Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ja ampak da dobiš po 1000% v 3 mesecih pa moraš že imeti nekaj vpogleda v ta svet
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.544
8.987
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
pa ja, isti je ko vi vsi pametni tu, samo da on ma na mailingu nekaj tisoč ljudi ki mu plačujejo po 3k usd na leto, vi ste pa guruji brezplačno
grin1.gif

Ta cela scena spominja na firm Wal Street in kako je Gekko prišel do denarja
smile-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.738
6.347
113
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Ja ampak da dobiš po 1000% v 3 mesecih pa moraš že imeti nekaj vpogleda v ta svet
smile-1.gif
Razmisljam da bi pustil siht in te ugrabil za kako leto. Obljubim da bos imel zelo dobro oskrbo samo vecino casa bom pricakoval da vlagas zame
smile-1.gif
)))

Joke preden kdo notranjo obvesti
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Sej ni treba ugrabit ... samo plačaš mu, kaj vem 80% od doseženega dobička!
cheer.gif


Samo zanimivo da na področju kriptovalut ni profi brokerjev, ki bi to počeli. Ker če se res da z znanjem trgovat tako da imaš 100% donose na teden, potem bi bil to odličen način za zaslužek .. oz. ja potem najbrž bi tak broker vložil svoj denar in bi se mu jebalo za cel svet. Tisti guruji ki prodajajo znanje so pa v bistvu samo 3 korake pred nirvano in dejansko jih je sama dobrota da za 3k na mesec vsakemu napovejo kam mora koliko vložit.

Skratka glede na to da obnašanje trga kriptovalut ni možno napovedovat, da valute ne slonijo na klasičnih materalnih "osnovah" (kot so recimo delnice na borzi) so zaslužki in izgube totalno na random. Seveda imaš peskovnike kjer se pump'n'dumpa raznorazne šitkoine, ampak če pogledaš tam že z 10k USD vložka ponavadi predstavljaš večinski (whale) delež. Po domače če trguješ s par 100EUR jasno lahko na šitkoinih zaslužiš +100% v pumpu, ampak kot pridemo v neke resne številke pa vidiš da to ne gre več, ker enostavno nimaš "match" partnerja (whale lahko živi samo dokler ima okoli sebe dovolj planktona, če je planktona premalo enostavno ckrne oz. v pump'n'dump zgubiš vse).

Torej kdor trdi da zna naredit 1000% donos je totalen blefer. Še največ kar je "pametnega" v smislu najetih trgovalcev so pasivni skladi, recimo slovenski Iconomi kot eden prvih (prvi) in največjih (edini?) .. tam profi brokerji hodlajo različne košarice kriptovalut, donosi pa praviloma nižji (ampak bolj stabilni) od rasti bitcoina!
grims-1.gif


Aja meni se je tudi že usralo da sem 1x po pomoti kupin nek šitkoin in je bil še preden sem opazil napako ravno čas pumpa, prodal sem pa tudi brez da bi gledal ceno skoraj na vrhu (pomojem sem povzročil s par 100$ prevoj navzdol) in začuda dobil nazaj 60% več kot sem imel. Ali pa enkrat drugič sem pa ravno prenašal denar med borzami je bil pa nek 1h dvig kripla, sem spet nevede zaslužil v pol ure 40%. Samo lahko bi bilo pa vse obratno ane (oz. večino časa je)!
evil.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Ne žalim, v bistvu je edina kriptovaluta ki trenutno zagotavlja to kar naj bi kriptovalute bile. Sam ga redno uporabljam za transferje.

Je pa zato ker je "resen", precej neprimeren za trgovanje oz. to kar folk išče v kriptovalutah (neskončno rast).
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Pomoje če boš dal del portfolia v aeternity (AE) ne boš falil. Sam sem kupil ko je bil v fazi ICO in imam okrog 1k% dobička. V par letih mislim da zna pridet ob bok ETH, tako da bom holdal.

Drugo bi priporočal še v EOS, samo ne preko ICO, ker vsakič ko se izteka čas da se zaključi folk nabuta not tok ETH da potem dobiš manj kot če bi kupoval prek krakena. Sledim že nekaj časa in prav skozi je tako.

IOTA zna tudi povlečt lepo gor.

Ma še kdo kake perspektivne, ki imajo svoj blokchain?
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Sem gledal na you tube en srbski prispevek, kjer razlagajo kako je najenostavneje in hitro kupiti ali zamenjati na "Spectrocoin " denarnici. A bi lahko komentirali, oz. ali imate izkušnje mogoče.
 

B81

22. jul 2007
34.544
8.987
113
Kolega ravno zacel z botom, ki mu dela donos. Mogoce je to prihodnost, ker bot dela + bolj kot clovek.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
robot brez ro-ja
ker cele besede tipkat stane tako časa kot bajtov... in danes je čas denar
 

B81

22. jul 2007
34.544
8.987
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
In bot je?

Pojma nimam, denar das brokeru, da kupuje in prodaja delnice, bot pa dela enako s coini in se ne sekira, kot clovek
smile-1.gif
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik okrim pravi:
Sem gledal na you tube en srbski prispevek, kjer razlagajo kako je najenostavneje in hitro kupiti ali zamenjati na "Spectrocoin " denarnici. A bi lahko komentirali, oz. ali imate izkušnje mogoče.

Jaz imam spectrocoin med drugimi. Dobiš še debetno kartico in IBAN. Je vredu exchange ja. Tu je moj referral, če se žeilš prijaviti: https://spectrocoin.com/en/signup.html?referralId=2437833451

Pa še če želiš lahko kupiš BNK, ker ima Bankera ICO tam. Sem že pisal o temu par strani prej.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kolega ravno zacel z botom, ki mu dela donos. Mogoce je to prihodnost, ker bot dela + bolj kot clovek.

Ker bot je vzel? Gunbot? CAT? Cel kup jih je, v bistvu niso neki kompleksni. Bot kupi če gre pod določen trend line, proda ko gre nad. Če je velika korekcija se ga izklopi, drugače maš lepo izgubo oz. moraš čakat dokler se ne poberejo altcoini nazaj...
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.542
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Kdor je vceraj na novico da bo venezuela ustvarila svojo kriptovaluto petrodolar reagiral in kupil sitkoin na criptopii se zjutraj po 35-50sat in prodal danes zjutraj po 1200sat.....cestitke
smile-1.gif


Cloveska neumnost ne pozna meja
smile-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
ste videli kaj se je dogajalo z mco

nebi verjel če neb to videl, sem že skoraj obupal nad njim...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.648
3.904
113
ripple stellar jebe...

če ste pametni na malo dalši rok bo stellar best coin ever.