Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ne vem. Zal mi je da nism vceri prodal cel portfelj (sm resno razmisljal in zarad preteklih zausnic pozabu na to) in danes kupu nazaj. Sej.ne da.bi bil nek orenk profit, sam dobr obcutek bi bil. Ampak ni panike, gremo naprej.

Tudi če slediš vsem napovedim ne moreš vedet kdaj točno bo to. Če pa se nebi zgodilo, pa bi spet lovil ceno in bi na koncu imel manj.
Priporočam, da si izdelaš nek "exit plan" torej kdaj boš prodal in "cash-outal". Časa za ponovni vstop bo še dovolj, ko se konča ta trend rasti.

Edit: spet sem pameten :) jaz imam namen prodat polovico ko bo, če bo BTC ~80k. Če pa ne pa nimam pojma... Sem pa si že izplačal vložen denar.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ampak kako? Kar na trr si poslal ali dal v usd/eur na borzo? Ker davkarija menda gleda vsote 10k...?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Ampak kako? Kar na trr si poslal ali dal v usd/eur na borzo? Ker davkarija menda gleda vsote 10k...?

Leta 2018 sem kar na TRR. bilo je pod 10k. (nisem nič prijavljal in ni bilo problemov)
Zdaj letos, pa sem si dal delat Binance kreditno kartico in z njo plačujem.

Glede na to pa da nisem trejder, bi tudi znal pojasnit davčni kako in kaj. Torej datumi nakupa in prodaje.
Če bom ostalo cashoutal bom kar na TRR. in pripravil dokumente datume nakupa in prodaje. Edini problem pa je, da v binance lahko izvoziš le za 3 mesece.
Tako da nevem kako bom s tem. :S
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Napoved je 140 za letos :)

Itak na TRR, sej tud blizu nimam 110 al kolk je limit transakcij... Davcna nima kej, saj BTC ni valuta, nedolgo nazaj so se mu smejali :) Osnove nimajo, zaenkrat menda se ne.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Jaz sem 2017-2018 nakazal iz trr na bitstamp in kasneje neko polovico vlozka vrnil nazaj na isti trr. Letos bom se razliko do “prvega vplacila” vrnil direkt na trr. Lahko bi rekel “vracilo posojila”. V kriptu pa bom pustil razliko ki je nastala. Tak je plan.

ceprav sem v petek zvecer imel nek priblisk in sem 90% vsega prodal. Zdaj sem pa spet v dilemi ali naj že kaj nazaj kupim. :)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz sem 2017-2018 nakazal iz trr na bitstamp in kasneje neko polovico vlozka vrnil nazaj na isti trr. Letos bom se razliko do “prvega vplacila” vrnil direkt na trr. Lahko bi rekel “vracilo posojila”. V kriptu pa bom pustil razliko ki je nastala. Tak je plan.

ceprav sem v petek zvecer imel nek priblisk in sem 90% vsega prodal. Zdaj sem pa spet v dilemi ali naj že kaj nazaj kupim. :)

Baje, če BTC danes/jutri vzdrži podporo 55k, gremo gor, drugače nižje. Tako pravijo mojstri

 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Leta 2018 sem kar na TRR. bilo je pod 10k. (nisem nič prijavljal in ni bilo problemov)
Zdaj letos, pa sem si dal delat Binance kreditno kartico in z njo plačujem.

Glede na to pa da nisem trejder, bi tudi znal pojasnit davčni kako in kaj. Torej datumi nakupa in prodaje.
Če bom ostalo cashoutal bom kar na TRR. in pripravil dokumente datume nakupa in prodaje. Edini problem pa je, da v binance lahko izvoziš le za 3 mesece.
Tako da nevem kako bom s tem. :S
Aha, kartico imam tudi sam in je fino za sproti brez tezav. Sam se tudi nisem vecjih pologov delal, ker niti ne rabim, kripto je pac svoj hobi :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako se naredi ta kartica na Binancah? Kaj je treba poklikat oz. kak je postopek?
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Binance card v meniju, zahtevan je pa KYC. Dobil sem domov v 9 dneh. Sredstva prestavis iz spot racuna na card v sekundi, enako obratno. Tudi sredstva iz paypala lahko gredo gor... za male zneske placujes brez pina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ksz

Tezave s telemachom, se mi zdi. Hocem naredit withdraw iz binanc in ne dobim potrditvenega maila s pinom pravi cas v minuti.
Videti je, kot da pride v istem casu, kot sms, ampak na posto ne pride takoj.
Sicer imam triero, ki je pod telemach.

Moram pa naredit nujno danes do 22. ure in rad bi binance uporabil, ne druge borze.

Ve kdo kaj o tem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Binance card v meniju, zahtevan je pa KYC. Dobil sem domov v 9 dneh. Sredstva prestavis iz spot racuna na card v sekundi, enako obratno. Tudi sredstva iz paypala lahko gredo gor... za male zneske placujes brez pina.
Kaj pa moras vse v KYC-u naredit oz kaj jim moras poslat?
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ce se prav spomnim, klasika, slika potnega lista ali osebne, en racun za kabelsko npr... saj to imajo vsi podobno. Enako imajo nekateri launchpadi za prijave na presale tokenov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Glede na to da DOGE še kar raste, me resno skrbi, da se pribljižujemo koncu.
Le kdo bi kupoval MEME coin, ki ima neskončen supply ? No upam na konkreten dump oz. reset DOGE:)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.323
113
Glede na to da DOGE še kar raste, me resno skrbi, da se pribljižujemo koncu.
Le kdo bi kupoval MEME coin, ki ima neskončen supply ? No upam na konkreten dump oz. reset DOGE:)

Že v delnicah ni več nobene povezave med realnostjo in ovrednoteno ceno. (zračunaš na denarne tokove, marže, inventar, prihodnje dobičke etc....).

Kaj šele crypto, kjer je vse še na kubik. Kupiš in upaš, da bo nekomu za tabo prodal še dražje.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Glede na to da DOGE še kar raste, me resno skrbi, da se pribljižujemo koncu.
Le kdo bi kupoval MEME coin, ki ima neskončen supply ? No upam na konkreten dump oz. reset DOGE:)

Ne išči logike in povezav s prejšnjim bullrunom, ker jih ni.
Baje dodge pumpajo tiktok mlečnozobi s svojimi žepninami. Ti so še bili v plenicah ob prejšnjem bullrunu in gledajo na stvar po on/off principu: daš not x in dobiš ven 10x. Za vse ostalo jih bolilulek.
Jaz mislim da se bo ta zabava nadaljevala tako dolgo dokler se bodo tiskali neomejeni €in$.
Ko bo prvi samo omenil da razmišlja o zaprtju pipice vse prodam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in D_K

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Osebno sem mnenja, da vsakega, ki vlaga kripto, bolilulek za karkoli drugega kot zaslužek in menim, da lahko vsaka kripto poleti v nebo, dokler jo dovolj veliko ljudi kupuje... ;)
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
29.04.2021
big announcements for Cardano
+
vsi moonboysi tipa Cryptobanter, JRNY, Crypto venture.... shillajo cardano in omenjajo tale datum.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.885
113
Že v delnicah ni več nobene povezave med realnostjo in ovrednoteno ceno. (zračunaš na denarne tokove, marže, inventar, prihodnje dobičke etc....).

Kaj šele crypto, kjer je vse še na kubik. Kupiš in upaš, da bo nekomu za tabo prodal še dražje.
Delnica Krke je na 105€
Kripto trga gate...

A smo pred ponovnim polomom delnic 2008, kripto 2017?

Jaz upam da gremo z BTC do nekje 80 jurjev USD, pa da imamo še en mali bullrun na altih.
Čisto malo mi še manjka do cilja, pa dam cashout 80 %
 
  • Všeč mi je
Reactions: D_K

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Hehe isto. Mam karnekaj krke in BTC-ja :) Imam cist enak plan, sell order BTC na 67K €, KRKG bom pa pustu, lokalc (vem, custva - fakap definišn) + dividende so dober priboljsek, glavnice niti ne rabim prodajat. Je pa noro letos, se strinjam.