Kupim treking kolo

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
Moško, 28" (28 col, mislim da je to največja dimenzija).

Ni nujno da ima amortizerje, glavno da je dokaj ohranjen.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
zakaj boš ga pa rabil? za v trgovino in nazaj? pa tu pa tam na pijačo z njim?
 

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
ne, mam kar dolgo turo. od doma pa v mesto. 14 km do MBja in potem še noter po mestu. Na dan naredim po 36 km (na delo in domov). vsak dan, razen če je dež.

mogoče bi se res splačalo novega kupit, ampak proti temu kar zdaj vozim je vsak drugi rabljen boljši
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Citat:
Uporabnik Shaedar pravi:
ne, mam kar dolgo turo. od doma pa v mesto. 14 km do MBja in potem še noter po mestu. Na dan naredim po 36 km (na delo in domov). vsak dan, razen če je dež.

mogoče bi se res splačalo novega kupit, ampak proti temu kar zdaj vozim je vsak drugi rabljen boljši
smile-1.gif

za tako kilometražo se ti splača malo več € tja pristavit.... resno.... povej še samo koliko KG imaš... če ni skrivnost...

Citat:
Uporabnik jakao pravi:
in kakšna so ta kolesa nakamura - je to kaj vredno, se splača dat 250 ojrov

hja... izogibaj se trgovin kot so Interšport in Hervis in podobna sranja.... kolesa so tam absolutno predraga....
moraš razumet... recimo en primer:

kolo A stane v hervisu 400€
in potem dajo ogromen 20% popust...
na koncu si ves srečen ker ga odpelješ za 320€

čez 5 dni se ustaviš v eni profisionalni kolesarski trgovini da bi kupil še čelado.... in opaziš da tako kolo ( vendar drugo ime )
pri njih stane 300€... če plačaš z gotovino pa ti dajo 10% popusta....
nahrung002.gif


res... pozanimaj se... potem pa kupi... povej s kot si... povem ti bližnje kolesarske trgovine...

samo BEJŽ od Hervisa in Interšporta tep podobno navlako
 

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
ni skrivnost, tu maš še višino če hočeš
smile-1.gif

195 cm, 75 kg, ampak jih vztrajno dodajam (gvihting.press)
grin1.gif


Bom šel pogledat v Rider-a, tam imajo dobro robo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
torej... da vama razložim moje izkušnje do zdaj s kolesi
za birmo sem dobil svoje prvo kolo.... nakamuro... to je bilo nekje pred 10 leti...
prešvercali smo je iz Avstrije, ker ke bila lanski model je imela tudi 30% popust.
končna cena je bla 80.000SIT nekdanjih....
čez par mescev sem jo v slo našel za 120.000 sit....

služila mi je do konca OS... in vse do 3. letnika sredne šole... potem sem si kupil
gorsko kolo Focus za 220.000 sit....
čez eno leto pa še specialko za 320.000 sit (to sem letos prodal zaradi nakupa avtomobila)

gorskega imam še zdaj.... je praktično neuničljiv če ga le malo paziš in skrbiš za njega...(star je 3 leta)

nekdo ki misli vsaki dan kolesarit... recimo od 30 do 50km na dan.... in še ima na koncu ker nekaj KG (jaz jih mam bogih 58) mu vsekakor toplo priporočam naj malo bolj globoko seže v žep... in pri trgovcu zahteva kolo z opremo DEORE...
pozor!... taka kolesa stanejo okrog 500€ rabljena se da dobit že za 300€ tudi... in nekaj takega bi vama tudi priporočal...
ampak DEORE mora biti komplet oprema..... se pravi:
-deore zadnji menjalnik
-deore prednji menjalnik
-deore gonilke (ni mus... lepo pa je)
-deore prestavne ročice
-deore pesta na kolesih
čim več deore tem boljše...

za več info pa kar na dan.... po možnosti s kakimi linki do koles...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Malo poglej pri lokalnih pubecih. Sem lani kupil super Giant-a, z diski, kupom opreme, skor novega
za 20.000, sepravi niti 100€.

Da je pa serijska prebita, pa je seveda druga zgodba, ampak to me nemoti, baje je pecikl z obale.
redface-1.gif


Sej ni kul da podpiram to industrijo, samo kdo si ne ne želi res super orng bajka z 90% popusta?
cool-1.gif


če ga nebi jaz kupil bi ga pa nekdo zamano.press
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
vse lepo in fajn.... dokler neboš sam dal za kolo 1000€ in ti ga bodo ukradli..... potem boš na take stvari gledal mogoče drugače....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
hja... kak bi ti razložil....

to je tak kot če bi imel pri avtu več stopenj kvalitete izdelave ( podvozja, menjalika, motorja, itd )

višji kot je rang... boljše so zadeve... in tudi bolj trpežne....

če kupiš najcenejši krš... si predstavljaj ta te čaka netočen menjalnik.... hitrejša obraba.... večja teža... slabše felne, ki jih bo treba prej centrirat, skratka.... štala...

in deore grupa je že pravi kompromis med trajnostjo, vzdržljivostjo, lahkoto, ceno, in še čem....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
glede nakamure:



za tak denar je čisto soliden bicikel.



Jaz sem lani za 300 € kupil highlanderja s še deore zadnjim menjalnikom. Sedaj mislim da imajo Alivio?!(hm pa samo še 24 prestav ima pa še kje so ga zagotovo oskubili) Do sedaj prevozil skoraj 5000 km in lahko rečem da nimam večjih težav. Razen v zadnjem času mi je začelo škripat nekje nekaj v belanci in bom moral mal pposlušat, pa kaj zategnit. Aja pa feltne vsake toliko časa mal "poravnam" ker robniki in jame delajo svoje.



Ker se boš vozil vsak dan ti pripočam nakup novega. Drugo pa je če bi kupoval za nekajkrat na leto. takrat pa rabljenega.

Pa velikst vzemi 61 cm ker ti zna biti 56 (58 ?) premajhen. Jaz imam 185 cm in in 56cm pa je sedež do konca ven. Je pa res da bi mi 61 cm povzorčal težave pri sestopanju in lezenju na kolo (poškodba noge).



Mislim da imaš dva ralična higlander ima nekoliko boljšo opremo nek drug l(crossrider) pa ima bolj osnovno opremo, čeprav navzven sta popolnoma enaka razen v barvi.



Pa pomoislii tudi na morebitno krajo. Lažje boš prebolel 300 evrov kot pa 500. razen če igraš na karte kot nekdo zgoraj (kupuješ ukradeno robo)
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
kolo, ki ga kupiš v hervisu ali interšportu PREPLAČAŠ VEDNO in neglede na to kaki popust ti dajo...
in še ena stvar.... kvaliteta kolesa se ne ocenjuje po napisu na zadnjem menjalniku... ampak po CELOTI

jebeš fičota če ma zlati volan....
 

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
danes sem bil v riderju in so imel neko treking kolo za 305 ojro. Ni bilo slabo, velik okvir, V-bremze, prednji amortizerji, alu okvir, standard pač. Na žalost je bilo že prodano, kdaj in če jih bodo še imeli pa zvem v pon. če plačam na roko, dobim 10% popusta in bi ga dobil za 270 eur. kar je za moje pojme ogromno...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.