Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ja, samo korekcija se je zgodila izkljucno zaradi Kitajske in ne zaradi sistema kot takega. Ce Kitajska ne bi izvajala svojih manevrov, sedaj ne bi bilo te korekcije

Moraš pa vedet da kitajska ni nek obskuren igralec, kitajska ima 1.4 miljarde prebivalcev katerim kupna moč raste, so relativno mladi in dovzetni za nove tehnologije. EU in ZDA se napram temu trgu skrijeta.

Če se tej 1.4 miljardi otežkoči poslovanje je to dolgoročno slabo za rast kriptovalut. Če se pa tem ljudem ki že trgujejo še zapre borze pa jasno da bodo šli panično prodajat (to se dogaja sedaj).

Je pa jasno vse skupaj še v megli, noben ne more napovedat kaj sploh se bo zgodilo oz. se je zgodilo na kitajskem!
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Bolj ko Kitajcem kupna moč raste, slabše bo za njihovo gospodarstvo. Ameriške multinacionalke že selijo proizvodnje v druge cenejše države, recimo Indija.

Mislim, pa da Kitajci z vedno novimi novicami po domače manipulirajo z enim ciljem, da si nagrabijo čim več.
Bolj me skrbi, če bi se v S Koreji začela vojna, kaj bi to pomenilo za BTC.

Kitajski pa vedno manj verjamem.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.206
679
113
Strinjam se, da ima Kitajska veliko mladih ljudi in naj bi bili tehnološko napredni, ampak spet to ni nek super boom, saj imajo ostale azijske države neprimervljivo bolj razvita gospodarstva z ogromno prebivalci. Poglej si malo Malezijo, Južno Korejo, Indonezijo, Japonska, itd... Inte države so lahko gonilo kriptosveta, saj nimajo nekega rigidnega sistema, ki ne bi dovoljeval posedovanje virtualnega denarja, ampak so vse nagnjene v razvoj. To je tko kot Indija, ki dejansko nima večjega vpliva pa ima čez miljardo mobilnih uporabnikov. AMpka kaj ti pomaga miljarda revnih(50% jih živi z manj kot 2$ na dan). Danes stane transakcija na BTC omrežju od 0,2 do 4$, torej je to neka masa ljudi, ki ne bodo nikoli adopterji BTCja, saj niti za transakcije nimajo.

Padec na kriptotrgu je seveda povezan z Kitajsko, ampak vseeno pa je bolj povezan z enormno rastjo, kateri vedno sledi neizmežen padec (glej zgodovino). Moraš vedeti, da večina igralecv na tem trgu dela denar z tradingom in ne z HODLom in zato pride do padcev. Če bi vsi HODLal bi bila skoz rast.
smile-1.gif
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Strinjam se, da ima Kitajska veliko mladih ljudi in naj bi bili tehnološko napredni, ampak spet to ni nek super boom, saj imajo ostale azijske države neprimervljivo bolj razvita gospodarstva z ogromno prebivalci. Poglej si malo Malezijo, Južno Korejo, Indonezijo, Japonska, itd... Inte države so lahko gonilo kriptosveta, saj nimajo nekega rigidnega sistema, ki ne bi dovoljeval posedovanje virtualnega denarja, ampak so vse nagnjene v razvoj. To je tko kot Indija, ki dejansko nima večjega vpliva pa ima čez miljardo mobilnih uporabnikov. AMpka kaj ti pomaga miljarda revnih(50% jih živi z manj kot 2$ na dan). Danes stane transakcija na BTC omrežju od 0,2 do 4$, torej je to neka masa ljudi, ki ne bodo nikoli adopterji BTCja, saj niti za transakcije nimajo.

Padec na kriptotrgu je seveda povezan z Kitajsko, ampak vseeno pa je bolj povezan z enormno rastjo, kateri vedno sledi neizmežen padec (glej zgodovino). Moraš vedeti, da večina igralecv na tem trgu dela denar z tradingom in ne z HODLom in zato pride do padcev. Če bi vsi HODLal bi bila skoz rast.
smile-1.gif

Malce obrni zgodbo. Rercimo: https://www.podjetniski-portal...vanju-s-tujino/
V nekaterih državah morajo banke pošiljati spisek vseh transakcij v tujino. S tem se delno oteži plačevanje nelegalnih rabot. Pravzato nekatere države zelo omejujejo poslovanje z gotovino in vse skupaj selijo v elektronske transakcije, kjer je nadzor lažji.
No in sedaj se pojavi en kripto svet v katerega vrednost kar naenkrat preseže 100 miljard € (100.000.000.000,00). To je cca 12 letnih slovenskih proračunov. In nad tem denarjem ni nikakršnega nadzora – oziroma je le-ta zelo omejen – je pa popolnoma brez regulativ, ki pa jih vsak trg ima (kako regulatorji delujejo je tule drugotnega pomena). Če bi se npr na klasičnem borznem trgu zgodil 10% padec neke delnice se bo promet s to delnico ustavil. Tule pa neka valuta pade za 50 % pa se nihče kaj dosti ne sekira. Vsak dan pa je na trgu vedno več novih valut z raznimi ICO-ti za katerimi stojijo samo ideje in te ideje so naenkrat vredne miljone. So res?
Ob tem pa se nikomur ne sanja če so informacije, ki jih imajo ICO-ti v njihovih whitepaper-jih sploh resnične in izvedljive. Če niso bo kdo odgovorajal? Če ideje ne bodo izpeljali se pa zgodi kaj? Njihov kovanec izgubi vrednost in to je vse. Lastnikom »ideje« pa ostanejo kovanci (in to fiat kovanci).
Vsak vidi samo to, da je za nek kovanec nekdo v ICO procesu dal 5 centov nato pa je po vključitvi na borzo zadeva zrastla na 5 €. Nato pa zadeva zgrmi ker mora cena pasti zaradi tega ker tako pravi tehnična analiza.
Pri večini kovancev na ceno ne vpliva dejansko delo ekipe ki je v ozadju ampak le kako dober PR imajo v ozadju in posledično kako uspešen PUMP naredijo. Ko se bo v kripto svetu to uredilo bo spet rast – do takrat pa bo zanimivo spremljati dogajanje na tem trgu. Seveda pa ne za tiste, ki so tja vložili svoje premoženje.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Se ena menjalnica ViaBTC na Kitajskem se bo zaprla. To bo še šlo dol, jebemumat.r
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
kakšna je verjetnost, da denar, ki je v menjalnicah ostal po prodaji kripto kovancev "izpuhti" in do njega ne bo mogoče več dostopati?
Namreč glede na današnje stanje sem še relativno pravi čas prodal vse skupaj
redface-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
kakšna je verjetnost, da denar, ki je v menjalnicah ostal po prodaji kripto kovancev "izpuhti" in do njega ne bo mogoče več dostopati?
Namreč glede na današnje stanje sem še relativno pravi čas prodal vse skupaj
redface-1.gif

Kitajci pravijo, da bodo vsi imeli možnost izplačila. A si prodal z igubo al vsaj kakim profitom ?
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
A si znate predstavljat kaj se zgodi, če kitajci rečejo.... ok, zdaj smo stvari porihtali, lahko naprej trejdate.
Če bi jaz bil na njihovem mestu bi ceno zbil dokonca kolko se bi dalo, potem pa samo twitno....ja zdaj je vse ok lahko trejdate.
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.970
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Se ena menjalnica ViaBTC na Kitajskem se bo zaprla. To bo še šlo dol, jebemumat.r

Ej zdaj pa res noben ne jamra, niti tisti, ki so polni btcjev
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.386
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
kakšna je verjetnost, da denar, ki je v menjalnicah ostal po prodaji kripto kovancev "izpuhti" in do njega ne bo mogoče več dostopati?
Namreč glede na današnje stanje sem še relativno pravi čas prodal vse skupaj
redface-1.gif

Kitajci pravijo, da bodo vsi imeli možnost izplačila. A si prodal z igubo al vsaj kakim profitom ?

Kaj misliš, glede na to, da sem vstopil v igro čisto pod vrhom?
uf-1.gif


Jebat ga. Se tolažim da sem dobro naredil, ker danes lahko precej ugodneje nazaj kupim
redface-1.gif

In ja podobno se mi je zgodilo v času delnic. Vendar je bila takrat izguba v rangu letnega dohodka... Pa smo preživeli. Tudi to bomo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Takrat, ko začne že vsaka gospodinja kupovat, ker baje se fajn zasluži, že veš da je balon.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Takrat, ko začne že vsaka gospodinja kupovat, ker baje se fajn zasluži, že veš da je balon.
Že dlje časa spremljam kripto. Dajte mi povedat kje kupim BTCje, bi vložil 10 jurjev, pa še za kolega, ki me ves čas sprašuje kako pa kaj. Pa dajte povedat, a je treba prijavit davek?
cheer.gif


Ko sem prvič prebral tole bi moral it ven. Ko se je pojavilo petič bi že moral pozabit na to temo.
 

f5jfreak

Pripravnik
27. maj 2017
65
0
6
do kam pričakujete, da se bo spustila cena BTCja in ETH? Bi bil čas za nakup ali bi še malo počakal. Nazadnje je bil padec ETH na 140 nato se je začel dvigovati in prišel na 330
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
To so osnove trgovanja, da se kupuje takrat, ko je vrednost nizka in prodaja, ko je visoka
(Believerji seveda ne prodajajo niti takrat, ko je visoko)

Tečaj okoli 3K$ za btc je še vedno sanjsko visoko v primerjavi s tečajem pred pol leta,
(sorry za tiste, ki so pozno vstopili
evil.gif
)

Vendar Bitcoin ni balon, ki se bo razpočil (kot tulipani), ampak bo še napredoval.
To so le občasne "tečajne krize", ki jih je v devetih letih že veliko prestal in preživel in ga samo krepijo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
No dobro, zadaj je ena oprijemljiva tehnologija, katera bo osnova za nekaj nekoč.

Dokler pa ne bo požegnano od vseh vlad oz. nevem čega, si pa meglo prodajate eden drugemu.

Kar sem prebral, ne rabiš rudarjenja za vse coine. Torej lahko komot vsaka vlada natiska svoje coine, itd.. , kar se mi zdi bolj verjetno.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Podobne očitke sem poslušal, ko se je v začetku devetdesetih "rojeval" internet.
Vendar je vsakdo z le malo občutka (kaj je in kaj ni pomembno) lahko zaslutil, da to enostavno mora uspeti, ker je podprto z novo in revolucionarno tehnologijo.

Podobna zgodba se ponavlja s cryptovalutami, oziroma še bolj v temeljih z blockchain tehnologijo, kjer ni govora o nobeni "megli" ampak o konkretno uporabni in (brez sramu lahko zatrdim) revolucionarni tehnologiji.