjski kuža... Žal še nikdar nisem imel psa, pa tudi časa nekako nimam na pretek, zato nimam "jajc" da bi ga kupil... Enostavno ne upam, mogoče pa kdaj... lep pa je ko pri norcih
roza.gif

hooch0015.jpg
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
sej mislim da ga prej sploh ne moreš oddat/prodat, ker ne dobi rodovnika. natančno ne vem postopka, ampak na podoben način se preprečuje, da se mladiče oddaja prej, kot je primerno (ponavad grejo od sedmega, osmega tedna naprej)