Kupovanje - kopiranje serv. knjige

B81

22. jul 2007
34.524
8.970
113
Pozdrav!
cheer.gif


Primer: Greš gledat avto, se ti dopade, ima potrjeno serv. knjigo, ti pa rečeš, da bi si rad skopiral prometno in serv. knjigo. (da boš nekaj preveril)

Se prodajalec s tem načeloma strinja, če nima nič za skrivat ali ne?

Kaj če naletiš na ponarejeno serv. knjigo, potem uveljavljaš garancijo, ki napako zajema, tam pa ti rečejo, da ni prava? Še boš ti kriv nazadnje, da si knjigo poneveril.

Torej bi rad mel skopirano. Bo šlo?

Hvala, lep dan
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.593
113
če ima prodajalec čisto vest nebi smelo bit problema.
Da pa povem svojo štorjo na to temo: grem k uglednemu prodajalcu, ki prodaja avtomobile visokega cenovnega razreda, zraven pa še rabljeno šaro. Govora je o Autocommerce. Gledam neko fiesto staro nekaj let s potrjeno servisno, seveda nekaramboliran bla bla bla. Si zapomnim ime tipa iz knjige in naslov, pogledam v imenik, da ga pokličem. Mu povem zakaj ga kličem, mi reče da takega avta v življenju ni imel
13.gif

toliko o uglednih nategovalcih ki niso nič kaj boljši od zapečenih trenerkarjev
smirk-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
jaz ti je prov gotovo nebi dal za kopirat, pa nimam kej skrivat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem tistemu, ki je od mene kupil avto skopiral še vse račune od servisov, da je točno videl, kaj in kdaj se je kakšna stvar delala na avtu. Pa ne, da bi kupec to zahteval, jaz sem ga sam vprašal, če hoče to imeti, ker jaz kot kupec bi tudi želel imeti te podatke. Je, pa res, da je takih prodajalcev bolj malo, ker kadar sem sam kupoval rabljen avto so vsi nekam "založili" te papirje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mi posodis svojo osebno , pač da si skopiram?

Mislm pa kaj še,nima kej kopirati. Nej si jo prebere,nej si jo prepiše,kopiral je pa prov gotovo nebo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz sem tistemu, ki je od mene kupil avto skopiral še vse račune od servisov, da je točno videl, kaj in kdaj se je kakšna stvar delala na avtu. Pa ne, da bi kupec to zahteval, jaz sem ga sam vprašal, če hoče to imeti, ker jaz kot kupec bi tudi želel imeti te podatke. Je, pa res, da je takih prodajalcev bolj malo, ker kadar sem sam kupoval rabljen avto so vsi nekam "založili" te papirje.

Ce avto kupi,mu jaz dam kar originale računov, jaz jih itak ne rabim.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Fotr je kupoval marca avto pri dealerju (uvoz iz Nemcije) pa mu je brez najmanjsega problema skopiral prvo stran servisne knjizice, s katero sem sel na Bravnicarjevo preverit servise in je vse stimal. Tko da se je fotr odlocil za nakup in je prezadovoljen.
cheer.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
>> Jaz sem tistemu, ki je od mene kupil avto skopiral še vse račune od servisov, da je točno videl, kaj in kdaj se je kakšna stvar delala na avtu. Pa ne, da bi kupec to zahteval, jaz sem ga sam vprašal, če hoče to imeti, ker jaz kot kupec bi tudi želel imeti te podatke. Je, pa res, da je takih prodajalcev bolj malo, ker kadar sem sam kupoval rabljen avto so vsi nekam "založili" te papirje.


Jaz pa sem kupcu dal vse originalne racune zraven... Kaj mi pa bodo, ce avta nimam vec
smile-1.gif
...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Rad spravljam vso dokumentacijo, tak pač sem. Prav tako imam vse račune za napoved dohodnine pa čeprav jih je treba šparati samo 5 let, in tudi plačilnih list je že zajeten kupček, in tako naprej... Včasih je za argumentiranje kakšne zadeve veljaven samo papir, kar se je že večkrat izkazalo za edino možnost, da nekaj dosežeš.
evil.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.808
4.304
113
Sem kupoval laguno grandtur, grem gledat eno tam okrog Šentjurja, najprej mi tip razkladal da je dal za servis
700€... cca 120kkm ker so menjal jeremen + turbino, potem ko v živo govoriva je reke da je ta velk servis delal bivši
lastnik pri 90kkm in tud turbina se ako takrat menja
bonk.gif
, avto še zdaleč ni imel samo 120kkm...

Potem pa gledam servisno knjižico, na hitro ok, ampak štempiljke in podpisi so bili čudni, potem vidim da je papir kjer so
servisi drugačnega odtnka kot preostal papir v sevisni knjižici... no sej ko enkrat opaziš vidiš da je vsa servisna zgodovina skopirana od drugega vozila, samo prva stran ( kjer je št. šasije in naslov kupca) je identiča vse ostalo je bilo pa skopirano. Obstaja velika verjetnos,t da nekdo prodaja podobno vozilo in bi izkoristil kopiranje tvoje servisne zgodovine za
ponarejanje....

Ne, jaz mu nebi dal za skopirat!
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
ja tu bom pa napisal tisto kar so meni napisali ko sem kupoval avto. Če greš čez Trojane se pazi ker je tam nateg doma. Nikakor nimam namena trdit da povsod ampak bodi previden.
Je pa pred kratkem znanec kupil tam čez C5 HDI uvožen iz Belgije in za sedaj je zelo zadovoljen.