Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa se to....navadno, ko kovanec v zelo kratkem casu zleze gor za 100 ali 200 procentov, ga prodaj in cakaj na korekcijo oz. da pade in ga ponovno nazaj kupi. Recimo, BNB je zelo narasel v parih tednih...zadnje ure je skakal po 10 eurov gor. Ko sem v sluzbi to videl, sem ga hotel prodati pri 520 eurih, vendar nisem mogel, ker sem bil v sluzbi in nisem imel 2fa, da bi ga prodal. Tisti dan je prisel do 537 eurov. Ko sem prisel domov, sem ga prodal pri 474 eurih. Danes poglej, koliko je...cca 375 eurov trenutno. Lahko, da bo padel pod 300 eurov, ampak bo to instant spica, v kateri ne bos mogel reagirati.
Prejsnji ATH BNB-ja je bil pri 278 eurih, torej bo sedaj naceloma poskakal do tistih vrednosti...Lahko bo sel se nizje, lahko, pa samo do cca 350 eurov. Tole govorim na splosno, ko opazujem popravke kovancev
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Doge ker so pač rasli, saj vem, napačno razmišljanje, se pač učim. Vzel sem nekaj XRP. Zakaj pa gre dons vse dol?
Joj , Car ti res iščeš namenoma slabe naložbe. XRP se preganja po sodiščih in ker je par tednov nazaj odvetnikom uspelo izsilit neko malenkost je spet zrastel. Zgodba še zdaleč ni končana, samo folk pa kar verjame v uspeh in kupuje. Takim naložbam se izogibaj. Jaz bi na tvojem mestu kupil BTC in ETH, potem pa začel študirat ostale kovance in ko bi našel takaga, ki ima dobro osnovo s perspektivnim projektom in uporabno vrednostjo, bi ga ali z že kupljenim zamenjal ali dokupil.
Dol gre pa danes zato, ker je bil že čas, da se spuca vse tiste, kateri mislijo, da se rast nikoli ne bo ustavila in masovno, celo z vzvodi stavijo na rast. Tresoče roke so potem ob padcu prodajale na veliko, jasno v izgubo. Domine so začele padat, sopl lossi so se začeli sprožat in večja korekcina na trgu je tukaj. Tole bo trajalo še kakšen dan, potem pa počasi čez nekaj tednov pridemo nazaj. Temu se reče zdrava korekcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tole, ce prenesemo v realen svet, so bozicne razprodaje....tista velika korekcija, ki nas caka, torej 90% dol pa je recesija, ki potem traja par let, da se trg pobere, ce se. Poglej, koliko je bil XRP zacetek 2018. Se sedaj ni prilezel blizu tega, recimo BTC in ETH, pa BNB so prelezli cez in gredo visje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Cakaj Car, a nisi ti kupil XRP-ja oz. kdo ti ga je, ker, ce si ga ti, moras vedet, da to kupis v trenutku, ce gres na instant buy.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Car Ja, samo odvisno kje in za katero provizijo. Na Coinbaseju imajo sladke provizije, zato tam tega ne počneš. 10x nižjo imajo recimo na Bitfinexu. Iz Coinbaseja si pošlješ na neko borzo, tam zamenjaš in lahko tudi trguješ.
Zdej pa pazi, ker če pošlješ na napačen naslov denarnice, gre valuta pa-pa, piši kuči propalo. Predlagam, da nehaš lovit vlak, se ustaviš, zadihaš in po pameti naprej.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Car, a ti tole kdo drug ureja/kupuje? Prejle si spraseval, kje se še hoces registrirati. Predlagam Binance! Saj so itak vecinoma vsi alterasi na njej
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Tole, ce prenesemo v realen svet, so bozicne razprodaje....tista velika korekcija, ki nas caka, torej 90% dol pa je recesija, ki potem traja par let, da se trg pobere, ce se. Poglej, koliko je bil XRP zacetek 2018. Se sedaj ni prilezel blizu tega, recimo BTC in ETH, pa BNB so prelezli cez in gredo visje.
Po mojem mnenju 90% korekcije tokrat ne bo, ker so se pogavile velike ribe v kripto svetu in se niso pojavile za brezveze. Čedalje bolj sem prepričan, da vsaj BTC ne bom prodal ne glede na korekcijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej Car, potem ves, da se lahko instant proda in kupi drugo valuto v minutki, ko si prejle spraseval, ce gre res tako hitro.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako nisi poizkusil? Kako pa si kupil XRP?
Na Binancah je provizija 0,1 % za nakup in 0,1 % za prodajo, ce pa imas nekaj BNB-ja, pa je 0,07%/0.07%, samo moras v nastavitvah imeti obkljukano, da naj za provizijo vzame BNB
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha...razumem sedaj...Ce ima Binance XRP par z drugo valuto, samo zamenjas, ce pa nima, pa das v BTC in potem iz BTC-ja v zeljen kovanec. Lahko das tudi iz XRP v EUR in potem iz EUR v zeljen kovanec, ampak, ce se nisi tega delal, poglej na youtubu kak filmcek, how to buy and sell on Binance
 
Nazadnje urejeno:

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Car: dobronamerno, mogoce si kak YT pogledas, zihr obstaja in je bolj 'plasticno' prikazano kot kar tuki pisemo. Sploh orderje di razjasni, da ne bos presenecen 'zakaj mi je tako cudno prodalo' in podobno. Ni hudo je pa par cak, katere je najbols da se usedes in prestudiras. Konc koncev gre za denar, katerga v kriptu ze tko prehitr spusis, skoda da se extra bedarije pocnes (pisem iz lastnih izkusenj).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Torej danes je bilo nekaj od tega

1618755063987.png
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Ne vem. Zal mi je da nism vceri prodal cel portfelj (sm resno razmisljal in zarad preteklih zausnic pozabu na to) in danes kupu nazaj. Sej.ne da.bi bil nek orenk profit, sam dobr obcutek bi bil. Ampak ni panike, gremo naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Sicer pa zdrav reset, da se glave malo ohladijo... Mene mogoče malo bolj skrbi, da se bo zdaj, ta denar pretakal bolj v ALTe, kjer se bodo delali astronomski dobički (loterija, manipulacija + pump & dump) in posledično konec bull trenda. Upam da BTC vzdrži vsaj do 80k, ker se mi zdi, da trenutna cena BTCja ni mamljiva za navadnega potrošnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in B81