Kupoprodajna pogodba za kolo?

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Zdravo,

če ve kdo za link do primera obrazca za ta primer prodaje, prosim zanj.

Lp.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Klasična pogodba za nakup predmeta. Lahko pa sam napišeš? Kupec, prodajalec, kolo, št. kolesa.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Kako je sicer s pravno veljavnostjo? Dejansko tak papir zadostuje, da se prodajalec in kupec zavarujeta?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kaj bi pa rad “zavaroval”?
Ko sem stara kolesa prodajal sem novemu lastniku dal racun, garancijski list (kljub temu da je bilo kolo ze izven garancije) z vpisano serijsko stevilko.. on pa meni €..
stisk roke - in je to to.. z nobenim nisem nic podpisoval
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Del zneska bi mi šel v kot ara v roke, preostalo pa bi bilo nakazano. Danes si je kolo prišla ogledat sestra kupca...ona dela v Ljubljani, dec je pa v drugi regiji.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Del zneska bi mi šel v kot ara v roke, preostalo pa bi bilo nakazano. Danes si je kolo prišla ogledat sestra kupca...ona dela v Ljubljani, dec je pa v drugi regiji.
Aha in kolo bos predal sestri preden dobis nakazano? Kolo pa je vredno ...?

Brezplacen nasvet - naj brat nakaze sestri.. ona dvigne in tebi prinese vse.. ne rabis nic podpisovat ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kaj bi pa rad “zavaroval”?
Ko sem stara kolesa prodajal sem novemu lastniku dal racun, garancijski list (kljub temu da je bilo kolo ze izven garancije) z vpisano serijsko stevilko.. on pa meni €..
stisk roke - in je to to.. z nobenim nisem nic podpisoval
Večina ljudi nima več računov in garancije. Zato kot kupec podpišeš pogodbo, da v kolikor kdaj pride policija do tebe, da imaš dokaz, da si dejansko kupil kolo in ne ukradel.
Zato se v pogodbo napiše tudi npr. št. in veljavnost osebne izkaznice, kar dokazuje, da si nisi kar izmislil nekoga in ga napisal gor.
Isto velja recimo za GSMje.
Če prodajalec noče podpisat, bo pač prodal drugemu, ne meni.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Večina ljudi nima več računov in garancije. Zato kot kupec podpišeš pogodbo, da v kolikor kdaj pride policija do tebe, da imaš dokaz, da si dejansko kupil kolo in ne ukradel.
Zato se v pogodbo napiše tudi npr. št. in veljavnost osebne izkaznice, kar dokazuje, da si nisi kar izmislil nekoga in ga napisal gor.
Isto velja recimo za GSMje.
Če prodajalec noče podpisat, bo pač prodal drugemu, ne meni.
Ja - ce ne bi imel garancije/racuna bi to naredil bp (nisem mel kej skrivat).. ampak ce beres avtorjevo tezavo bi pa on podpisoval, ker bi nekaj (delcek)denarja dobil kot aro.. Ostalo pa potem na TRR.. tega se pa jaz ne bi sel.. jebat ga - ce kupujes kolo za “dva jurja” pa mas “150€“.. poj bova tezk posel sklenila..
Papir danes hja... denar na TRR ne pride, kupec lahko zanika (konc koncev “sestra bo v pogodbo navedla bratove podatke”?).. mislm da razen sodisca ni druge legalne opcije.. pojdi nekoga tozit danes - prides na vrsto cez hmmm “12 let”? Pa koga bos sploh tozil? Sestro? Brata?

sumasumarum - jaz se take prodaje ne bi sel.. boljs pocakat naslednjega kupca
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Imaš prav, ker tukaj dejansko pride lahko do težav, ker sta dve različni osebi (plačnik, prevzemnik). Razen, če imaš v mailu, da ti je kupec poslal, da ona prevzame, ti da njene točne podatke in potem ti ona potrdi s podpisom, da je prevzela kolo.
Se pa strinjam: ni nobenega razloga, da sestra ne dvigne denarja in mu ga izroči.
Še vedno pa je fajn naredit pogodbo. Jaz imam pogodbe za take malenkosti v eni škatli spravljene, just in case.

Recimo pri telefonih se mora pa tudi prodajalec zaščititi, ne le kupec: npr. si uporabljal telefon x let in potem ga prodaš, pa z njim sodelujejo pri ropu (z burner kartico). In potem policija pride k tebi na dom, ker je bila tvoja cifra noter. Je fajn imeti nek dokaz, da si telefon prodal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in ncnifrej

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Vseeno komu, saj je dobil direkt keš v roke, tako da...

PS: A nisi ti nek zagovornik, da je treba vse nasvete in vse zastonj dat. A ko jih ti daješ, pa kar naenkrat niso več zastonj?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Vseeno komu, saj je dobil direkt keš v roke, tako da...

PS: A nisi ti nek zagovornik, da je treba vse nasvete in vse zastonj dat. A ko jih ti daješ, pa kar naenkrat niso več zastonj?

se čist strinjam - važno, da je dobil keš v roke.. me je zgolj zanimal ali sta brat/sestra spremenila nakupne pogoje..alpa smo ga uspeli obvarovati pred kakšnim nategom.

glede % za pravne nasveti - kolk smilejev morm še dodat?