Kriza in recesija

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.659
9.352
113
Ko je bil razpad 2008 je naša firma izgubila za 60% naročil.... Večinoma tujina... Upam da drugo leto ne bo takega rukerja....
To je res super kombinacija... Dviganje življenskih stroškov in presežek delovne sile.... Super kombinacija za normalnega delavca :(

Predlog dajte več zapravljat.... Sam v zadnjem pol leta zapravljam veliko več, kot lansko leto.....
ne gre..ne zapravljaš več ker ne moreš... zaslužil si mogoče 10% več, vse stane 20 do 100% več, tudi če zapraviš vse, smo še vedno v spirali, in smo realno zapravili 10 do 90% manj, da bi bila vsa 0, kje je šele nek presežek, da se vzpostavi brutalno povpraševanje po kaj jaz vem čem.

Osebno mislim da se je v prvi vrsti sesu sitem pri avtomobilih - mobilnosti.. Korona je naredila to, da naredijo pol manj avtov , prodajo jih za 50% več ,zaslužki so enormni, in to z manj ljudi in porabljene energije. In cela veriga tako dalje, s tem da nižje kot si v verigi manj zaslužiš in ne dosežeš dviga cen.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.791
6.387
113
Ko je bil razpad 2008 je naša firma izgubila za 60% naročil.... Večinoma tujina... Upam da drugo leto ne bo takega rukerja....
To je res super kombinacija... Dviganje življenskih stroškov in presežek delovne sile.... Super kombinacija za normalnega delavca :(

Predlog dajte več zapravljat.... Sam v zadnjem pol leta zapravljam veliko več, kot lansko leto.....
Morda pa en segment ljudi stopi nazaj na realna tla.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.542
5.974
113
pri taščici
Optiplex
Denar imas lahko doma v stumfu, vsaj za kak teden zivljenja, ce ze ne mesec..
BTC tudi?
Ko bo trgovina brez elektrike, bo prebrisan trgovec takoj dal akcijo za gotovino.
Tudi ce bralniki crtnih kod ne bodo delal. Bodo ze ugotovil cene.
Bolje da robo iz hladilnika/skrinje proda in jo ljudje zavrzejo, kot pa on sam.
Ko bo zavarovalnici prijavil skodo, ne bo nihce preverjal koliko robe je prodal za gotovino.

Sicer pa se je nekaj podobnega ze dogajalo v bliznji preteklosti. Vsaj tako pravijo nekateri viri. Siva ekomonija laufa kljub crtnim kodam elektriki, fursu....
Pa da ne bi ko ne bi bilo elektrike.... Samo obe strani morata biti za to.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.791
6.387
113
Optiplex
Denar imas lahko doma v stumfu, vsaj za kak teden zivljenja, ce ze ne mesec..
BTC tudi?
Ko bo trgovina brez elektrike, bo prebrisan trgovec takoj dal akcijo za gotovino.
Tudi ce bralniki crtnih kod ne bodo delal. Bodo ze ugotovil cene.
Bolje da robo iz hladilnika/skrinje proda in jo ljudje zavrzejo, kot pa on sam.
Ko bo zavarovalnici prijavil skodo, ne bo nihce preverjal koliko robe je prodal za gotovino.

Sicer pa se je nekaj podobnega ze dogajalo v bliznji preteklosti. Vsaj tako pravijo nekateri viri. Siva ekomonija laufa kljub crtnim kodam elektriki, fursu....
Pa da ne bi ko ne bi bilo elektrike.... Samo obe strani morata biti za to.
Pozabljas da ce pride do tega da ne bo elektrike poem tudi zavarovalnice ne bodo nicesar izplacevale. In tud nove dobave ne bo. Ker kamion ne bo mel kje natankat, ker su crpalke na elektriko. itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.542
5.974
113
pri taščici
Prav, bomo sli pa na njivo rabutat... Sicer pa ce elektrike ne bo v kosu vec kot en dan, je hud kolaps.
Ljudje ki v zivljenju se niso bili vec kot 5 minut brez elektrimke se tega ne zavedajo.
Pumpe kot vem imajo agregate. Ne vem pa ce so dovolj mocni za pogon crpalk za gorivo..
Pa kamioni imajo obicajno tudi za vec kot en dan goriva v rezervoarju.
Razen tisti ki sem jim "spraznil" rezervoar ravno na elektricni mrk.
Tako se je meni spomladi ob tisti noriji s cenami ko s(m)o bili ponekod brez nafte vec dni.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.521
1.299
113
Iskajoč brata
Morda pa en segment ljudi stopi nazaj na realna tla.
Kaj pa so realna tla? Da bosta dve minimalni plači premalo za najemnino + stroški življenja in da ne životariš od plače do plače? Da boš 3h hodil z javnim prometom na razdalji, kjer si z avtom v 1h?
Še v socializmu so lahko šli za 1 teden v tovarniške prikolice na morje.
Samo par otroških let sem živel v Jugi in sem daleč od jugonostalgika, ampak mi imamo res slabo varianto.... igramo neki socializem v kombinaciji s turbokapitalizmom...

Srednji razred obstaja samo še na papirju... Ali si na spodnji strani, ravno na meji s spodnjim slojem, ali pa "bogat" vendar z delavnikom 50h na teden.... + 2 tedna dopusta na leto. Nadure in ostali dopust pa na 3/4 zapade.... in tak se bo hvalil z avtom in plačo. Družina je postranska stvar, ali je pa ni... Dober so nas zjahali in navadili, da če želiš nad povprečje, se moraš odpovedati 3/4 svojemu življenju....

homer simpson je bil vedno "luzer", pa je pri 45 imel hiso, tri otroke, pa normalno 8h službo.... Koliko se vas lahko pohvali s tem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.542
5.974
113
pri taščici
V jugoslaviji si dobro zivel zaradi kreditov, ali pa zato ker si bil od pol treh pa do 9h zvecer na fušu. Prej pa na siht.
In vecini ni se nic hudega.
Motorjev ,avtodomov, dopustov in izletov z letali je se vedno ogromno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.737
1.644
113
Morda pa en segment ljudi stopi nazaj na realna tla.

Jap...realna tla pomenijo dragi krediti. Konec pufanja zastojn. Saj pod črto je to bil motor norije zadnje 2 leti. Najbolj se to pozna pri plehu in ciglih.
Kolega dela pri enem glavnih proizvajalcev montažnih hiš. Po njegovih besedah je prodaja od nekje maja naprej kolapsirala
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Optiplex
Denar imas lahko doma v stumfu, vsaj za kak teden zivljenja, ce ze ne mesec..
BTC tudi?
Ko bo trgovina brez elektrike, bo prebrisan trgovec takoj dal akcijo za gotovino.
Tudi ce bralniki crtnih kod ne bodo delal. Bodo ze ugotovil cene.
Bolje da robo iz hladilnika/skrinje proda in jo ljudje zavrzejo, kot pa on sam.
Ko bo zavarovalnici prijavil skodo, ne bo nihce preverjal koliko robe je prodal za gotovino.

Sicer pa se je nekaj podobnega ze dogajalo v bliznji preteklosti. Vsaj tako pravijo nekateri viri. Siva ekomonija laufa kljub crtnim kodam elektriki, fursu....
Pa da ne bi ko ne bi bilo elektrike.... Samo obe strani morata biti za to.
Ne fantaziraj.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nč nebo. Eno so se smejal ob misi da bojkotiraš izdelke. To je edini kar jih prizadane.

Če se sistem misli sesedet naj se na hitro ,ne da nas bodo pekl par let i desetletje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.791
6.387
113
Jap...realna tla pomenijo dragi krediti. Konec pufanja zastojn. Saj pod črto je to bil motor norije zadnje 2 leti. Najbolj se to pozna pri plehu in ciglih.
Kolega dela pri enem glavnih proizvajalcev montažnih hiš. Po njegovih besedah je prodaja od nekje maja naprej kolapsirala
Ne samo to, tudi izvedba se jim je sesedla in imam vcasih obcutek kot da so se sli ponzija....novi kupci so placevali hise za une ki so pol leta prej narocili... Vem za en primer ko zamujajo ze od julija in baje tako zamuja cca 50 objektov....od samo enega proizvajalca.
 
  • Wow
  • Žalosti me
Reactions: erikson in jonny77

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.791
6.387
113
Kaj pa so realna tla? Da bosta dve minimalni plači premalo za najemnino + stroški življenja in da ne životariš od plače do plače? Da boš 3h hodil z javnim prometom na razdalji, kjer si z avtom v 1h?
Še v socializmu so lahko šli za 1 teden v tovarniške prikolice na morje.
Samo par otroških let sem živel v Jugi in sem daleč od jugonostalgika, ampak mi imamo res slabo varianto.... igramo neki socializem v kombinaciji s turbokapitalizmom...

Srednji razred obstaja samo še na papirju... Ali si na spodnji strani, ravno na meji s spodnjim slojem, ali pa "bogat" vendar z delavnikom 50h na teden.... + 2 tedna dopusta na leto. Nadure in ostali dopust pa na 3/4 zapade.... in tak se bo hvalil z avtom in plačo. Družina je postranska stvar, ali je pa ni... Dober so nas zjahali in navadili, da če želiš nad povprečje, se moraš odpovedati 3/4 svojemu življenju....

homer simpson je bil vedno "luzer", pa je pri 45 imel hiso, tri otroke, pa normalno 8h službo.... Koliko se vas lahko pohvali s tem?
Homer Simpson je izmisljen lik. Ampak to ne pomeni da jih ni, prebivalstvo se stara, ljudje dedujejo...in mas kar nekaj folka ki podeduje nepremicnine in lahko fura zivljenje kot Homer. Ce si znal upravljat svoje premozenje, si kot delavec lahko naredil precej dobrih potez v zadnjih letih. Verjetno sva podoben letnik in kar se jaz iz juge spomnim je to da se je folk vozil z bistveno slabsim voznim parkom kot na zahodu. Danes pa se te razlike manjsajo. Tudi to da ko nekdo kupi stanovanje, ga mora prenovit, novo pohistvo itd... Nekdo ki ima minimalno placo, mora razmisljat o dodatnem zasluzku ali pa iskanju boljse sluzbe. To je dejstvo in noben utopicen sistem tega ne bo spremenil. SPloh ce bi ta ista oseba zelela nekoc imet svojo nepremicnino ali pa placevat najemnino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in erikson

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.265
5.608
113
Db Cargo dvignil cene tovornega prevoza do 45%.



Prevod
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.356
459
83
Ne samo to, tudi izvedba se jim je sesedla in imam vcasih obcutek kot da so se sli ponzija....novi kupci so placevali hise za une ki so pol leta prej narocili... Vem za en primer ko zamujajo ze od julija in baje tako zamuja cca 50 objektov....od samo enega proizvajalca.

To govorimo o proizvajalcu montažnih hiš? Katerega pa? Slišim , da tudi premium izvajalci niso tako premium, ko enkrat podpišeš pogodbo :sprasujemse:
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.737
1.644
113
Koliko je strotev in izvedba premium lahko sam oceniš. Formula pa gre tako: skoraj isti obseg zaposlenih, prodanih pa za par 10% več hiš v zadnjih 3 letih
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.791
6.387
113
To govorimo o proizvajalcu montažnih hiš? Katerega pa? Slišim , da tudi premium izvajalci niso tako premium, ko enkrat podpišeš pogodbo :sprasujemse:
Ziher hise... Samo hiso so postavili v enem tednu, problem so notranja dela - keramika, parket, instalacije... Nekaj lahko da je to da ni kadra, ampak ko ti vodovodar pove da jih morajo se 50 koncat ki zamujajo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc