Kupujem Sandy Bridga.. Pomoc prosim :)

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Pa.. v bistvu mi je za QS tudi bolj, kot ne vseeno, z videom redko kdaj delam. Sem pa tja, ce skonvertiram kaksen filmcek za telefon. Samo kaj pa naj vzamem drugega, kot SB? Kakor mi je znano je 1155 naslednik 1156, 1366 je skoraj mrtev in SB z eno solidno graficno je topbuy.. Ne?

Glede tega razmisljam jaz povsem enako, le pocakal bi vsaj toliko, da bi dobil plato s chipsetom Z68.

Citat:
Ce mene vprasa, bo QS dejansko uporaben sele na Ivy Bridgih..

Ce ne uporabljas nikoli, je povsem brezpredmetno kdaj bo uporaben
wink-1.gif
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
ej netko, bi se dalo tudi kakšno GTX 560 zrihtat po ugodni ceni (ceneje kot na SLO spletnih trgovinah) ? Lahko tud na ZS odgovoriš, da ne smetimo tukaj.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Gledam i5-2500, ki bi naj imel integrirano grafiko in Asus P8P67 LE plato ampak nikjer ne vidim kakšnega priključka za display? Kako je s tem?
confused-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
H67 - tisti, ki ne podpira overclockanja
smile-1.gif
Samo ravno malo visje obdelali, da so ti chipseti hendikepirani (tudi ce odmislis tisti bug v prvi inkarnaciji).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
To pa ne vem, če bo držalo, H čipset je hendikepiran po tem, da če daš dvojno SLI ipd. grafiko noter in pa ne omogoča navijanja res tja v skrajne meje , sicer pa vsaj Asuske z H67 čipsetom prav lepo podpirajo navijanje !!!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
To pa ne vem, če bo držalo, H čipset je hendikepiran po tem, da če daš dvojno SLI ipd. grafiko noter in pa ne omogoča navijanja res tja v skrajne meje , sicer pa vsaj Asuske z H67 čipsetom prav lepo podpirajo navijanje !!!

A midva govoriva o isti stvari ? Jaz sem imel v mislih visanje multiplierja (kar je tisto, kar locuje procesorje s K v imenu od tistih brez K) in ne visanje BCLK (ki tako ali tako ne prinese omembe vredne razlike, bojda gre za par procentov, potem pa stvari nehajo funkcionirati, ker so vsi clocki generirani iz tega). Menil sem, da je to tako ali tako jasno iz konteksta (govora je bilo o K in ne-K procesorjih); visanje BCLK za tisti procent ali dva je mogoce tudi pri ne-K procesorjih.

Izbral sem eno nakljucno ASUSovo plosco z H67 (ima "DELUXE" v imenu, predvidevam, da to ni najbolj plebejski model) in v njeni dokumentaciji nikjer ne najdem moznosti za spremembo multiplierja.

Kar me se bolj cudi pri tvoji trditvi je, da v vseh opisih povzemajo Intelove specifikacije, v katerih pise, da se na H67 multiplierja ne da spremeniti, torej tudi ce kupis odklenjen procesor (s K v imenu), ne bo nic od overclockanja. Mi lahko ti pokazes tisto ASUSovo plato s H67, na kateri to deluje ? Zagotovo bo to omenjeno v navodilih, so precej dobro napisana (za razliko od nekaterih drugih proizvajalcev ...).