Kriza in recesija

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Tudi tej upokojenki, so dnevi všteti. Po njeni smrti se bo vse razdelilo. Ali bi ti kar pokradel, še pred njeno smrtjo?
Bralna pismenost?

Noben jim ne bi nic ukradel ampak naj njeni dedici prispevajo, ne pa jokanje pa protestiranje. Mogoce menjava hise za manjse stanovanje in ostane za poloznice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.294
1.061
113
Eto tale: Upokojenka, ki živi v hiši, pa kar za 855 evrov. Tako visoke položnice so decembra spravljale v obup ljudi v Velenju.

https://siol.net/novice/kolumne/nik...por-proti-visokim-poloznicam-v-velenju-626042

Upokojenka v 200m2+ hisi nima za ogrevanje. Hmmm... Mladi pa nej kupujejo stanovanja po 4000e ja kvadrat.
Pa pyzda no....
Jaz pa moji razlagam da hiše s 300 kvadrati ne kupim ker bom bankrotiral z ogrevanjem.
Ajde, da bi razdelil na pol in dal drugo polovico v najem, drugače je to ekonomski samomor.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Eto tale: Upokojenka, ki živi v hiši, pa kar za 855 evrov. Tako visoke položnice so decembra spravljale v obup ljudi v Velenju.

https://siol.net/novice/kolumne/nik...por-proti-visokim-poloznicam-v-velenju-626042

Upokojenka v 200m2+ hisi nima za ogrevanje. Hmmm... Mladi pa nej kupujejo stanovanja po 4000e ja kvadrat.
Kaj pa je treba upokojenki ogrevati vseh 200 kvadratov? :eek: Enostavno ne razumem teh Velenjčanov. Imajo drugo najnižjo ceno kWh toplote v državi, v Ljubljani je 1/3 višja, na Ravnah pa skoraj 2x višja, pa nič ne pizdakajo. Ali je njihova Komunala kriva, da si bajt niso izolirali? Se vidi, da so imeli do sedaj toploto skoraj zastonj, vsi radiatorji na ful, vročino pa uravnavali z odpiranjem oken.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Bralna pismenost?

Noben jim ne bi nic ukradel ampak naj njeni dedici prispevajo, ne pa jokanje pa protestiranje. Mogoce menjava hise za manjse stanovanje in ostane za poloznice.
No saj verjetno 200 kvadratov ne ogreva, če sama živi v hiši.

Ne vem.kako je v vaših krajih, samo če naš kraj pogledam, vem da v celi vasi živi recimo ena upokojenka sama v bajti. Skratka, statistična napaka. Pa še to je taka bajta, da si verjetno nihče od nas nebi želel biti v njej.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Pa nismo mi krivi da njihovi otroci oz dedici ne uredijo dobre pogoje. To.me spominja na podjetnike ki skon jbrajo kako je vse drago imajo pa 6 nepremicnin za vzdrzevat ker dnarja itakn ne znajo dat drugam kot v beton. Imajo po tri vikende, jambra pa kot ena upokojenka v 200m2+ neizolirani hisi kako je vse drago. Prjatu luksuz se placa.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.011
5.721
113
blizu močvirne prestolnice
Butl, oprosti izrazu. Vsi pametni radi pozabljati,da je večina penzotov tudi takrat težko prišlo do nepremičnine. Takrat so bile dostopna edino zemljišca,ostalo pa so morali garati,ne tako kot danes,ko mislijo,da bo bajta kar tako prišla. Pa naj gredo izven središč,o to pa ni fensi,je treba riniti v središče. Bajt je dovolj,res pa ne v Ljubljani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Ador

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Pri vsej tej "drami" glede položnic za ogrevanje v Titovem Velenju nihče ne omeni, da je cene toplotne energije daljinskega ogrevanja pri njih še vedno med najnižjimi v državi. Mislim, da druga najnižja.
Naj se začnejo varčneje obnašati, naj izolirajo bloke/bajte, zamenjajo okna...
Kaj so delali zadnjih 25 let?
Se klanjali Titu?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Mi je en velenčanj, sicer že več let odseljen, razlagal kako je takrat bilo: ogrevanje vsaj na 25, okna na kip, celo zimo v kratkih hlačah in majici
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Pri vsej tej "drami" glede položnic za ogrevanje v Titovem Velenju nihče ne omeni, da je cene toplotne energije daljinskega ogrevanja pri njih še vedno med najnižjimi v državi. Mislim, da druga najnižja.
Naj se začnejo varčneje obnašati, naj izolirajo bloke/bajte, zamenjajo okna...
Kaj so delali zadnjih 25 let?
Se klanjali Titu?
In vsi kazejo poloznico kumunale. Nekje sem zasledil poloznico da ta znesek vsebuje vsaj 4 postavke
Ogrevanje, voda, smeti, najbrz tudi topla voda ali pa kaj drugega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Trbovci so tudi imel elektrarno. Naj si pogledajo njihovo 3x visjo ceno ogrevanja. Ker tudi oni bodo enkrat brez TESa.
V linku je tudi razrez poloNice po postavkah.
Cena ogrevanja je "polovica" zneska na poloznici.
In ja, tudi tisti ki imajo TC se ne ogrevajo nic ceneje kot v Velenju.Seveda ko v enacbo das amortizacijo TC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
In vsi kazejo poloznico kumunale. Nekje sem zasledil poloznico da ta znesek vsebuje vsaj 4 postavke
Ogrevanje, voda, smeti, najbrz tudi topla voda ali pa kaj drugega.
Tako je.
Mi je en velenčanj, sicer že več let odseljen, razlagal kako je takrat bilo: ogrevanje vsaj na 25, okna na kip, celo zimo v kratkih hlačah in majici
Tudi to drži. Hkrati s tem, da loool, kaj bodo izolirali, če je pa zastonj. Ko sem mu moje cene povedal, se mi je pa samo v obraz smejal, kaki bedak sem, da to plačujem. Najhujši so bili starci, ki so bili tega navajeni od vedno. Mladina je že bolj okoljsko ozaveščena tudi v Velenju ;).
Jah nič, naj še malo plešejo, pa se bodo ogreli. Meni jih ni niti malo žal.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Tako je.

Tudi to drži. Hkrati s tem, da loool, kaj bodo izolirali, če je pa zastonj. Ko sem mu moje cene povedal, se mi je pa samo v obraz smejal, kaki bedak sem, da to plačujem. Najhujši so bili starci, ki so bili tega navajeni od vedno. Mladina je že bolj okoljsko ozaveščena tudi v Velenju ;).
Jah nič, naj še malo plešejo, pa se bodo ogreli. Meni jih ni niti malo žal.

Nevem ali se mi samo zdi, ali voham klasično faušijo? Če je toplota stranski produkt teša in tako rekoč zastonj, zakaj bi zdaj morali prebivalce olupit? Ker se vse ostale lupi in bog ne daj, da bi na njih pozabili?
Če je stranski produkt , kaj ima to veze z okoljsko ozaveščenostjo? Če te toplote ne porabijo gospodinjstva, pa gre direkt iz teša v luft
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.163
3.090
113
Zakaj bi si nekdo prisvajal tisto, kar skozi luft greje vse ostale.
Jaz bi tudi en "TEŠ" v svoji bližini.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Nevem ali se mi samo zdi, ali voham klasično faušijo? Če je toplota stranski produkt teša in tako rekoč zastonj, zakaj bi zdaj morali prebivalce olupit? Ker se vse ostale lupi in bog ne daj, da bi na njih pozabili?
Če je stranski produkt , kaj ima to veze z okoljsko ozaveščenostjo? Če te toplote ne porabijo gospodinjstva, pa gre direkt iz teša v luft
Toplota za ogrevanje se ne uporablja iz odpadne vode, ampak iz primarnega kroga. Torej brez ogrevanja Velengrada, bi TEŠ porabili manj vhodnih surovin, in tako energija ni zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Če te toplote ne porabijo gospodinjstva, pa gre direkt iz teša v luft

Tudi kurilno olje in nafta so stranski produkt pri pridobivanju bencina, ampak se vedno ju je treba plačati na črpalki.

Mogoče je to delovalo v starih časih, ko je večina bila zaposlena v energetiki in je to bil bombonček socializma. Toplovodi so tudi morali biti zgrajeno in se toplota ne kar magično pojavi. Sedaj pa delaš za tujo multinscionalko, pa se boš še đabe grel.