Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Tron imo niti ni tak velik shitcoin to have these days... glede na graf, bo Justin spet rabil par mio in bo verjetno sel na južno (kosilo) z Buffetom in bo spet na 800 sats :evil: cez nekaj dni bo Buffet preklical kosilo in bo spet na 200 sats.
Screenshot_20190920_094007.jpg


Verge pa ja, sem ga dolgo nekaj obdrzal zaradi nostalgije, ker sem ga prodal s x20.
Sunerok pa spi al kaj, samo oni smesni xvgwhale decko sanja o vergu:)
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
To je pa največji nonsense. Fake altcoini so res šli v franže. Vendar veliko altcoinov bo največja zmaga, ko bodo šli v dejansko produkcijo.
Vse je še vedno na začetku. Nekateri altcoini pa so zelo zelo perspektivni in delajo večji donos z swing tradom kot pa BTC!

So pa tudi tako kot ti altcoine tudi BTC pokopaval.

Zame ziher trotel nakupi so verge, stellar, cardano, ripple. Vse je za kupit sedaj.
Od 5k+ shitcoinov jih bo ostalo mogoče 50. ICO projekti propadajo kot domine, ker se jim dejansko ne da ukvarjat zaradi pre-lahko dobljenega denarja. Tudi tisti ki delajo imajo cilj narest samo kar so opredelili v whitepaperjih in nato oddiejo brez podpore. So pa ene par redkih ki bo uspelo, nič ne rečem, samo bogvedi keri to so od teh 5k+ altcoinov...

Medtem ko BTC obstaja in bo obstal vodilni, ker se v njega sipajo institucije in regulacije s futures itd. Noben resen vlagatelj ne bo dal večji delež svojega kapitala v nekaj kar ni regulirano. Ko bodo Gates, Buffet in podobni podprli potem bo kripto že zelo lepo reguliran in tudi varen, volatilnost bo pa podobna forexu.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Od 5k+ shitcoinov jih bo ostalo mogoče 50. ICO projekti propadajo kot domine, ker se jim dejansko ne da ukvarjat zaradi pre-lahko dobljenega denarja. Tudi tisti ki delajo imajo cilj narest samo kar so opredelili v whitepaperjih in nato oddiejo brez podpore. So pa ene par redkih ki bo uspelo, nič ne rečem, samo bogvedi keri to so od teh 5k+ altcoinov...

Medtem ko BTC obstaja in bo obstal vodilni, ker se v njega sipajo institucije in regulacije s futures itd. Noben resen vlagatelj ne bo dal večji delež svojega kapitala v nekaj kar ni regulirano. Ko bodo Gates, Buffet in podobni podprli potem bo kripto že zelo lepo reguliran in tudi varen, volatilnost bo pa podobna forexu.

Še enkrat niti en altcoin ni v produkciji in v neki širši uporabi, ko bo ta faza prišla, boš vedel kako zelo se motiš. Je pa fact da so ravno icoti naredili veliko škode in ugledu altcoinov.

Vendar stvar gre v pravo smer. Še enkrat swing buy and sell altcoinov je mnogokrat v blagem pomenu bolj donosno od BTCja. Vsi altcoini so šihtcoini trenutno, zato se splača vlagat. Če verjameš v projekt je to lahko best buy ever.

Relativno ziher altcoin like stellar, ripple, ada ...... So resne firme, ki stojijo za nekaterimi altcoini, kot so IBM, MS itd....
Zlo poslošeno si povedal to.

in ja en še ni v resni produkciji, ko bo btc ne bo mogoče več primarc....
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ma kakšen swing buy, sploh ne dosegajo BTC gibanja. ETH bi moral nekje na 300 $ biti po tvojem swing tradingu, pa zgublja dominanco prot btc tako kot vsi ostali. Ker altcoin ma večjo vrednost v satoshijih kot 2017? In tudi če ICO izvede projekt do cilja ne pomeni da bo cena altcoina sledila. Geeki in začetni investorji so že dali svoje in jemljejo ven fiat, frizerke in natakarji so se pa opekli in zdaj za naslednji premik rabiš institucije da vsipajo denar not in te ne bojo dale v neko firmo kjer niso vsaj solastniki oz. delničarji... Vlagaj v altcoine komot samo vedi da nimaš 0% veze z firmo ki ga je ustvarila in ni nujno da bo cena le tega zrastla. Oni pa ga umetno ne smejo višat ker bojo kazni slej ko prej za to... Da se zaslužit na dnevnem trgovanju, samo ne pozabi da ti davke poberejo od tega. Za buy and hold pa je tvoj swing trading neuporaben..
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ma kakšen swing buy, sploh ne dosegajo BTC gibanja. ETH bi moral nekje na 300 $ biti po tvojem swing tradingu, pa zgublja dominanco prot btc tako kot vsi ostali. Ker altcoin ma večjo vrednost v satoshijih kot 2017? In tudi če ICO izvede projekt do cilja ne pomeni da bo cena altcoina sledila. Geeki in začetni investorji so že dali svoje in jemljejo ven fiat, frizerke in natakarji so se pa opekli in zdaj za naslednji premik rabiš institucije da vsipajo denar not in te ne bojo dale v neko firmo kjer niso vsaj solastniki oz. delničarji... Vlagaj v altcoine komot samo vedi da nimaš 0% veze z firmo ki ga je ustvarila in ni nujno da bo cena le tega zrastla. Oni pa ga umetno ne smejo višat ker bojo kazni slej ko prej za to... Da se zaslužit na dnevnem trgovanju, samo ne pozabi da ti davke poberejo od tega. Za buy and hold pa je tvoj swing trading neuporaben..

Zdej ne vem al si rookie al kaj, stellar je naredu 34% če si swing buy in sell si zaslužu kar nekaj. Tukaj so še ostali alti. Jest predvsem delam z stellarjem in vergom, ki je nihal da je joj.

BTC je BTC itak ko menjam grem nazaj na BTC ali tether. Sploh ne štekam tvojga pointa, kot da nebi razumel swing trgovanja? Nekateri delajo to samo z BTC vendar še zdaleč ni takega efekta kot z alti, kateri nihajo na tedenskem nivoju tudi po 20 in več posto.

zato dvomim, da razumeš napisano.....

Mogoče ob nerazumevanju mi hočeš povedat, če si holder je najbolje holdat BTC, to je pa trenutno res...., ni pa nujno da bo dolgo. Altcoini so trenutno tako nizko, da bodo kmalu naredili konkretno rast. Nekateri manjšo nekteri ogromno.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
To je muha enodnevnica enkrat je stellar drugic xrp tretjic sexcoin... in ne trejdam dnevno, ker se mi ne da FURSU posiljat prilog pa tudi ne morem dat vecjih zneskov v to. Kot je sel 30% gor je sel tudi dol. Ti pa pripravi za vsak trejd izpiske in pazi da ti ne brisejo history ker potem bos mel namesto davka se kazen. Ce si dnevno trejdal rabis cel kup informacij, ker realno tehnicna analiza ne deluje na kripto ker ga vsak clanek dvigne ali zrusi.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Dol je šu manj, still imamo business acount na kraknu, binancah in bittrexu. Zaenkrat fursu še nismo nič poročali, saj smo iz privat acountov naložili na busnis acounte (coine).

Limiti na teh acountih so veliki. Če se znaš it swing buy sell potem ne moreš delat minusa, če že zaserješ samo čakaš still you must have stop loss. FURSU pa prvič slišim, da je treba poročat. Prvič!

to nabijaš.
Drugo je če bi preko teh podjetniških računov denar vlekel na firmo dol, to je pa druga. Samo tolko nori pa nismo. Vzameš kredit iz firme, daš na privat acount in daš na biznis acount in tako je tudi nazaj.

Zaenkrat nobenega problema.
FURS bi reagiral, če bi reimo par 10 jurjev konstano nalagal na TR firme. Še enkrat tega mi ne bomo naredili, ker zaugamo preko privat računov. Moj kolega ima celo v tujini neprijaljenega fursu.

Still tega se jest ne grem.

Je pa fact, da swing buy and sell deluje morš met neka realna pričakovanja zalsužiš 10-15% in sellaš, ker drugače si pečen, boli pa ko vidiš da gre tudi včasih do 40%. Samo to je avtomatka ki ti da dobiček. Vse ostalo je krščen duš, razen če si skoz na preži.

Je pa ko dojameš relativno lahko in ko spremljaš nek kovanc in veš kje kupovat in kje prodajat in ugotovit nihanja. Še enkrat swing buy je best thing in crypto. Tisti ki pravijo da se v tej situaciji crypta ni služilo je point da nima pojma.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Da, da sploh v 2018 si mel lepe swing buy moznosti... Zdaj komaj od februarja 2019 se ponujajo moznosti, prej si mel samo za short in ker leveraga sploh nisi mel na altcoinih da bi to delal razen BTC in ETH je bila short opcija samo fantazija. Kraken je sele pred kratkim zacel ponujat in se futures dodal. V 2017/18 nisi mel tega, tako da ce to delas par tednov se ne pomeni da je to lahko in stabilno. Iskreno vec dobim z holdanjem in manj stresno je in se davka ni.

Fursu pa porocat moras ce si izplacujes denar. Ce si nisi shranil vseh trejdov za nazaj in bos izplacal velik znesek na trr bos dobil lepo pisemce da obrazlozis od kje tak znesek na trr. In ko ne bos mel za vsak usran trejd overjeno bos dobil lep davek. Ce se ne ves, je dnevno trgovanje v Sloveveniji obdavcljivo. V tujini pa sploh davke nabijajo se na menjave iz altcoina v btc, tako da razen ce si offshore bos placal. Sploh pa kot firma itak moras vsako leto poslat vse davcni... Za par jurckov res ne bo nic al za 100k+ pa bos videl.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Da, da sploh v 2018 si mel lepe swing buy moznosti... Zdaj komaj od februarja 2019 se ponujajo moznosti, prej si mel samo za short in ker leveraga sploh nisi mel na altcoinih da bi to delal razen BTC in ETH je bila short opcija samo fantazija. Kraken je sele pred kratkim zacel ponujat in se futures dodal. V 2017/18 nisi mel tega, tako da ce to delas par tednov se ne pomeni da je to lahko in stabilno. Iskreno vec dobim z holdanjem in manj stresno je in se davka ni.

Fursu pa porocat moras ce si izplacujes denar. Ce si nisi shranil vseh trejdov za nazaj in bos izplacal velik znesek na trr bos dobil lepo pisemce da obrazlozis od kje tak znesek na trr. In ko ne bos mel za vsak usran trejd overjeno bos dobil lep davek. Ce se ne ves, je dnevno trgovanje v Sloveveniji obdavcljivo. V tujini pa sploh davke nabijajo se na menjave iz altcoina v btc, tako da razen ce si offshore bos placal. Sploh pa kot firma itak moras vsako leto poslat vse davcni... Za par jurckov res ne bo nic al za 100k+ pa bos videl.

V kriptu sem že par let. Tudi za verge sem napovedal ko je naredil neverjetn boom. Tisti k me je poslušal je naredil precej denarja x15. Still o davčni bašeš, lansko leto sem si izplačal 60k in nikoli nisem dobil poziva od davčne. To, da morš za vsak trejd poročat bašeš. Da glava boli. Prvič slišim, prosim če daš kak link, ker to dejansko slišim prvič.

ko je letelo dol smo bili v tethru niti v btcju ne. So bili pomisleki tudi glede tethra. Takrat priznam, da nisem bil ravno ravnodušen.
Še enkrat holdanje te ne pripelje nikamor. Če si holdal si zgubil, saj je btc na 1/2 vrednosti hypa?

Lahko si pa poiščeš mojo napoved, ki sem jo dal tik preden je zrasel, celo smejali so se mi..... Mnogi me sprašujejo kako sem to vedel, no tega ne bom povedal. Nisem pa od včeraj v kriptu.
Sicer se ne bom prerekal stabo.

Še enkrat glede FURSA bašeš, za fizično osebo nisem od enega slišal, da je bil pozvan iz strani FURSA.
Alti bodo do konec leta leteli, do kam je težko rečti, vendar vsaj 4x 5x vrednosti sigurno.

Še enkrat holdanje je za bultle, kdo ne dela stop loss nima v kriptu kaj počet. Ker je iz 20k padu na 3k in čeravno je sedaj 10k je to 50% loss. Zato tvoje teorija ne zdrži vode....

Če si skakal v tether ali fiat pa si delal swing buy. sorry
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Evo citaj:


Za 60k se kar lepo pripravi, sploh ce si trgoval aktivno je to smatrano kot dejavnost...

Jaz sem dal za BTC 500€ na kos in ETH po 1€, tako da hodl je se vedno vec kot tvoje swinganje zame... Par ICO tov sm kupoval po 3 cente pa so zdaj cez 1€... Ce si pa bil "natakar" in kupoval BTC na vrhu je pa res da si zdaj 50% dol ampak ti so vse prodali ko je BTC lezu pod 10k al pa ce si letos pri 3k kupoval si 300% v plusu...
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Evo citaj:


Za 60k se kar lepo pripravi, sploh ce si trgoval aktivno je to smatrano kot dejavnost...

Jaz sem dal za BTC 500€ na kos in ETH po 1€, tako da hodl je se vedno vec kot tvoje swinganje zame... Par ICO tov sm kupoval po 3 cente pa so zdaj cez 1€... Ce si pa bil "natakar" in kupoval BTC na vrhu je pa res da si zdaj 50% dol ampak ti so vse prodali ko je BTC lezu pod 10k al pa ce si letos pri 3k kupoval si 300% v plusu...

v kriptu sem aktivno od začetka 2017, takrat smo odprli prve acounte na kraknu, ki je imel fiat, merlaka smo se izogibal zaradi davčne številke, katero so zahtevali. Kasneje smo odprli še na bittrex, binance in še par levih.

v letu 2018 sem si izplačeval mesečno po 5 do 6k mesečno. Še enkrat ne CSD ne davčna ni reagiral na te zneske! Sicer bi opravičeval z vrnitvijo posojil lastni firmi če bi prišlo do kontrole, but still večina denarja je na borzah.

Zato to 100% ne preverjajo. Še enkrat verjamem da kontrolirajo poslovne subjekte. Vendar vsi delujejo tako, da preko fizičnih acountov na borzah nakazujejo na poslovne acounte...

Zaenkrat brez problemov. Jest holdal nikoli nisem, celo z prekaljenimi mački, katerim delam, pravijo da sem prevelik paničar in sem doskrat zaslužil manj ko bi lahko posledično sem naredil tudi manj lossa če je kdaj šlo narobe. V začetku trejdanja sem parkrat naredil tudi napačen stop loss ali buy. Kasneje sem šu na coningyti, vendar so pri nekaterih borzah začeli apiji nagajat.

Binance se mi zdi trenutno najcenej in imajo svoj app. Moji btcji so šli v tether koje bil 19k.
Največji profit sem naredu z alti in to je verge in cardano. Priznam da nisem prodal vse na hypu ampak zaslužil ogromno.

Swing trade je daleč najboljša opcija, holdanje pa je za tiste ki kupijo in par let pozabijo. In ja alti bodo naredili več kot BTC če jih kupiš v tem trenutku, ker so vsi na dnu.

Pa še po tvoje samo holdanje je za natakarje, saj to počnejo abrvezniki..... Point je spremljanje in skakanje v tether. Jest sem podvojil količino btcjev z vergom letos, pa še slab sem bil, kar si štejem v velik minus.

by the way verge je letos nihal nevejetno od 39 sat do 250 sat na BTC...

Glede davčne ti ne verjamem, saj bi mi sigurno vsaj csd zajebaval glede nakazil če že ne davčna.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Jaz sem ti dal uradne linke od davcne, tako da meni ni treba nic verjeti. Drzava bo vzela svoje ce je tebi vsec ali ne. Oni ti lahko zablokirajo sredstva potem pa ti dokazuj da to ni pranje denarja in da si le trgoval na kripto. Je ze blo par folka ki so jih tako dobili. To da se nisi nic dobil ne pomeni da nisi na vrsti. Na tvojem mestu bi poslal vprasanja na njihov email iz nekega anonimnega emaila, toliko da se prepricas kaj in kako.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Jaz sem ti dal uradne linke od davcne, tako da meni ni treba nic verjeti. Drzava bo vzela svoje ce je tebi vsec ali ne. Oni ti lahko zablokirajo sredstva potem pa ti dokazuj da to ni pranje denarja in da si le trgoval na kripto. Je ze blo par folka ki so jih tako dobili. To da se nisi nic dobil ne pomeni da nisi na vrsti. Na tvojem mestu bi poslal vprasanja na njihov email iz nekega anonimnega emaila, toliko da se prepricas kaj in kako.

Zaenkrat za enega ne vem, ki bi plačal kot fizična oseba. Je pa fact da je denar ki je bil vložen leta 2017, ko še ni bilo nobene regulative. Zaenkrat niti csd ni spraševal, res pa da je denar takoj šel iz računa, saj smo praktično denar rabili nekaj pa tudi vrnili firmi zaradi obratnih sredstev.

Still zanekrat to ne deluje pa lahko rečeš kar češ. Kako trgujem pa oni ne morjo vedet tudi če jim fizično pokažem privat acount, na njem praktično ne trgujem ampak na poslovnem. Kjer imamo večji limit in tudi lahko prenašamo iz borz na borze večjo količino kovancev.

Še enkrat hold se manj splača kot swin trade. Saj bi z swingom povečuješ količino btcja v tem je point, ki ga nikakor ne razumeš in mi praviš natakar. Jest natakarje drugače spoštujem, njihov poklic nisem sposoben opravljati en dan......

Če se greš kritpo potem je point da ti vrednost povečuješ, ne da služiš z isto količino coina. Zato ti še enkrat govorim kako zelo se motiš. Jaz sem začel z 5 BTCji privat v začetku 2017, konec leta sem jih imel 22,7. V tvojem načinu bi jih imel 5 konec leta.. ps pa še budalaščine sem delal, da se razumemo, kolega jih je naredil skoraj enkrat več. Z mene so se delali norca da preveč paničarm. In sem prehitro prodajal.

Potem smo vložili še od firme denar notr, tega pa je precej več. Res pa je da tako blaznih donosov več ni bilo kasneje, vendar smo delali kjub temu dober plus.
Vem za veliko trajdrjev, smo tudi v privat grupi in nobenga niso preverjali, par je študentov, ki imajo precej pod palcem.

Za enga vem da celo socialno štipendijo vleče. Avto je pa kupil na leasing, da mu je ne vzamejo.
FURS za kriptom caplja, vse kar ima vpogled os prijavljeni računi. Ne uspejo pa hendlat še pravne osebe, kaj šele fizičnih.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ne govorim da si ti natakar niti nimam nič proti njim. Natakarji in frizerke so prispodoba, ko ti oni začnejo govoriti kako je kaka investicija dobra je čas da si jo izplačaš. Tako kot so govorili vsi za šankom konec leta 2017 da je BTC ful dobra investicija in kako so veseli ker so kupovali pri 15k na BTC, no potem se je zgodil kolaps. Teh ljudi ne bo več v kripto ker so zgubili 50% ali več in nekateri so celo jemali kredite za to, ti so sploh smetana inteligence...

To da si ti iz 5 na 22 BTC prišel je lepo ampak to boš imel tudi obdavčeno, če si zapadel kot dejavnost hočeš nočeš. Davčna gleda za nazaj in če je tebi vseeno ok, na tvojem mestu bi preiskal vse opcije da zaščitim svoj denar. Če maš 60k si odpri firmo v davčni oazi, kjer nimaš davka ali pa je tam pod 5% in trguješ kolikor želiš.

Jaz imam še vedno več BTC z manjšim vložkom in to brez gledanja tehnične analize, novic, prodajanja/nakupovanja itd. Seveda se da delat profit z daytrading, amapk sam v to ne dajem denarja. Raje imam reguliran Forex, je bolj stabilno in zavarovano. Kripto je rizičen za višje zneske in tu je bila debata, da ti nek resen investor sploh pa institucija ne bo dala delež svojega portfeila v altcoine. Te vlagajo v BTC in dominanca se veča.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ne govorim da si ti natakar niti nimam nič proti njim. Natakarji in frizerke so prispodoba, ko ti oni začnejo govoriti kako je kaka investicija dobra je čas da si jo izplačaš. Tako kot so govorili vsi za šankom konec leta 2017 da je BTC ful dobra investicija in kako so veseli ker so kupovali pri 15k na BTC, no potem se je zgodil kolaps. Teh ljudi ne bo več v kripto ker so zgubili 50% ali več in nekateri so celo jemali kredite za to, ti so sploh smetana inteligence...

To da si ti iz 5 na 22 BTC prišel je lepo ampak to boš imel tudi obdavčeno, če si zapadel kot dejavnost hočeš nočeš. Davčna gleda za nazaj in če je tebi vseeno ok, na tvojem mestu bi preiskal vse opcije da zaščitim svoj denar. Če maš 60k si odpri firmo v davčni oazi, kjer nimaš davka ali pa je tam pod 5% in trguješ kolikor želiš.

Jaz imam še vedno več BTC z manjšim vložkom in to brez gledanja tehnične analize, novic, prodajanja/nakupovanja itd. Seveda se da delat profit z daytrading, amapk sam v to ne dajem denarja. Raje imam reguliran Forex, je bolj stabilno in zavarovano. Kripto je rizičen za višje zneske in tu je bila debata, da ti nek resen investor sploh pa institucija ne bo dala delež svojega portfeila v altcoine. Te vlagajo v BTC in dominanca se veča.

Jest niti nisem bil preveč uspešen, v letu 2017, več sem zaslužil v 2018, je pa res da zdaj delam z več denarja. Verge imam najbolj naštudiran in mi dela res lep profit. Načeloma ko naredim svoje ima skoz v btcju. Zdej ni čas za tether. Je pa point da je moj cilj dobiti čim več verga, ker fantje delajo precej na mass adoptioninu,. In bo zopet kmalu win win.

Bi že moglo biti pa ga Justin z svojimi neizpoljnenimi obljubami malo zasral, zdej so zopet na pravi poti. Konec leta pričakujem najmanj 200 - 300 sat. Kar je 4 kratgno povečanje vrednosti.

Zdej bom zaključil, ker se mi ne da več eno in isto pisat. Glede Fursa pa bomo videli, če nič drugega bom hodu na btc bankomat dvigat, če se res zakomplicira zadeva. Ker mislim v kratkem dvignt vsaj polovico.

Opcij pa je več. Zenkrat mi pri 60k ni noben pisnil. mam pa še 40k backupa, saj sem iz firme pobral 100k. tako da to kamot upravičim. Za ostalo bmo pa videli.
Še enkrat enega ne poznam (fizična), da bi mu FURS karkoli bluzil ali da bi mu kakšen CSD upošteval.

Edino kar počnemo je pre oddajo vlog na csd poberemo z računov vse dol, ker ti drugače štejejo me prihranke. Still z lahkoto obrneš sistem,.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
pioneer ti samo pravi, da to, kar ti počneš (aktivno trgovanje s kriptovalutami), šteje pod dejavnost, ki bi jo (po zakonu) moral prijaviti in plačati ustrezen davek. Seveda pa lahko to enostavno ignoriraš ter upaš, da te nikoli ne bodo našli (kar verjamem, da je čisto možno). Ampak, če se slučajno kdaj spravijo nate, boš ti moral dokazati od kod ta denar izvira.

PS: Jaz osebno ne bom nikoli razumel ljudi, ki razpolagajo s takšno količino denarja... potem pa dodatno še vlečejo socialno podporo. Kapitalizem v vsem svojem sijaju.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
But still, zadnjic sem peljal 150 po avtocesti, pa mi noben ni tezil. Vsi, ki pravite, da je omejitev 130, nimate pojma.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
pioneer ti samo pravi, da to, kar ti počneš (aktivno trgovanje s kriptovalutami), šteje pod dejavnost, ki bi jo (po zakonu) moral prijaviti in plačati ustrezen davek. Seveda pa lahko to enostavno ignoriraš ter upaš, da te nikoli ne bodo našli (kar verjamem, da je čisto možno). Ampak, če se slučajno kdaj spravijo nate, boš ti moral dokazati od kod ta denar izvira.

PS: Jaz osebno ne bom nikoli razumel ljudi, ki razpolagajo s takšno količino denarja... potem pa dodatno še vlečejo socialno podporo. Kapitalizem v vsem svojem sijaju.

To mi ne morejo dokazati, saj delam z biznis acountom fizično ga imam samo za fiat nakazila gor in dol. Praktično tudi nisem v prekršku, saj sem na borzo več nakazal kot nazaj vzel...

Sicer se da denar tudi mim vzet kot so btc bankomati itd... Still FURS ni doma v tem. Oni bi samo seštevali kok ne morem dokazati. Still do sedaj ni bilo nič od nič.

Tudi če trejdaš in dobiš profit te ne morejo obdavčit, če ga ne daš (profit) na račun. Ker coin ni profit dokler ni fiat fizično na bančnem računu. Borze pa ne jebejo davčne pet posto.

Drugače pa je pri pravnih osebah. Vendar vsi delajo tako da preko fizičnih filajo acounte in prenašajo na biznis račune.
V praksi še nisem videl primera niti slišal za njega (govorim o FURSU).

Rečeš pač sem ga imel na lastnem walletu in sem pač prodal.... Trejdanja ti ne morejo dokazati.
Podobno je tudi z majnerji fizičnih oseb. Na firme pa vem da so se spravili, predvsem tiste ki imajo farme pri nas.

ps kdo je reku da vlečem socialno podporo.
V življenju je nisem dobil. Če pa misliš doklade, pač v tisti razred ki padem padem. Glede na plačo.
pa to ni kapitalizem ampak komunajzerstvo... jest nisem pisal pravil, že to da v času vloge denar dol pobereš je nonsense, al pa da imaš avto na leasing in ti ga ne upoštevajo ter čoln registran na hrvaškem..

Ko bodo najprej opankarja olupl in mu pobral, bom mogoče tudi jest razmišljal drugače, dokler pa je tako mi pa poštenje dol visi. Da bi delal neke samoprijave, ga pa ni kekca da bi to delal...
Smo zašli iz teme močno.

Danes daš vse na wallet in rečeš pa mi vzamte če morte.. V praksi FURS ne pobere tam kjer ga lahko pa ga ne. Recimo primer, meni grozijo pri 3 dnevu neplačanega DDVja. Litostroj ga ni plačal že žnj mesecevm, da o neplačanih prispevkov raje nebi.

in ti meni o poštenju

na koncu gledaš še zažgance, k bi jim najraj še flet šenkal in službo (ki jo nočejo) dal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in Malecky

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
But still, zadnjic sem peljal 150 po avtocesti, pa mi noben ni tezil. Vsi, ki pravite, da je omejitev 130, nimate pojma.

Če si šu po števcu 150 ti verjetno za 10 laže in si v meji toleratnosti.. .mal šale.
ps so še zmeri workaorundi....

ne bom podrobno govoril. Če bodo kdaj težili pa obvestim. Tema ni namenjena FURSU.
ps opankar je glede FURSA car

najprej šenka firmo potem pa vknjiži miljonski dolg neplačane kupnine.

za sprot mu posojajo strici iz Srbije...
in vse to pije vodo zgleda......

Tako, da zaenkrat ni panike....
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi