Kučan sodelavec varnostne službe JNA!?

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
414
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
...je bilo tudi v vaši enoti polno kosovskih ovaduhov? Kako ste jih razkrinkali in ste jih čebovali?
je že nekdo napisal tukaj, da "čebovanje" nima veze s politiko.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pri nas (na sluzenju v.roka) smo najraje cebovali enga oblaka iz lj, ker je stalno krao cigare...pa se enega cinkarosa, ker je cinkaril vodniku, da smo nekateri hodili vrebat devojke u selo med popold.odmorom..to je bilo vse, kar se tice cebovanja med vojsko.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Težko boš mamonom, ki nimajo pojma kaj je to služenje biločesa to razložil...
Stardec bo pa raje pametno tiho, saj je spadal med cinakroše... Drugačen človek, ki celo življenje služi sistemu tudi ne more bit...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pomoje je bil Ivan tudi zelo hvalezen material za cebovanje, ko je sluzil slavno Jla.
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pri nas (na sluzenju v.roka) smo najraje cebovali enga oblaka iz lj, ker je stalno krao cigare...pa se enega cinkarosa, ker je cinkaril vodniku, da smo nekateri hodili vrebat devojke u selo med popold.odmorom..to je bilo vse, kar se tice cebovanja med vojsko.

Torej med vami ni bilo kosovskih ovaduhov ali pa ste se jih tako bali, da se jih niste upali čebovati? Tisti, ki je zašpecal vaše vrebanje, je pa najbrž samo skušal preprečiti kak morebiten spolni stik, ki se konča s sifilisom...ker ste ga čebovali, je pač prenehal in so ti moral seæno cev žgati, da si se znebil sifilisa
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
...je bilo tudi v vaši enoti polno kosovskih ovaduhov? Kako ste jih razkrinkali in ste jih čebovali?
je že nekdo napisal tukaj, da "čebovanje" nima veze s politiko.

No, omerza je napisal, da so take cinkaroše čebovali, očitno so imeli muda čebovati kosovske ovaduhe
confused-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
414
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Kučko

Naročam puškomitraljez 7,62 municija 30 000 kom, itd.....

http://www.vinkogorenak.net/2014/07/01/milan-kucan-trgovec-z-orozjem/

alija
glej... to so stare "finte". Pa pustimo to. Ni važno kdo je bil kaj. Gre se za propagando. Kako nekoga prepričaš, da je trdo - mehko.
Da mu non-stop ponavljaš isto in počasi bo začel ta nekdo verjeti v to. (seveda, če nima svoje glave za razmišljat). Dokler ne spozna in pade na trdna tla. Pred kratkim je bila oddaja, ko so tipu na mizo zraven prave roke - umetno. Vse skupaj pokrili in drug je božal prvo pravo roko, potem pa umetno. Po določenem času tip več ni bil siguren, po kateri roki boža. Nazadnje je bil prepričan, da je umetna roka prava. Če kdo razume o čem pišem.
Drugi primer. E tip (sem že tukaj napisal ime in priimek) je bil član SDB (SDV) ali nam najbolj znano KOS-a. Zlato pravilo obtoževanja je, da obtožiš nazaj. Povedal je primer, kako so se branili pred obtoževanji nečesa. Enostavno so rekli, da imajo dokaze, da so to naredili točno tisti, ki očitajo dejanje njim. In nazadnje so imeli na svoji strani vsak svoje "vernike" in zadeva je bila zaključena. Posnetek je na spletu!!
In čudi me danes, ko nekateri več vedo o osamosvojitvi in dogajanjih od nekaterih, ki so bili zraven. Ja, ampak vedo iz propagande. Propaganda vemo kakšna je že iz samo zadnjih dogodkov z migranti.
Vse je bilo že povedano in osnove razčiščene, ampak eni bi še kar proti vetru scal...
PS. Ker vem da bo stardec spet jezik stegnu, bom še enkrat napisal, da nisem bil nikol komunist niti esdeesovc.
Bil sem pa med 90% tistih, ki smo mislili, da se bo po dogodkih začelo bolje v Slo. Ampak.....
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
lanos,jest nič ne razumem o čem pišeš!Dal sem link,kjer je objavljen dokument ali naročilo kučkotu od alija ! Štekaš?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pri nas (na sluzenju v.roka) smo najraje cebovali enga oblaka iz lj, ker je stalno krao cigare...pa se enega cinkarosa, ker je cinkaril vodniku, da smo nekateri hodili vrebat devojke u selo med popold.odmorom..to je bilo vse, kar se tice cebovanja med vojsko.

Torej med vami ni bilo kosovskih ovaduhov ali pa ste se jih tako bali, da se jih niste upali čebovati? Tisti, ki je zašpecal vaše vrebanje, je pa najbrž samo skušal preprečiti kak morebiten spolni stik, ki se konča s sifilisom...ker ste ga čebovali, je pač prenehal in so ti moral seæno cev žgati, da si se znebil sifilisa
evil.gif

Koliko si pa ti star? Si sploh pri opravilni pameti? Se kdaj bereš nazaj? Te je kdaj vsaj malo sram, ko (če) si opazil kaj trapastega zapisanega?

Koliko si star?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.164
5.513
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ejj kekec.... takrat je bil tvoj JJ glavni. Ne se ven vlečt!!
ne-ne-1.gif

Kaj sem jaz naredil in kaj ne vem jaz in še marsikdo, ki je bil zraven. Ali je bilo koristno ali ne, mi ne bodo domobranci po 25ih letih govorili.
10.gif

Če imaš takšen cviček, kot razmišljanje ga ne nudi nikomur, da ga ne zastrupiš
evil.gif

Ker vidim da se nekaj kitiš s perjem....
tongue-1.gif


Na unem linku od Gorenjaka: http://www.vinkogorenak.net/2014/07/01/milan-kucan-trgovec-z-orozjem/

Maš 2 dobra komentarja......začuda jih še noben ni opazil......pa malo pokomentiraj
grims-1.gif


Citat:
Drago 02/07/2014 07:42

Prav z zgoraj napisanim se strinjam že iz vsega začetka zgodbe o orožju. Bil sem se zgrožen, ko je JNA pred mojimi očmi nakladala na kaqmion orožje TO Luke Koper, ki je bilo kupljeno na žuljih luških delavcev. Direktor luke je omogočil JNA nemoteno nakladanje orožja tako , da je postavil pred skladišče varnostnika za nemoten odvzem orožja. Direktor je bil Bruno Korelič, osebni prijatelj Kučana.
Po nalogu istega direktorja sem bil po službeni dolžnosti določen za organizacijo prekladanja vsega orožja, ki je bilo v članku omenjenih letih prekladano iz ladij v Luki Koper za nadaljno odpremo na deklarirane destinacije.
Prva ladja, ki je pripelja orožje v 10 kontejnerih namenjeno za obrambo proti tankom je prispela v luko dan po prvem napadu JLA na Slovenijo. To se je poznalo takoj drugi dan ko smo s pravim orožjem ustavili tanke JLA.
V nadaljevanju so od spočetka prihajale ladje z orožjem v nočnem času kasneje pa tudi v dnevnem času. Moja naloga je bila predvsem na začetku dolžan , da sem v vsakem času organizirati prekladanje orožja, ki je prihajalo v Koper v Kontejnerjih. Ko sem prejel klic od agenta, ki je nastopal v imenu ladjarja sem bil dolžan v roku ene ure organizirati delovno silo in sredstva za prekladanje.
Povdariti moram sledeče, da ne bo sprenevedanja, ki ga povzročajo nekateri politiki in novinarji po naročilu. Vso orožje je prispelo v Koper je bilo na ladijskih carinskih manifestih kot tudi dispozicijah deklarirano kot medicinska oprema, vodovodne cevi, kmetijski stroji itd… predvsem zaradi prehoda skozi raazna teritorialna morja. V Kopru smo vsi vpleni vedeli, da je pod temi imeni orožje saj smo morali poduzeti tudi varnostne ukrepe za varno delo stakim tovorom. Vse orožje se je prekladalopod budnim očesom carine, špediterjev, kupcev in nenazadnje policije, ki je tudi organizirala varovanje v nadaljnem transportu. Nikoli ni bila pri sprejemu prisotna vojska TO.
No resnici na ljubo pa je potrebno omeniti sledeče, kar se lahko preveri. Kdo je bil v tistem času kot predstavnik LDS, Prenovitelji ali bivši komunisti opravljal funkcije predsednika države kot je vrhovni poveljnik takratne slovenske TO, kdo je bil direktor Luke Koper, kdo je bil direktor carine, kdo je bil direktor Intereurope, kot špediterja. ki je deloval v imenu in na račun blaga v imenu naročnika omenjenega orožja, kdo je bil minister policije. Pridemo do sklepa vsi bivši partijci, kasneje člani prenoviteljev ali pa člani LDS. Iz navedenega pa sledi, da je bilo vso orožje pretovorjeno pod kontrolo omenjenih oseb in organov – institucij. Slednje pa je prav dokaz, kako se je lažno predstavilo javnosti, da je na koncu izpadel za potrebe dnevne politike za čas 24 let kot glavni trgovec z orožjem Janša, ki je bil najmanj vpleten v vse omenjene posle. Kaj to pomeni? Tukaj ni nobenih ugank.
Kot državljanu pa se mi že vsa leta postavlja sledeče vprašanje in to zakaj se nikoli glede orožja ne omenjajo osebe, ki so dejansko bile udeležene v poslu transporta orožja preko Slovenije. Vsi so še živi in upam tudi mentalno zdravi, ki lahko pričajo o poslu, ki ga lažno obešajo njihove bivše in sedanje politične stranke Janši. Prav ta njihov način sprenevedanja pa govori o njihovi poštenosti oziroma sprevrženosti. Pa, da si kdo nebi mislil, da novinarji izvajalci deskreditacije Janše ne vedo prave resnice. Obstaja le ena resnica deskriditirati svojega političnega nasprotnika, da lahko ribarijo v kalnem računajoč na del prebivalstva, ki ima še iz časov komunizma oprane možgane in žal zastruplajo z lažmi svoje potomce in ostale Slovence, ki niso sposobni razmišljati s svojo glavo.

In pa še tale:

Citat:
Andrej Vilar 07/07/2014 11:23

Kaj pa je z mariborskim švercom – v skladiščih je ogromno kakašnikov romunov in bolgarov, ki jih ni SV nikoli naročila!!! Ima Drnovšek pri tem popolnoma čiste roke??

No dej.....mal se pokuræi.....pa kej pametnega povej o tem....
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še to bom napisal: politični drek mešat je zelo smrdljivo delo. Sploh po 25 pretečenih letih.

Malce vem, kako je izgledalo tisto razoroževanje TO in bilo je zelo boleče. Od kje ste Kučana spravili sem noter,
17758-icon_confused.gif
- ne samo da se mi ne sveti, nedojemljivo je. Ne gre v kontekst! Glede na to, da sta skupaj z Drnovškom v Beogradu pljunila v obraz celotni jugoslovanski kliki.

En teden pred zažetkom agresije nad Slo sem bil ponoči celo prisoten v Kočevski Reki, ko se je prekladalo orožje. Mimo se je sprehodilo tudi nekaj osebnosti, JJ in Bavčarja sem si zapomnil, ker sem ju pač poznal iz medijev. Sredi noči - torej je že bilo pomembno.
tongue-1.gif


Da vam je jasno: razorožitev TO so naredili srbski generali, ubogi Slo uradniki so pa orožje kar predali - JLA je bila obrambna vojska, imela je vsa pooblastila, 30 let miru itd, ... tisti reveži, ki so orožje predali, so bili zares "reveži". Vrhovna Slo komanda je tista, ki ni eksaktno dala navodil, kako ravnati ! JJ je glavni krivec, saj je bil že na položaju! Pa mu ne zamerim ravno, ker se je tudi on šele učil ...
tongue-1.gif


V glavnem, vi kar mešajte drek, resnica bo priplavala šele čez 50 let na površje - vsa usrana in smrdljiva.
tongue-1.gif
Kot vedno.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pri nas (na sluzenju v.roka) smo najraje cebovali enga oblaka iz lj, ker je stalno krao cigare...pa se enega cinkarosa, ker je cinkaril vodniku, da smo nekateri hodili vrebat devojke u selo med popold.odmorom..to je bilo vse, kar se tice cebovanja med vojsko.

Torej med vami ni bilo kosovskih ovaduhov ali pa ste se jih tako bali, da se jih niste upali čebovati? Tisti, ki je zašpecal vaše vrebanje, je pa najbrž samo skušal preprečiti kak morebiten spolni stik, ki se konča s sifilisom...ker ste ga čebovali, je pač prenehal in so ti moral seæno cev žgati, da si se znebil sifilisa
evil.gif

Koliko si pa ti star? Si sploh pri opravilni pameti? Se kdaj bereš nazaj? Te je kdaj vsaj malo sram, ko (če) si opazil kaj trapastega zapisanega?

Koliko si star?

Zakaj sta pa ti in 'jurišač' major buco tako zelo živčna v tej temi...

si bila kdaj čebovan pa si dobil spomine ob braju te teme? Si ti kdaj čeboval? Si sodeloval s kosom?

Ste bili v vaši edinici tudi tako strahopetni, da niste upali 'cinkarošu', ki je ovajal tovariše kosovcem, vržti deke čez glavo, ste jo pa vrgli revežu, ki je malomarno napel rjuho čez 'modroc'? saj takih praks ne maram, ampak če se kdo spravi tam na enega rahitika, ne upa pa si ovaduhu dati vetra, je strahopeten kljukec...

Boš odgovoril ali si preveč živčen a?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Verjamem, da je zate marsikaj nedojemljivo, si to že večkrat dokazal s svojim pisanjem. Tema pa je o kučanu, ki je bil, če je verjeti dvema eks Kosovcema (enega od njiju sicer recimo en forumcev prav 'hagiografsko' obožuje), v času vojaščine sodelavec varnostne službe JNA z 'nadimkom' Plavi...no, ex jugi je treba priznati, da je vsaj pri nadimkih bila precej domiselna in hkrati tudi duhovita.

Glede orožja pa, če sta j in B tam okrog hodila, je to čisto normalno, glede na to, da sta imela dovoljenje za prodajo orožja na jug. Bolj problem je trgovanje brez dovoljenja, ki so ga furali leviæarji, recimo mariborsko orožje
evil.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.093
113
za šankom
ksz...

tale naš kučan je bolj sposoben kot fiskcijski james bond,vbistvu če prav razumem zadnje čase kučan vodi svet
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kako si ti otročji, da ni res..kdo je koga ceboval in zakaj,bomo pa ja tisti vedeli, ki smo to stvar delali
cool-1.gif

Btw, a imas spet odprt fb baje? s slikami moskih, s katerimi se cebujes
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Norec! "Čebovanje" - le kje si izvedel zanj? So ti ata nekoč povedali?

In tisto "čebovanje" je zate orodje za politični obračun ali kaj?
stupid-1.gif
Tepec!
"Čebovanje" kao, se izvaja v otroškem vrtcu in v nižjih razredih osnovne šole, v šoli v naravi. Med odraslimi ljudmi
confused-1.gif


Samo da pojasnim moj prejšnji zapis: Večina tistih hribovskih pastirjev je mnogo bolj pri zdravi pameti, kot naš izvoljeni parlament. Se pa najdejo vmes cvetke, tako kot si izgleda tudi ti.

Norec!
stupid-1.gif
) Norec še enkrat!