Kriza in recesija

Ko sem imel jaz v zadnje opravka z enim tipom s podobno vsoto gotovine v sefu ter še nekaj nakita dodatno zraven (skupna vrednost okoli 170k€), mi je tip mirno povedal, da se "tako malo za zraven" ukvarja tudi s posojanjem denarja*. Zavarovalnice tudi slišati niso hotele, da bi dvignili zavarovalno vsoto gotovine na dejansko stanje.

Disclaimer - to seveda ne pomeni kar avtomatsko, da se tudi oškodovanec iz dotičnega primera ukvarja s takšno ali podobno dejavnostjo

to tako za zraven je lahko tudi oderuštvo kar je kaznivo/prepovedano, tako da v takem primeru ni zavarovalnice ki bi kaj takega zavarovala
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.570
9.275
113
poglej gradbince. vsi furajo s kesem uradne bilance pa place in dobicki under minimalca. lastniki pa amgeje, zene s 15 otroci, pa socialna pomoč.

vem na primeru treh lokalcev, sipeki.

To je reala. taki pac rabijo trezorje. nekam je potrebno zlagati utajen denar.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.570
9.275
113
misliš da upa it inšpektor šipeku? kje ti ziviš.
imamo zgodbo z enim juznim mafijizom ki delavce posoja... kaj misliš, kako on odspila prijavo? hint ima podkupljene na ue, policiji, in podobno. vse bo, ce se mal zalomi pa novo x5 vzame na 2 leti namest vsako leto.
tako da ne serji s temi forami. hvala.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.785
2.352
113
Pomurje
misliš da upa it inšpektor šipeku? kje ti ziviš.
imamo zgodbo z enim juznim mafijizom ki delavce posoja... kaj misliš, kako on odspila prijavo? hint ima podkupljene na ue, policiji, in podobno. vse bo, ce se mal zalomi pa novo x5 vzame na 2 leti namest vsako leto.
tako da ne serji s temi forami. hvala.
Se pravi si se vsral?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
poglej gradbince. vsi furajo s kesem uradne bilance pa place in dobicki under minimalca. lastniki pa amgeje, zene s 15 otroci, pa socialna pomoč.

vem na primeru treh lokalcev, sipeki.

To je reala. taki pac rabijo trezorje. nekam je potrebno zlagati utajen denar
Enkrat pred leti, ko sem čakal na blagajni v Bauhausu, je bilo pred mano kar nekaj "domačih mojstrov", ki so plačevali s 500 € bankovci...
...go figure.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
1x sva na takega naletela še z Apollo8 ....

Bauhaus....golf6 gtd.,...in kup goflanja....pa 500ka v roki
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.087
5.763
113
blizu močvirne prestolnice
No ja,tist kar ste vi imeli tam pa res ni bilo ok.Ne moreš imeti pekarne v takem objektu. Drgač pa tisti prostori glih ne laufajo. Aja,nikoli ne grem k šiptarjem,ne moreš iti tja, kjer si brišejo rit z roko. Potem pa ti postrežejo z isto roko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81