Kuna napada avtoinštalacijo

22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Mačk je okoli polno, ampak jo zgleda ne motijo.
Vozim se skoraj vsakodnevno, to verjetno zaradi spraznitve akumulatorja.
Tega iz Conrada imajo tudi na Amazon in večina je pozitivnih ocen, ampak par je tudi totalno negativnih.
Ali obstaja še kaj bolj profi, recimo oddaja zvočne signale + elektrošoki, vsaj tako je eden od nezadovoljnihuporabnikov napisal.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113




tole preverjeno deluje
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Najprej oprat/očistit vonjave kune okoli motorja, ker vonj privablja ostale/nove, potem pa našpricat z namenskim sprejem...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Obujam temo, ker se mi je pojavil podoben problem.

Opazil sem pogriženo izolacijo pod motornim pokrovom in bodo sedaj potrebni zaščitni ukrepi.
Kot je eden pred menoj omenil sem malo našprical z wd-jem in nastavil strup za podgane, baje da prav za kune ne obstaja:sprasujemse:

Torej iščem še preizkušen elektronski odganjalec za vgradjo pod avtomobilski pokrov., kaj priporočate tisti z izkušnjami?

Tnx

Ni mus, da je ravno kuna. Ona najraje pride na cevke, ki so iz eko materialov (torej koruze :aplauz: - imel tako težavo na VW.ju ) kar ji diši in pride grickat (žvaka zanjo). Kuna se mačke ne boji, prej obratno.

Na izolacijo se radi spravijo kaki glodalci...miši, veverice,.. - malo poglej, če imaš kake lešnike oz druge lušine v predelu motorja.

Elektronskih zadev sam ne bi dajal, ker, kot je že bilo rečeno, se živali navadijo zvoka in na koncu hodijo spat direktno na odganjalec, ker je rahlo topel in jim paše :evil:.
Za štart daj tu blizu coto namočeno v nafto oz. določene dele premaži z njo...ta bo še največ naredila na kratek rok (kar je tudi najbolj pomembno..ker moraš zdaj tega navdušenca do te mere odvrnit od tvojega avta, da najde kakega drugega in hodi tja na kokice).

Če je mišon, mogoče res za probat..kupiš lepilo za lovljenje glodalcev in ga daš na trši papir (kos kartona), ter pod avto...boš zjutraj videl kaj se ujame.