Kuhanje & Co.

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Prebiram in vidim, da nas veliko kuha samih, nekateri pa ob pomoči partnerja... Spet drugi iščejo nasvete kako ocvreti jajce (pretiravam namenoma) ker sami ne znajo (še) ničesar pripraviti.

Torej; povejte: Kuhate sami? Prepustite partnerju to delo, kuhata oba skupaj? Ali kuhate vsak dan in koliko časa povprečno porabite za en kuhan obrok? Imate raje, da kuhate sami ker se lahko zanesete samo nase?
In za konec še; kaj je vaša največja specialiteta ali kaj vam največkrat najboljše uspe (samo eno jed napišite!! Vem da sem krivična do nekaterih alla "cbb" in "gs1422"
grin1.gif
) in kaj najraje papate (tudi samo ena jed, pa ne pisat hrenovke in pizze, okej?).

****

Pri nas je tako, da največkrat kuha mama (torej mami) ali pa jaz. Oče zna sicer tudi dobro kuhati, posebej razne juhe so njegove specialitete ker mu vedno uspe ustvariti čudovit okus iz praktično ničesar. Je pa pristaš bolj domačih jedi in ne raznih afnarij tipa; dimljen losos na maslenem toastu pa kakšnega sušija ipd. fancy stvari (sorry če to za koga ni fancy, za mojga očeta je, prou?
grin1.gif
) tko da ga je kr težko prepričat da recimo poskusi kakšno novo jed. Zato si je treba zmišljevat razne variante...
Sama trenutno najraje jem polnjene paprike s pire krompirjem. ( Obožujem pa tudi grill
evil.gif
yum!! )
Najboljše pa pripravim meso na vse načine, da ni pusto, suho, preslano ipd. Moja skrivnost je; ogromno začimb.
grin1.gif


Kuham najrajš sama in ob glasni živi glasbi.
grin1.gif

Za en obrok povprečno porabim cca 2 uri (všteta juha - pa ne iz vrečke ali konzerve, glavna jed s prilogo in solata, večkrat je tudi sladica), lahko pa tudi več.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
starša sta že skoraj 40 let v gostinstvu, zato se nad domačo hrano ne pritožujem. Enostavno mi je doma hudo dobro. Nisem še bil v gostilni kjer bi jedel bolje kot doma. Res pa je, da samo doma najbolje vedo kaj imam najraje.

Drugače pa pri nas čez teden kuha mati, za vikende pa ponavadi oče. 2x na mesec pa kuharija čaka tudi mene. Takrat so ponavadi kakšni špageti z različnimi omakami.

Drugače pa doma najraje jem mamine jedi na žlico in očetove mesne pogruntavščine.
cool-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz zelo rada kuham...verjetno tudi zato, ker imam malokdaj res tisti pravi ČAS za kuhanje in potem mi je to opravilo pri srcu.

Rada kuham vedno kaj novega, vedno kaj malo drugačnega - ne maram skozi delati enih in istih par jedi (zato tudi dosti sprašujem tukaj za kakšne recepte, ali poiščem kaj na internetu (tiskanih kuharskih knjig ne maram - po moje zato, ker ni slikc zraven
evil.gif
).


Je pa praoblem, ker vsak dan nimam časa za kuho. Čez teden imamo urejeno tako, da nekaj kuha mama, nekaj jaz.
Čez vikende pa kuhava z mojim kakor kdaj. Tudi on rad kuha (pa še dobro povrhu)
aplauz.gif

Vendar kuhava večinoma pozimi ali ko je slabo vreme...čez leto ob lepem vremenu sva večino "okoli" in potem se pač gre kam na kosilo.

Pa še nekaj: ne maram teh hitrih hran - kot so pogrej&pojej itd. Če se le da uporabljam domače zadeve pridelane na maminem vrtu - ali kupljene od ene starejše gospe z ene kmetije. Seveda pa si potem tudi pomagam s kakšnimi zeliščnimi masli, vegetami, začimbami (rada imam dobro začinjeno hrano).

Moje specialitete: piščanček na 1001 način, kitajska hrana, mehiška hrana.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Večinoma kadar kuham, kuham sam, če kakšna pokaže kakšen poseben interes, pa ji rade volje ustrežem ali celo prepustim mesto za štedilnikom - čeprav opažam, da jih večina raje opazuje
smile-1.gif
. Pa nič zato.

Sicer pa v gospodinjstvu večinoma kuhava z mami nekje pol-pol (foter obvlada bolj mikrovalovko, kakšne makarone ali pa riž še skuha... and that's about it), povsem odvisno, kdo ima več časa/je bolj lačen/je prej doma/itd. Kuha se pri nas doma ponavadi 1x na dan, ker gremo v službi na konkretno malco ni treba takoj skočit za štedilnik ko se pride domov. Velikokrat se skuha tudi za en dan naprej oz. vsaj delno (npr. kakšna omaka pa se potem samo še kakšen riž, makaroni skuhajo, šnicli na hitro spečejo itd.).

Mojih specialitet je kar nekaj, mi pa najbolje rata recimo mediteranska rižotka z veliko zelenjave in piščancem (brez mesa pri meni ni Kosila), to vsi pohvalijo.

Kar se tiče časa, mi ponavadi eno solidno kosilo (brez župe, ker nisem ravno ljubitelj - branim se sicer ne, ampak...) vzame 1-2 uri, če se res mudi, pa pripravim kaj tudi v pol ure.

Hm, najraje jem... vse povrsti... najbolj pa me razveseli en dober, srednje pečen ramsteak (domača govedina ofkors), priloga ni važna (samo da je mesek)..
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Hja..., rad kuham, ampak se tega lotim najraje, tako, da sem sam, da mi ne skačejo ostali družinski člani okrog loncev in me zasuvajo z opazkami kako, to, kako ono..., ko pa skuham postrežem še ostalim in vedno hvalijo
smile-1.gif


Lotim se pa vseh vrst mesa, pečeno, ocvrto, v omaki..., krompir, testenine in riž z omakami, koline z zeljem, ribe...

Slaba stran so mi enoločnice in juhe, vendar se učim
smile-1.gif
, kakih njokov oz. štrukljev se nisem še nikoli lotil, čeprav imam to najraje.
Moram zdaj en dan staro mamo nahecat, da jih skupaj narediva.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
Živim sama, tko da tut kuham večinoma sama (no, ptič mi daje moralno podporo
grin1.gif
). Če pa še s kom kuham, imam pa najraje, da se vloge porazdelijo-recimo da en nareže stvari medtem ko drugi meša in vse skupaj pretvarja v užitno zadevo. Ni mi noben problem poslušat navodila oz. prepustit se kuhinji drugega, sploh če vem, da bo dobro skuhano.
Nažalost pa mi po jobu in ob ostalih obveznostih ne ostaja kaj veliko časa za kuhanje oz. je težko še dve ure pacat kosilo, ko si že itak lačen, tko da se zaenkrat še ne spravljam kakih bolj zapletenih stvari delat, vsaj čez teden ne.

Kaj je moja specialiteta ne bi znala rečt...raznorazna zelelenjava mejbi...
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
med tednom kuhaj js al pa babi. Js pod pogojem, da je čisti mir zraven in da mi noben ne soli pameti.
smile-1.gif
Med vikendi/prazniki - frej dnevi uglavnem pa kuha večinoma moj dragi oče, ker je naliman na štedilnik.
Včasih kuhava skupaj z mami...ona glavno jed, js pa sladice
grin1.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
ko sem doma, me vsak dan pričaka na mizi kosilo, ker je fotr doma in skuha. je odličen kuhar. na morju kuhava midve z mami. ko sem pri mojemu, pa kuham jaz, on pa je moj asistent in se uči
grin1.gif


zelo rada kuham, sprobavam vedno kaj novega. všeč mi je tudi to, da tisti, ki jim kuham, radi probajo kaj novega.

kaj najbolje naredim? hmmm kaj pa vem. karkoli pripravim je odlično
smile-1.gif
mesojedci pravijo, da je lazanja noro dobra, pa rebrca z mladim krompirjem in dodatki tudi. vegetarijanci so navdušeni nad zelenjavnim burekom. in eni in drugi pa pohvalijo pripravo morskih jedi.

bi pa rada "izpilila" pripravljanje mehiške hrane, ker je tudi ta zelo zaželena
grin1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Kuham večinoma jaz, ker je to umetnost in baba v kuhni nima kaj za iskat
evil.gif
Hec, ampak imam sam več veselja nad kuhanjem. Včasih kuhava skupaj, pa se mi zdi da mi je nekdo ves čas v napoto.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:

Za en obrok povprečno porabim cca 2 uri (všteta juha - pa ne iz vrečke ali konzerve,

Dobra juhca se kuha 3 do 4 ure
evil.gif


jaz zadnja leta ne kuham baš nekaj (mam dobro ženo, ane
grin1.gif
) če pa že moram, sem običjano prelen, da bi se spravljal kaj delat (ker je takrat več ali manj zgolj zame). Če že naredim kaj sladkega (gibanico, kake piškote...tega se pa moja žena ne poloti).
(ajde no..edino dobrote na žaru so tipično v moji - torej moški domeni)

Edina stvar, ki jo redno delam je peka kruha (pač slabo leto odkar imamo kruhopeka)...od takrat praktično nismo kupili kruha.

Glede hrane sem pa tipično 'slovencelj'.....kos mesa (najbolj, da sliši na ime 'prasice'), pa neka priloga - idelano na bazi krompirja, ki se je valjal v olju)...tak da...s kosom mesa me spraviš v prav prešerno voljo. Za kake fensi stvari pa...probam rad, samo ne ko sem v stanju hude lakote..takrat mi ni do heca
evil.gif


tak da...sprobavanje 'novih' stvari rad prakticiram kot doziranje začimb - po malo!

Ribe (morske dobrote) so mi zakon, če jih poredko vidim...pa tiste najbolje da slišijo naime škarpena, ki jih spečem sam (olju oz. na žaru).
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Juha iz sveze zelenjave, delov piscancka in zacimbic se kuha pri meni max. 2 uri. O goveji juhi ni noben nc govoru, ker se je men osebno ne da delat, pa pazit da ne zavre pa ne vem kaj se vse.
Zakuho pa itak posebej skuham, nardim ribano kaso al pa zdrobove cmokce.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
juho kuhate 2 uri???
shocked-1.gif


ekonom in je goveja juha kuhana v 30minutah. zelenjava je tako ali tako zelo hitro kuhana, piščanc pa tut ne več kot 30min.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Nimamo ekonom loncev. Ja ne vem, men se zdi da ma juha bolj žmoht ce se dalj casa kuha. Nevermind. Hotla sm sam povedat, da juhe ne kuham 3 al pa 4 ure.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
A to pomeni, da midva s cbb-jem že v osnovi ne smeva sodelovati?
frown-1.gif


- Najraje sam, dobre asistentke za priloge, oziroma pomivanje, oziroma sladico, pa se do sedaj nisem nikoli branil.

- Čez teden se vlačim po gostilnah, nedeljsko kosilo je običajno doma.

- Moja največja specialiteta je svež bel kruh, namazan z nutelo, serviran na koščku papirnate brisače in hladno mleko servirano v plastičnem lončku. Jed mora biti obvezno servirana v primernem dalmatinskem ambientu.

- Priprava zgornje jedi se začne z zgodnjim jutranj vstajanjem in tapkanjem do prve trgovine. Vmes obvezni postanek na kavi in travi pri Šimetu, nazaj grade na parih rakijah pri Slavoncu, pa kakšen deci kvasine pri Zagorcu... Okrog štiri ure recimo, če res pohitim in se trudim.
grin1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dobra juha se kuha več ur. Tisti poc iz ekonoma itak nima nekega okusa; v pol ure pač govedina ne more dati veliko od sebe, pa če je še tak pritisk.

Aja, če se lotim kuhanja, potem sam, asistenta rabim le za kako zelenjavo narezat, po kako reč iti v klet ali pa solato oprat.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
no zato sm pa jz tuki da ti povem da se motš. glede na to da sm gostinc in sm jedu že velik različic goveje juhe ( + da ne pojem vsazga sranja), mi je taka juha med najboljšimi.
wink-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kuham vse js, prej sem mislil, da bo punčara še kej skuhala, sam zdaj se izgovarja na nedoseganje mojih standardov pa raje ne kuha...kao.

PS. Še nikoli nisem zavrnil nekaj, kar bi ona skuhala, pokomentirat mam pa pravico kajne?
jezen.gif
Sicer pa rad kuham da nau pomote...sam kdaj bi pa tud js rad že futr ko pridem dam.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, okusi so različni. Meni expres pisker juha pač ne potegne.
ne-ne-1.gif

Sicer sem najboljšo govejo juho jedel v Vietnamu, baje da se kuhajo po dva dni.

Če si gostinc, a potem kaj kuhaš?