Kriza in recesija

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Uff ko ste vsi tko sposobni v pričo ki te lajkali..

Zakaj sami ne greste v politiko ko je vse tko enostavno?

Ajd da vas vidim. Pa prosim brez žalitev in spuščanje na osebno raven..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Hja ampak jenizvoz res ranljivost slo gospodarstva.

Seveda da je, enako kot pri vseh ostalih državah, ki niso samozadostne. Mesečnik pa je imel to ranljivost v mislih v drugačnem pogledu. On bi izvoz zmanjšal, po idealnem scenariju verjetno celo ukinil, seveda pa se mu tudi sanja ne kaj bi to v praksi pomenilo za državo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
To bi se znalo vleči še leto in pol do novih trumpovih volitev, denar na polno tiskajo.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.161
1.185
113
Seveda da je, enako kot pri vseh ostalih državah, ki niso samozadostne. Mesečnik pa je imel to ranljivost v mislih v drugačnem pogledu. On bi izvoz zmanjšal, po idealnem scenariju verjetno celo ukinil, seveda pa se mu tudi sanja ne kaj bi to v praksi pomenilo za državo.

Ne vem kje si to slišal, oziroma očitno to razumeš tko kot ti paše
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Ko nekdo reče, da je izvoz slab za slovensko gospodarstvo, bi ga bilo potrebno povprašat po zdravju. Ker brez izvoza bi res jeb... ježa.
Meni ni jasno, da si to upa nekdo izreči javno na televiziji in se isti trenutek ne pogreznit do sredine zemlje od sramu. Je pa novinarka žal zamudila (ali pa namerno ni) izjemno priliko, za podvprašanje, s katerimi bi se še bolj osmešil.
In taki nam vladajo, ki dejansko samo na državnih jaslih visijo.

Po drugi strani smo pa tam: pogledamo delež volivcev, ki so ga volili in ti dejansko pove, kolikšen delež slovencev dejansko pojma nima, kaj se dogaja in kako potekajo stvari.

Bo že.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tomi

Guru
1. sep 2007
17.980
9.094
113
39
MB
Ko nekdo reče, da je izvoz slab za slovensko gospodarstvo, bi ga bilo potrebno povprašat po zdravju. Ker brez izvoza bi res jeb... ježa.
Meni ni jasno, da si to upa nekdo izreči javno na televiziji in se isti trenutek ne pogreznit do sredine zemlje od sramu. Je pa novinarka žal zamudila (ali pa namerno ni) izjemno priliko, za podvprašanje, s katerimi bi se še bolj osmešil.
In taki nam vladajo, ki dejansko samo na državnih jaslih visijo.

Po drugi strani smo pa tam: pogledamo delež volivcev, ki so ga volili in ti dejansko pove, kolikšen delež slovencev dejansko pojma nima, kaj se dogaja in kako potekajo stvari.

Bo že.

jaz bi reko da je ta delež v neki korelaciji z ljudmi posredno ali neposredno pripopanimi na proračun :cool: no pa tisti ki jim soros kaj "donira" ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Kako fino in blagodejno je živeti v državi z neobstoječim izvozom in je kriza zaradi tega normalno stanje, si lahko pogledamo kar pri naši sosedi, ki se kiti z naslovom 2. najrevnejša EU država.
Kar se pa recesije tiče, je bil v zadnjih letih kaki dan brez novic o krizi, ki bo jutri?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

B81

22. jul 2007
34.512
8.958
113
Kako fino in blagodejno je živeti v državi z neobstoječim izvozom in je kriza zaradi tega normalno stanje, si lahko pogledamo kar pri naši sosedi, ki se kiti z naslovom 2. najrevnejša EU država.
Kar se pa recesije tiče, je bil v zadnjih letih kaki dan brez novic o krizi, ki bo jutri?
"Zanimivo" bi bilo videti stanje, če se kriza ne bi nič omenjala. Ljudje se podzavestno obnašajo drugače, ko mediji širijo paniko po svetu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Točno to in te informacije se z nekim namenom objavljajo.
Še ena taka priljubljena, ki se sicer v slovenskih medijih ne pojavlja, je razpad eu jutri.
Ameriški in ruski to objavljajo skoraj na dnevni bazi
 

B81

22. jul 2007
34.512
8.958
113
Verjetno z namenom večje potrošnje. Ljudje kupujejo več, ker bojo jutri itak vse trgovine zaprte, ker....država pa kasira za to.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Verjetno z namenom večje potrošnje. Ljudje kupujejo več, ker bojo jutri itak vse trgovine zaprte, ker....država pa kasira za to.

Kvečjemu manj, ker šparajo za slabe čase. No razen tisti na sociali, tisti morajo takoj ponucat, ker jutri bo pa že država pomagala.