Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Trg je kot avtobusna postaja. En vlak odpelje, drugi pripelje. Samo zato, ker nekdo proda oz. pobere profit, še ne pomeni da zapušča trg. Meni kot investitorju je najbolj pomembno to, da poskrbim za profite. Na trg bom vstopil nazaj. Ali bo to po višji ali nižji ceni, mi je popolnoma vseeno. No, rajši bi po višji, če imam še vedno 50% v kriptu.
Profit na papirju ni vreden nič.
Žal bo veliko ljudi ves profit izgubilo, ker bodo vedno govorili "zakaj bi prodal, če <vstavi poljuben razlog>."
Tudi ko bo/če bo BTC na 100k, bo 100 in 1 razlog, zakaj bo šel do 200k.
Če si bil v prejšnjem bullu v kriptu, potem si veliko bral o tem, kako gre btc do 200k in eth do 25k.

Ko bo imel btc korekcijo, bodo hitro alti na -30, -40% in pa več.

No vsak naj ima svojo taktiko, upam da jo vsi odnesete s profitom.
Do zdaj sem na valku vedno čakal predolgo oz. nisem imel namena izstopit. Tokrat pa ta namen imam. Trenutno še ne vidim razloga zakaj bi to naredil zdaj, ko smo komaj začeli. Mogoče pa bo tokrat res drugače in je to vrh....vsičakajo na neko korekcijo, ker je do sedaj vedno bila.. mogoče bo tokrat drugače :)
V glavnem stresno je.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Do zdaj sem na valku vedno čakal predolgo oz. nisem imel namena izstopit. Tokrat pa ta namen imam. Trenutno še ne vidim razloga zakaj bi to naredil zdaj, ko smo komaj začeli. Mogoče pa bo tokrat res drugače in je to vrh....vsičakajo na neko korekcijo, ker je do sedaj vedno bila.. mogoče bo tokrat drugače :)
V glavnem stresno je.

Zato bo moder delno odpordajal portfelj ko je v dobičku, kar je plusa zaklenil in ostalo pustil na trgu da čas pokaže kam gre cena.
Enako bo delal ko bo cena 'nekje' pri dnu..tudi tam ne moreš vedeti kje je dno, lahko pa delno dokupuješ pri vsakem doseženem prejšnjem dnu.

Zdaj smo dosegli (in presegli) prejšnji vrh. Kdor je solidno kupoval je zdaj cca 200% v dobičku.
(Ja, veliko njih je, ki so par let nazaj kupovali po 65 jurjev..ti so zdaj na nuli (verjetno so itak že prodali z veliko bulo in jih zdaj srbi, da bi spet vstopili)).

Trenutno se trg pregreva in vse več je indicev, da bo ceno usulo na dol. Itak bojo mamili naivneže, da bojo pustili ceno še više (više kot je, več naivnežev vstopi, več profita si prodajalci vzamejo).
Zato je bolje prodajati kot počne hdx - v miru, s piko manj dobička, kot čakati in čakati (da še 5 % zraste) da ti potem v roku ene ure usuje ceno za 20 %.
 
  • Všeč mi je
Reactions: APM

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.450
4.549
113
Zato bo moder delno odpordajal portfelj ko je v dobičku, kar je plusa zaklenil in ostalo pustil na trgu da čas pokaže kam gre cena.
Enako bo delal ko bo cena 'nekje' pri dnu..tudi tam ne moreš vedeti kje je dno, lahko pa delno dokupuješ pri vsakem doseženem prejšnjem dnu.

Zdaj smo dosegli (in presegli) prejšnji vrh. Kdor je solidno kupoval je zdaj cca 200% v dobičku.
(Ja, veliko njih je, ki so par let nazaj kupovali po 65 jurjev..ti so zdaj na nuli (verjetno so itak že prodali z veliko bulo in jih zdaj srbi, da bi spet vstopili)).

Trenutno se trg pregreva in vse več je indicev, da bo ceno usulo na dol. Itak bojo mamili naivneže, da bojo pustili ceno še više (više kot je, več naivnežev vstopi, več profita si prodajalci vzamejo).
Zato je bolje prodajati kot počne hdx - v miru, s piko manj dobička, kot čakati in čakati (da še 5 % zraste) da ti potem v roku ene ure usuje ceno za 20 %.
Tu je problem pogoltnost ljudi, ki upajo, da ne bo cena zrasla samo še za nekaj %, ampak za večkratnik. Sploh, če je folk napumpan o vseh zgodbah o crypto miljonarjih.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
Točno to je bila včeraj debata s sodelavcem. Ded je odkril eth. Za btc je sicer že slišal. 1 teden je gledal yt guruje in je zdaj trdo prepričan da gre vsaj na 20k. In bo vrgel not kar nekaj €, ker je x5 bojda zagotovljen. Taki zdaj poganjajo trg, ker jih fomo yebe na polno
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.172
881
113
Za nazaj smo lahko pametni. Za naprej je pa cisti gembl. Karkoli drugega je utopija. Kar se BTC tice, seveda.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Nikjer nisem zasledil minimuma... amapk dobiš potem proporcionalno. Za lažji izračun, za 10 BNB dobiš nekje v vrednosti 50-150 USD, če takoj prodaš.
(čisto različno)
 
  • Všeč mi je
Reactions: axeton

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
1710459034890.png


zadnjih devet.

In še moje skromno mnenje. Trenutno se ne splača, da bi samo zaradi tega nakupil BNB. Jaz ga držim že ~4+ leta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Vrtiljak se zacenja, dobr se prvezte :)
Saj je že H4 karta kazala znake, da cena več ne uspe iti na gor...od prvega opozorila (padec za 12 %), praktično več ni bilo pravega momenta...če se upošteva, da zdajle prihaja noter enormno denarja, ker je folk utrgan a cena dobesedno stoji..torej kaj se dogaja zadaj?
1710484538614.png

Je pa zdajle cena (na H4 karti) prvič padla pod EMO 50 (rumena krivulja) in to je naredila z zelo močno svečo (Outbreak), kar je še dodatni znak, da prihaja do spremembe.

Kaj pričakovati? Zdajle se bo videlo koliko se bo požrešnost obrnila v paniko. Če še ne bo hudega (jaz mislim, da trenutno še ne), bo cena spet poskušala riniti na gor (verjetno se bomo začeli pomikati v stran (s ceno) v kanalu. Če drugega ne, mora cena slej kot prej priti nazaj na EMO 50 na večji karti (kar je D karta):
1710484895362.png

Kjer pa je še veliko prostora med ceno in EMO 50. Imamo pa po dolgem času rdečo engulfing svečo (včerajšnjo).

Živi bili pa vidjeli...

Jaz trenutno še ne pričakujem da bo ceno usulo dol (v špici), bolj pričakujem gibanje cene v stran, da bo EMA 50 prišla do cene in ne cena k EMI 50.

Ta trenutek se že marsikdo sprašuje zakaj ni prodal par dni nazaj, ko je zgledalo vse tako lepo... (itak.,zakaj bi takrat prodajal ...),.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Če ostanemo samo pri -15%... zakaj bi se spraševal in se sekiral zakaj nisem prodal. Ni to nek dip na katerem bi zaslužil mastne pare.
ko bo 30% plus, potem pa mogoče res ja...Še vedno čakam na eden konkreten padec, potem pa, ko gremo spet v pregerto fazo imam namen "počasi" prodajat.

... če se to ne zgodi pa sem pač sept zasral :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Če ostanemo samo pri -15%... zakaj bi se spraševal in se sekiral zakaj nisem prodal. Ni to nek dip na katerem bi zaslužil mastne pare.
ko bo 30% plus, potem pa mogoče res ja...Še vedno čakam na eden konkreten padec, potem pa, ko gremo spet v pregerto fazo imam namen "počasi" prodajat.

... če se to ne zgodi pa sem pač sept zasral :)

Teh 15 % tebi kot investitorju ne igrajo vloge.

Važno je pri kaki ceni si kupil in pri kaki prodal...'teh 15 % zdajšnje cene' ti lahko predstavlja 50 % manj profita oz. več
 
Nazadnje urejeno: