Kupil bi (bit)coine, pa ne vem..?

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
se ne spoznam na te valute, me pa en nagovarja za to.
zato vprašam
confused-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik zino pravi:
se splača kupit onecoin, recimo za 1000€ teh kovancev?


!!!! ONECOIN je fake, tako fake, da niti klasična piramidna shema ni !!! pač, nateg !!!

Zakaj:

-> na spodnjem linku najdeš seznam (borzo-tečajnico) vseh kriptovalut. V videu pravi da imajo nevemkake številke v miljardah, na seznamu dejanskih valut, pa jih ni. Hm hm…
http://coinmarketcap.com

-> na wikipediji so lepo zbrani spisi, kjer piše da:
- je ta reč na meji zakonske definicije prevare (torej, tace stran)
- madžarska (tam so pač imeli obširno afero) centralna banka je lani javno opozorila da gre za piramidno shemo in jih prepovedali
- decembra so jih prepovedali tudi v italiji
http://www.agcm.it/index.php?o...a&Itemid=54
- tudi kitajci so pozaprli par ljudi…

-> že… dve leti nazaj… so se začeli pojavljat članki, da gre za nateg:
https://cointelegraph.com/news/one-coin-much-scam-onecoin-exposed-as-global-mlm-ponzi-scheme
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/who-wants-onecoin-millionaire-you-7346558


lp
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Kot so že povedali, je onecoin scam.

Za hitro orientacijo si je dobro ogledati tabelo na že večkrat omenjani strani http://coinmarketcap.com

Dolgoročno so najbolj sigurne naložbe v kriptovalute na vrhu seznama (cap preko milijarde in dnevni promet večji od 10 milijonov).
Zaradi mrežnega efekta ( Network effect )

Ostalo je bolj špekulativne narave, lahko je donosno, vendar tudi bolj tvegano.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Danes sem si poskusil odpreti denarnico na bitstamp, odprl sem si račun in zahteva slike osebnih dokumentov, je pri vseh denarnicah tako? In kaj vse potrebujem, da si takšno denarnico odprem.....
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
@zino Trguj le kritpovalute ki so med top 100 na tej strani: https://coinmarketcap.com/
Klikni na altcoin ki te zanima in se ti izriše graf (chart) nato klikni Markets in tam vidiš na katerih borzah lahko to kriptovaluto trguješ.

Jaz uporabljam Jaxx wallet za BTC, ETH, DASH, v bistvu imajo vse večje altcoine not. Drugače pa za pošiljanje BTC na borzo zdaj ni priporčljivo, ker je draga transakcija in se dosti čaka. Dokler ne rešijo tega raje pošiljajte v ETH ali pa kar nakažeš iz TRR na borzo ala Kraken.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Vidim, da večina teh kriptovalut razen Bitcoina postajajo PIRAMIDNE igre .... torej pazite, ko novih OFC zmanjka, bo streznitev ....
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Piramidni sistem je tudi monetarni sistem s centralno banko na vrhu, ki tiska fiat denar (iz lufta) in ga posoja komercialnim bankam, nakar ga te posojajo naprej poslovnim subjektom itd .. kar na koncu nujno privede do astronomskih zadolženosti praktično vseh udeleženih.

Verjetno pa misliš na Ponzijevo shemo, kjer je bistvo, da se tisti bližje vrhu piramide napajajo z denarjem novih članov nižje na piramidi in ko teh novih članov zmanjka, se celotna shema sesuje zaradi nelikvidnosti.

S kriptovalutami je le malo drugače, saj jim vrednost določa trg (zakon ponudbe in povpraševanja) in vsakdo ima kadarkoli možnost svoj vložek dvigniti ali zamenjati za kaj drugega po trenutnem tečaju, kar pri Ponzijevih shemah ni možno, saj se tisti z vrha začnejo zgovarjati, da bodo izplačila možna šele enkrat v (negotovi) prihodnosti.

Že omenjeni onecoin ima značilnosti Ponzijeve sheme, vendar onecoin ni kriptovaluta, saj nima nič od tega, kar karakterizira kriptovalute, ni blockchaina, ni transparentnosti, niti nobenega POW ali POS ali podobnega sistema za potrjevanje transakcij, člani lahko samo vlagajo, lastniki pa vloženi denar skrbno shranijo (ali zapravijo, kdo bi vedel .. ) dvigniti ga pa člani tudi ne morejo, lahko le upajo, da bodo nekega dne v bodočnosti bogato poplačani
evil.gif
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Citat:
Uporabnik uuu pravi:

Že omenjeni onecoin ima značilnosti Ponzijeve sheme, vendar onecoin ni kriptovaluta, saj nima nič od tega, kar karakterizira kriptovalute, ni blockchaina, ni transparentnosti, niti nobenega POW ali POS ali podobnega sistema za potrjevanje transakcij, člani lahko samo vlagajo, lastniki pa vloženi denar skrbno shranijo (ali zapravijo, kdo bi vedel .. ) dvigniti ga pa člani tudi ne morejo, lahko le upajo, da bodo nekega dne v bodočnosti bogato poplačani
evil.gif

Zdej so promotorji OneCoina tudi v Sloveniji že uspeli nategniti par picopekov in gostincev, da jim subvencionirajo kosila in vikend oddihe
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik Neuromancer pravi:
Citat:
Uporabnik uuu pravi:

Že omenjeni onecoin ima značilnosti Ponzijeve sheme, vendar onecoin ni kriptovaluta, saj nima nič od tega, kar karakterizira kriptovalute, ni blockchaina, ni transparentnosti, niti nobenega POW ali POS ali podobnega sistema za potrjevanje transakcij, člani lahko samo vlagajo, lastniki pa vloženi denar skrbno shranijo (ali zapravijo, kdo bi vedel .. ) dvigniti ga pa člani tudi ne morejo, lahko le upajo, da bodo nekega dne v bodočnosti bogato poplačani
evil.gif

Zdej so promotorji OneCoina tudi v Sloveniji že uspeli nategniti par picopekov in gostincev, da jim subvencionirajo kosila in vikend oddihe
smile-1.gif

točno to je doseglo mene, nekdo mi ponuja za par tisočakov teh onekion kovancev
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik uuu pravi:
Že omenjeni onecoin ima značilnosti Ponzijeve sheme, vendar onecoin ni kriptovaluta, saj nima nič od tega, kar karakterizira kriptovalute, ni blockchaina, ni transparentnosti, niti nobenega POW ali POS ali podobnega sistema za potrjevanje transakcij, člani lahko samo vlagajo, lastniki pa vloženi denar skrbno shranijo (ali zapravijo, kdo bi vedel .. ) dvigniti ga pa člani tudi ne morejo, lahko le upajo, da bodo nekega dne v bodočnosti bogato poplačani
evil.gif

Da smo ekzaktni... onecion ni k od kriptovalute, saj obstaja le na prezentaciji
aplauz.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Verjetno maš blokado kartice za nakupovanje preko interneta. Ponavadi banke ponujajo visa electron za te namene. Meni je to tudi delalo potem sem si pa to viso electron nabavil in od takrat lahko nakupujem online brez težav.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ni ne eno, ne drugo, ker je MC, ki sem si jo naredil z namenom nakupov preko spleta in ima tud dovolj visoko kritje.

No sj so mi za 24h zamrznli, da sm preveckrat probal, tko da bomo poskusili zvecer zopet, upam da tacas ETH se malo pade
evil.gif