Križarjenje z Liberty of the Seas 2007

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz sem cca. 2 leti delal na podobni ladji oz. na treh različnih ladjah! Delal sem v glavnem na relaciji Miami- Bahamski otoki- Cape Canareval. Zanimivo doživetje, pa še zaslušiš kar dobro. In doživiš marsikaj....
grims-1.gif
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Koliko časa pa traja križarjenje po Bahamskih otokih?
Tudi teden dni, ali je kaj krajše glede na to da je razdalja manjša?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Koliko časa pa traja križarjenje po Bahamskih otokih?
Tudi teden dni, ali je kaj krajše glede na to da je razdalja manjša?
Imaš zelo različno ponudbo križarjenj. Lahko je eno-dnevno križarjenje(bolj namenjeno gamblingu), 3 dnevna, 4 dnevna in več... Jaz sem bil na tri in štiri dnevnih križarjenjih. No, pa tudi na enodnevnem, ampak to ni bilo na Bahame, ampak samo po odprtem morju v bližini Miami-ja.
 

buro

Zelenc'
16. dec 2007
2
0
1
S punco odhajava na to križarko 29.12. Pa me zanima kako so kaj cene na otokih je drago ali je bolj poceni, ter kako je z ladjo? Lani sva križarila po Francoski polineziji in je bilo zelo drago.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik buro pravi:
S punco odhajava na to križarko 29.12. Pa me zanima kako so kaj cene na otokih je drago ali je bolj poceni, ter kako je z ladjo? Lani sva križarila po Francoski polineziji in je bilo zelo drago.
A prav na Liberty gresta? Kakšna pa je relacija in za koliko dni? Cene sem že malo pozabil, ampak mislim, da na Bahamih ni preveč drago, če že ravno ne bosta zašla v katerega od Resortov! Kam na Bahame pa bosta šla? Mogoče v Nassau?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ker ne gresta na Bahame, vama ne morem kaj prida pomagati! Teh krajev ne poznam dovolj dobro, da bi vama svetoval! Vama pa kar malo zavidam, bosta res uživala, če le ne bo kakšno slabo vreme!
P.S.: Pa ne pozabita na napitnine za osebje!!!
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Sem vama kar "fouš", kajti jaz bi šel še enkrat to turo.
Ne vem, če vama pomaga kaj moja reportaža ki sem jo dal tu gor, vendar za morebitna konkretna vprašanja me lahko kontaktirata kar pod "zasebno".
Torej: za izlete se morata odločiti čimpreje, kajti atraktivne in zanimive ture hitro poidejo. Na izbiro imata dve možnosti. Prva je, da si že sedaj ogledata na internetni strani Royal Caribbean izlete in si jih rezervirata, vendar najmanj deset dni pred križarjenjem. Druga pa, da si na njihovi strani ogledata izlete in jih nato rezervirata takoj ob prihodu na ladjo.
Jaz sem jih rezerviral na Libertyju, in me je stalo kar nekaj časa stanja v vrsti pred pultom.
Glede cen na posameznih otokih pa je potrebno vedeti, da je tako kot v večini destinacij: čimveč iztržiti od turistov!
Midva sva nekaj več nakupovala le v Mehiki in Jamajki, cene pač zelo različne, nikjer pa poceni.

Drugače pa: uživajta, kajti Liberty je res čudovita ladja in ne smeta biti preveč utrujena od izletov za večerne predstave v gledališču, ali ledeni dvorani in potem še za v kakšen pub.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zanimive slikice, ampak na kaj takega me ne spraviš. Vse vodeno, vse urejeno, vse izumetničeno, vse nagužvano. A vidiš tudi kaj prave Jamajke, Haitija, Mehike?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
No, v tistih osmih urah kolikor si na kopnem, ne moreš ravno podoživeti čare domorodstva posameznega otoka. Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da v državah zvenečih imen ni več neraziskanih plemen, ki bi prvič videli belce. Novega plemena na Zemlji niso odkrili že vsaj 50 let, tako da ne si delati lažnih utvar.
Svetovni popotniki si vzamejo mesece za raziskovanje posamezne dežele, nekateri pa imamo službe in tistih dvajset dni dopusta.
Jaz sem si izbral na Jamajki ravno tak izlet, ko sem šel v notranjost med navadne ljudi, in videl vso revščino tega predela karibov. Nekaj sto kilometrov stran pa Kajmanski otoki, kjer je zadeva ravno obratna.
Vtisi so!
Ko bom imel nekaj več časa, bom pa še napisal reportažo s potovanja po Floridi, katero sem prepotoval z najetim avtomobilom.

Žal pa je že večino sveta skomercializiranega, tako da bom šel drugo leto mogoče na Hrvaško in tam našel kaj "nesterilnega"!
smirk-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, neraziskanih plemen niti ne bi iskal po teh otokih. Jih gotovo ni kaj dosti.
grin1.gif


Mene zanima vsakdanje življenje med domačini, žal pa tega s križarjenja ne vidiš v tistih osmih urah. SPloh, ker se furaš z avtobusom od ladje. Ampak kakorkomu paše, jaz pravim. Tebi recimo križarjenje, meni pa prevažanje po natrpanih avtobusih in iskanje najcenejše sobe takrat, ko se ti najmanj da.
cheer.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Moj kolega je pa kelnar na eni takih križark po Karibih. Šel je v začetku maja, vrne se januarja. Se javlja po mailu in je čisto navdušen nad lepoto teh krajev. So pa to bajni zaslužki in moraš dati čez kar nekaj preizkusov, da sploh prideš gor delat.

Kraji so zelo lepi, je pa tudi mene zmotila prevelika gneča v morju, bazenu ipd. Mam raje kaj mirnejšega... ne preveč, ampak toliko da se bp gibaš v vodi.

Pa jst bi tud prosila za ceno celotnega potovanja:
letalo, križarjenje, doplačila, denar za porabit....

lp
Kakšna šala! Ne morem verjet! Bajni zaslužki in veliko preizkusov, da prideš gor delat za kelnerja!?
hysterical-1.gif
Jao! Veš, ni ravno tako! Gor it delat je šala mala, zaslužek pa je en šit!!! Če bi toliko delal tukaj, bi zaslužil več!
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Citat:
Uporabnik buro pravi:
S punco odhajava na to križarko 29.12. Pa me zanima kako so kaj cene na otokih je drago ali je bolj poceni, ter kako je z ladjo? Lani sva križarila po Francoski polineziji in je bilo zelo drago.

Sta se že vrnila domov?
Kako je bilo?