Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Je bilo za pričakovat, da bo šel BTC testirat zadnji špico (izpred 3 let) ko je povohal 20 jurjev ($). Zdaj se je zgleda počasi odpravil to naredit. Čisto možno je, da bo vmes povohal tudi meje okoli 13 jurjev kjer se je dlje časa zadrževal.
Ko bo vpitje, da je vsega konec, da je kripto doomed, takrat bo trenutek za kupit (takrat je treba imet prašnike in dat denar na svetlo).

Kdor je kupil v začetku norenja (cca. takrat kot Musk) in ni prodal z nekim dobičkom (kot Musk), je zdaj že na ničli oz. v buli. Naslednji plus bo verjetno čez dve do tri leta.

Kdor želi eksperminetirat naj nastavi buy na območje označeno spodaj desno...recimo na 5,5 jurja USD.jev ;)
1652338625478.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc in Navid

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Če se malo poriše (tedensko karto) pa je tako ali tako pričakovani odboj trenutnega vala na dol nekje na 20 jurjev (in potem retest ravnokar prebite zelo močne meje na 30ih jurjih).
1652340161989.png
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Saj so lepe te tvoje črte nimaš kaj, samo bojim da z realnostjo nimajo kaj dosti veze. In relanost je, da so pred nami težki časi in folk se losa rizičnih naložb v takih časih. Btc bodo držali v naslednjih letih samo evangelisti. Kaka cena bo ob taki podpori pa ni težko uganit.
Preden bo ta trg spet oživel bodo na sceni že cbdc in centralne banke ne marajo konkurence. Upam da ste pobrali dobičke v zlatih časih za kripto, ker vrnili se več ne bodo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Saj so lepe te tvoje črte nimaš kaj, samo bojim da z realnostjo nimajo kaj dosti veze. In relanost je, da so pred nami težki časi in folk se losa rizičnih naložb v takih časih. Btc bodo držali v naslednjih letih samo evangelisti. Kaka cena bo ob taki podpori pa ni težko uganit.
Preden bo ta trg spet oživel bodo na sceni že cbdc in centralne banke ne marajo konkurence. Upam da ste pobrali dobičke v zlatih časih za kripto, ker vrnili se več ne bodo

Point trgovanja s čemerkoli ni v držanju ampak, da prodaš dražje kot si kupil. In to večino nese, ker ne prodajo ko so v plusu (včasih pošteno) in držijo dokler iz obupa ne prodajo povsem v buli.

Tudi moja je nabavila Cardano tik pred bumom, pa sem jo vprašal če je prodala ko je imela faktor 3....itak da ni. Zdaj ima 1/2 vložka....pa bi najraje prodala...

Na borzah se menjujeta stran in pohlep. Za nas množice vedno v napačnem trenutku...ko bi morali prodajat (na višku) nas žene pohlep (in držimo ali kupujemo), ko bi mogli kupovat (ko je vse na tleh) nas žene obup (prodamo oz ne upamo kupit).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ko vsi panicarijo in prodajajo v hud minus, pameten trejden snuje plan, kako bo znova vstopil (oz dodal) s kapitalom.
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
254
263
63
Drži. Ampak pameten trejder se ne rodi, ampak ga mora zato, da rata izkušen ene parkrat vsaj malo pušnit... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Evo moj disclaimer :evil: .
.
V zadnjih 24 urah se je kupilo - imel tako nastavljene limite:
- BTC po 26.000 € (40 % portfelja)
- ETH po 1.850 € (30 % portfelja)
- DOT po 9,00 € (30 % portfelja)

Pa da vidimo...:zardelalter:
Ni neki denar, ki bi ga v naslednjih petih letih potreboval.
Recimo, da upravičeno/optimistično(?) predvidevam, da bom v 5 letih v (solidnem?) plusu.
Če vmes portfelj skoči za več kot +50 %, za polovico portfelja nastavim "stop loss" na +50%.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Če se malo poriše (tedensko karto) pa je tako ali tako pričakovani odboj trenutnega vala na dol nekje na 20 jurjev (in potem retest ravnokar prebite zelo močne meje na 30ih jurjih).
Poglej priponko 55678

To je za normalne čase.... logika.

Sedaj se pa vse sesuva in bo potegnilo kripto s sabo.

Če gremo v depresijo, bo kripto vreden 0. Folk bo rabil denar za hrano, ne pa ene virtualne kovančke.

Še sedaj imam flasbacke z 2009 kako se je odvijalo..... Jaz bom začel DCA v delnice, če gremo še ene 20-30% dol. NVIDIA, Microsoft, Apple. Pa tudi kake divi bi bile uredu.

1652357816004.png
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
AndrejEnej aja puzabu, da so tukaj sami milijonarji :evil:
My bad:zardelalter::evil:.
.
Kar se "naložb" v kripto tiče gre itak za loterijo tako, da se to - moja konservativna logika - gre z denarjem, ki ga lahko pogrešiš za dlje časa... ...ali pa za vselej:evil:.
.
Hvala za zaželeno mi srečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

disc

Majstr
4. feb 2011
2.348
458
83
Kaj menite,se bo LUNA sploh še kdaj pobrala?
Drugače pa računam, da če/ko kupujem, da bi šel v BTC in pa v SOLano.
Imam nekaj etheriumov in precej cardanotov, ampak nisem nič prodajal, sem se odločil da bom še kr hodlal. Je pa res, da sem že prejšnjo rundo kupoval vse precej ugodno, tako da sem še vedno solidno v plusu. Je pa res daleč od tega,kar sem imel
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.639
995
113
Noben pri zdravi pameti več ne razmišlja o Luni. Delistana bo iz vseh borz, Binance jo je že.
Poglej supply inflacijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
To je za normalne čase.... logika.

Sedaj se pa vse sesuva in bo potegnilo kripto s sabo.

Če gremo v depresijo, bo kripto vreden 0. Folk bo rabil denar za hrano, ne pa ene virtualne kovančke.


Vidiš..v tem je čar, kakor so na vrhu naredili 'hype' da je folk kupoval bojo zdaj ustvarili 'paniko' da bo folk prodal pod ceno in bojo 'ti' pokupili. In zadeva se bo zavrtela v obratni smeri.

Nobene depresije ni..klasično dogajanje na borzi. In tudi kripto tudi slučajno ni mrtev, le veliki igralci želijo spet poceni kupiti ;)

Če bo kazalo tako v ku... vse skupaj da bo btc pošlatal meje med 5 in 6 jurji, tam bom tudi jaz vstopil (z malo se ve..ker ostalo sem popušil v fazi učenja :valjamse:). In takoj nastavil sell na 50 jurjev (polovico) ostalo sorazmerno po 10 više do 100.ke (pol pa gas in po plato piva, kolikor bo profita).
Do novega leta bo že več jasno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Kdo so "ti"? Koorporacije, ki so v prvi vrsti sploh omogočile to noro rast? Ni šans, si ližejo rane ob krvavenju njihovih delnic in pipice, oz. hidranti se zapirajo. Kdo še pol ostane z viškom denarja da to požene nazaj v neke višave?