Kupujem sistem z kamerami - pomoč

cviklo200

Pripravnik
20. feb 2020
41
1
8
Živjo,

za očeta ,ki ima hišo bi rad kupil en sistem z kamerami ,da je vsaj 6-8 kamer v kompletu , video 4k , kamere WIFI , možnost povezave na kamere z telefonom, možnost rotacija kamer...

kamere bi kupil kje iz kitajske ,da bodo ceneje...

edino kar še nimamo točno definirano je kako je z napajanjem kamer je to vedno potrebno fizično elektriko vezat do vsake kamere posebej ?

kako je z snemanjem vsake kamere je to najbolje kupiti SD kartico ? recimo če imaš nekih 128 gb kartico za koliko dni je to snemanja 4k ?


ker mi je to vse bolj novo prosim za čim več informacij od nekoga ,ki je to vse stestiral sam in tudi kupil...

prosim še za kakšne povezave do sistemov

hvala
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
zmontiral en kup sistemov, en me še čaka pod mizo, brcam že en mesec v škatlo pa je še sedaj polna..

cheap & efective combo = dahua receiver + kitajske ip kamere, imaš 2 možnosti. fizično pripeljat elektriko ter uštekat adapter ali napajanje z poe. torej gre po utp kablu elektrika in podatki, wifi kamer ne odobravam, niti ne montiram.

za snemanje kamer rabiš vsaj 1tb hdd, pozabi na4k in sd kartice. tudi če kamera snema samo moving bo hitro polno. če imaš vklopljeno prepisovanje boš pa prehitro ostal brez zgodovine.

digitklik.si za receiver, poljubna china numba one za kamere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth in cappy

cviklo200

Pripravnik
20. feb 2020
41
1
8
opažam da prodajajo recimo tako imenovane sisteme kjer dobiš še reciver zraven - kaj je smisel tega reciverja ,da imaš vgrajen disk in pa lahko priključiš gor monitor ? še kaj drugega ? in pa pomoje software za gledanje kamer ?



kaj pa recimo primerjava če kupiš samo posamične kamere takele



ni mi samo jasno če imaš 8 takih posamičnih kamerc kako se potem na vsako povezuješ ? obstaja kak software da jih vse skupaj povežeš v enem programu ali kako to gre ?


zakaj ne wifi kamere ? imel bi wifi kamere + adapterji posamično za elektriko... ,da je potrebno vleči povsod utp kabel je malo mimo ? govorimo o 1000 m2 parceli
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
pač sistem z receiverjem je plug&play. gor lahko priklopiš miško, tipkovnico in monitor ter imaš direkten nadzor.

vsak receiver ima svoj operacijski sistem, software potrebuješ še za gledanje na daljavo - to omogočajo vsi.

vseh osem kamer je povezanih na receiver, v programu pač enostavno klikneš na izbrano kamero ter gledaš v živo ali za nazaj.

wifi kamere so no-go zaradi wifi motilcev. preferiram kable, jebiga poklicna deformacija.

1000m parcela ni velika, imaš z osmimi kvalitetnimi kamerami lepo pokrito.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Receiver je video snemalnik za kamere. Če v njega vklopiš kamero istočasno deluje kot napajalnik in mrežno stikalo. Dobijo se za štiri in več kamer. Monitorja ne moreš priklopiti , rahko pa posnetke gledaš prek računalnika in loklalnega omrežja..
 

cviklo200

Pripravnik
20. feb 2020
41
1
8
romex mislil sem še dokupiti 2 ojačevalca wifi signala lahko tudi 3 in jih namestiti okoli hiše ?

še glede spodnje wifi kamere kako se jih spremlja če jih imaš 8 ? se jih da povezati vse skupaj v 1 aplikacijo in samo poimenovati vsako posebej ,da imaš hiter dostop do kamer ?

 

cviklo200

Pripravnik
20. feb 2020
41
1
8
Romex ali je bistvena razlika v kvaliteti med 4k kamero in 1080P ? v ceni opažam ogromno razliko
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kot sem napisal zgoraj, motilec wifi signala naredi svoje.

Tukaj lahko prebereš več o s.


4k in 1080 je razlika. ogromna. z 1080 bo zadovoljen, z 4k pa srečen. če lahko upravičiš nakup.. go fo it. in ne, ne zapravljam tvojega denarja, kvaliteta se plača. najprej se moraš zjasnit kaj in z kje boš snemal. razdalja, svetloba pa verjetno še kaj.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
jaz imam dahuo in poe kamere. zadeva funkcionira. šla mi je ena kamera od 8, in sicer IR, tako da je ponoči tema, zdaj je montirana na dvorišču, ki je vedno osvetljeno, pa tako to ne predstavlja več problema. kupila sem novo za na mesto prve in... no, vštekneš notri in dela. glede na to, da je splošno znano, da nič ne znam, je torej jasno kake težavnosti je tole, če sem še jaz znala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth in RoMeX

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
zmontiral en kup sistemov, en me še čaka pod mizo, brcam že en mesec v škatlo pa je še sedaj polna..

cheap & efective combo = dahua receiver + kitajske ip kamere, imaš 2 možnosti. fizično pripeljat elektriko ter uštekat adapter ali napajanje z poe. torej gre po utp kablu elektrika in podatki, wifi kamer ne odobravam, niti ne montiram.

za snemanje kamer rabiš vsaj 1tb hdd, pozabi na4k in sd kartice. tudi če kamera snema samo moving bo hitro polno. če imaš vklopljeno prepisovanje boš pa prehitro ostal brez zgodovine.

digitklik.si za receiver, poljubna china numba one za kamere.
Kaj menis na kake Hikvision kamere? V sluzbi jih imamo in se vidi "svetsko", mislim, da so 2mpix ali mogoce 4.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Se jaz se bom moral.ocitno tega lotiti
Starejše sorodnike zadnje čase mesečno obiskujejo nepovabljeni obiskovalci medtem ko so doma oziroma nekje okoli hiše.
Največ škode naredijo z razmetavanjem in na psiho tudi ne vplivajo ok.

2x so jih že zalotili, pa se še kar vracajo.
Pokril bi rad vhod na dvorišče in vhode v objekta. Najraje z navzkrižno postavljenimi kamerami.
Okolica je brez razsvetljave, takrat da me čaka še senzorska razsvetljava.
Ker sicer pridejo vedno na vecer, tako da dvomim da se bo na kamerah videlo kaj pametnega.
Po izjavah opisih lopovov dvomim da uporabljajo wifi jamerje (cigoti najbrž) lahko pa se motim.
Sicer bom provizorično potegnil lan kabel.
Itak moram kabel za.elektriko vleči, vseeno če potem vlecem lan kabel pa imam elektriko po njem.ce prav razumem.
Kaj naj recimo kupim na Kitajskem po možnosti tako da se izognem carine DDV (banggood tema)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če že vlečeš kable, potem potegni samo UTP in kupi PoE kamere. WiFi je samo takrat ko ne želiš/ne moreš vleči kabla. Ti pa ga boš vlekel in v tem primeru je uporaba WiFi-ja strel v koleno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
A pozna kdo te kamere.
[US$224.68 38% OFF]Hiseeu 4Pcs POE H.265+ Security IP Cameras 8CH 5MP NVR Camera System Support Audio Night Vision 10m IP66 Waterproof Onvif Security & Protection from Electronics on banggood.com
kolikor sem jaz bral te sisteme in kamere dela itak ena firma, za ene 100+različnih znamk.... tako da je vse bolj kot ne ista logika itd.