Krvni tlak 200/120

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
R.I.P.
Sit tibi terra levis
uf-1.gif


nehaj kofe piti pa če si še živ se spravi do veterinarja
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
no ja.

v to investicijo jaz ne grem, ne želim da mi življenje diktirajo cifre na igračkah, takšnih ali drugačnih.

nimam pa nobene težave (vsaj) takšen znesek mesečno dodat siceršnjim stroškom za hrano - če za to dobim zdrave in kakovostne stvari.

se tolažim, da s tem za nekaj desetletij lahko odložim nakup zgornje igračke
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
200/120 pritisk je zelo nevarno. Sam sem tudi imel probleme z pritiskom. Si merem 1x doma pa mi pokaže 192/96. Ker drugače imam prenizek pritisk. Pa si rečem živci pač. Potem sem 1x šel do zdravnika zaradi glavobolov in imel sem občutek, da mi bo razgnalo glavo in se mi je pred očmi bliskalo. Pa mi zmeri pritisk 195/90. Po hitrem postopku sem ostal v bolnici 6 dni. Pa sem si rekel prekleta kava in čiki. Po treh dneh sem imel spet normalen pritisk in sem že šel na kavo in čik. Mi je zdravnica na vsake pol ure merila pritisk in je bil nespremenjen. Potem pa jaz pridem domov in spet pojem eno tisto tableto (fatburner) ( kupljeno v naših trgovinah) in grem v fitnes. Si čez dve uri zmerim pritisk, pa opet 190/90. Pa sem spet imel 2 dni takšen pritisk. Potem mi ni dalo mira in sem šel do zdravnice z tistimi tabletami. V življenju me ni nihče tako na*i**il kot me je ta zdravnica. Če bi še jaz tistega hudiča užival, bi zdaj lahko na obisk k meni hodili na pokopališče.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Greš v lekarno, si pomeriš tlak (bo najbolj natančno verjetno) in če je visok greš k osebnemu ali dežurnemu. In če imaš res s tem težave lepo reskiraj 100 eur in si kupi merilec tak dober, da si ga lahko sam doma kontroliraš.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Ðizus...

Jaz imam 140/90 in si pri sebi malo panike zganjam. Tvojih 200/120 je, pa res preveč. Prvo, če je le možno znižaj tempo življenja. Drugo, začni z kakimi sprehodi, recimo pol do eno uro zvečer. A s športom se kaj ukvarjaš?. Tretje, prehrana! Če zaužiješ mnogo mastne hrane, se to pozna ne le na kilogramih amapak tudi na ožilju.

ČE imaš vedno tak pritisk kot praviš pojdi k osebnemu po tablete za pritisk, najboljši pritisk je 120/70, vse ostalo pušča posledice na žilju. Sploh pa če si mlad človek.

LP
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Pa oglasi se kaj, ko utegneš...


Sam tolk, da vidimo, da ti ni slučajno kake žile v možganih odprlo...
smirk-1.gif
No odprlo
smile-1.gif
, bila je pa cela štala (včeraj in danes):
Sem še 1x preveril in je bilo isto. Grem do dežurne. Zmerijo pritisk: 195/120 (torej naš plastik fantastik meter, ki sem ga vedno v nič dajal, le ni tolk zanič
grin1.gif
). Že dežurna mi je dala recept za ene tablete Perpres (ali nekaj takega) in ostali v verigi so se z njo strinjali, tako da imam sedaj to za jest.
Je pa danes čez dan situacija podobna (tablet sem vzel šele pozno popoldne), kot prejšnje dni, pritisk je bil 155/105. Bom čez pol ure spet zmeril, da vidim, če imajo tablete kaj efekta. Počutje je pa tko-tko - bi rekel: čist zanič, za preč zagnat še nisem.
Jasno, gibljem se premalo, kadim, pijem, jem vse živo razen ekstremnih špehov, sadja pa bolj malo (no, 2x kuhanega mogoče malo več, kot svežega
wink-1.gif
).
Hvala za nasvete zaenkrat.
smile-1.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik Madafaka pravi:
gibljem se premalo, kadim, pijem, jem vse živo razen ekstremnih špehov, sadja pa bolj malo (no, 2x kuhanega mogoče malo več, kot svežega
wink-1.gif
)
bonk.gif

Tu ti pa nobeden dohtar ne more pomagat...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
A ni tko da alko širi žile? Lahko bi spil par deci vodke vsakih nekaj ur in bi mogoče pomagalo?
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Alkohol kratkotrajno zniža krvni tlak, vendar je končni efekt dvig krvnega tlaka.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
To, kar sem omenil, se spomim, da je neka nekrvna sorodnica imela probleme z žilami in srcem.

Dohtar ji je priporočil, na pije Whisky. Živela je do 89-tega leta.
Spila pa naj bi ga pol dcl na dan.

Če je več žingala, pa ne vem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Jasno, gibljem se premalo, kadim, pijem, jem vse živo razen ekstremnih špehov, sadja pa bolj malo (no, 2x kuhanega mogoče malo več, kot svežega ).

NEHAJ KADIT + PIT !!!!

JEJ VELIKO SADJA, imaš poceni banane, sadja kolikor hočeš v LIDLu, HOFERJu, ŠPAR itd.......res stari moj čim več sadja.

Kupi si kak SOKOVNIK pa si delaj sokove, zjutraj 2 kozarca pa zvečer 1.....jej čim več zelenjave, sladek zelje........pa kako limono na dan....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Maderfaker še vedno nam nisi zaupal koliko si star, visok ter kakšno telesno težo imaš in če ima kdo v družini težave s pritiskom saj mislim da je to delno dedno kot sladkor v krvi?

Lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Fino, da si šel in verjamem, da so zagnali cel halo. Glede na cifre - upravičeno. S takim tlakom bi lahko bilo še par dni in bi šla kaka žila v franže. Nismo žirafe (350/300) in naše žile so zelo neprilagojene tlakom nad 150mmHg.


Katero zdravilo si točno dobil? Prestance? Perpres ne obstaja... vsaj jaz ga ne najdem v registru.


Glede life-style-a se pogovori še malo z osebnim zdravnikom ob priliki, predvsem pa si sam sebi dolžan en konkreten razmislek.


Srečno!
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
verjetno si dobil enega izmed perindoprilov. Pravi efekt bo se pokazal cez cca 5 dni, jemlji pa 1x dnevno zmeraj ob istem casu, ali zjutraj ali zvecer. Ce bo tlak skakal v sunkih kljub tem zdravilom bo potrebno izkljucit kaj resnejsega, npr adenom nadledvicne zleze ali feokromocitom. Te preiskave se ne delajo rutinsko po bolnicah.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Če imaš kaj premoženja, naredi oporoko, pa kakšnemu prjatlu že zdej kej podari, da ti bo kdaj na grob pršu kakšno svečo prižgat.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Fino, da si šel in verjamem, da so zagnali cel halo. Glede na cifre - upravičeno. S takim tlakom bi lahko bilo še par dni in bi šla kaka žila v franže. Nismo žirafe (350/300) in naše žile so zelo neprilagojene tlakom nad 150mmHg.


Katero zdravilo si točno dobil? Prestance? Perpres ne obstaja... vsaj jaz ga ne najdem v registru.


Glede life-style-a se pogovori še malo z osebnim zdravnikom ob priliki, predvsem pa si sam sebi dolžan en konkreten razmislek.


Srečno!
Hvala za dobre želje!
smile-1.gif

Tablete so Prenessa 4mg, 1x dnevno. Jutri grem v bolnico, da mi namontirajo 24 urni registrator pritiska. Kafe, alko itd sem skenslal, hodim, jem sadje, a po 5 dneh še ni sprememb. Pritisk je še vedno ~150/95-100 (verjetno zasluga tablet). Sem na bolovanju in bom videl, če bo par dni počitka mogoče zaleglo. Pa mobilca sem tudi izključil.
Velik 175, težak 75kg, ata in mama sta oba na tabletah proti pritisku, prav tako babica po materini strani.
@ Evo, tudi premoženja imam nekaj - 2 zvezdici. Bom potalal med "dobromisleča" uporabnika
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Boš videl, kaj bo 24urni monitor pokazal. Čeprav tisto je tak-tak. Ponoči se cel paničen zbudiš, ker se zadeva napihuje...in pol so meritve čist mimo.

Daleč najbolj učinkovito bo, če uvedeš neke vrste "navado" merjenja pritiska. Zjutraj in zvečer. Recimo ko sediš za mizo ali pred televizorjem, si zmeriš še pritisk. Sprintaj si eno tabelo po dnevih in vodi dnevnik pritiska. Po mojih izkušnjah je to veliko bolj merodajna metoda kot kakršenkoli monitoring.

Čeprav glede na družinsko anamnezo je to to... Edino upam, da bo 4mg dovolj, sicer bodo verjetno pokombinirali še s kakim diuretikom.