Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Govorice so o velikem popravku BTCja 22k nekateri celo 12K.
na grafih je oblika head and shoulders, kar pomeni trend na dol. Malo bo še gor lezel, potem pa pričakujem padec.

Tokrat bom šu kmalu v fiat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Da, h&sna 4 urem grafu. Vendar mora priti confirm, t.j 4urni candle se mora zapred pod linijo h&s, cirka na 32k$ ali nizje. Ce se to zgodi, prodajam in grem v fiat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Tudi jaz sem prepričan, da bo šlo krepko dol. (ne berem grafov, pač občutek glede na "sentiment trga").
Vseeno nebom prodal nič, ker imam dolgoročni plan. Bom pa, kot sem že omenil dokupil na "dipih".
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Tudi jaz sem prepričan, da bo šlo krepko dol. (ne berem grafov, pač občutek glede na "sentiment trga").
Vseeno nebom prodal nič, ker imam dolgoročni plan. Bom pa, kot sem že omenil dokupil na "dipih".

To po občutki je brezveze, čisto kamot se odbije tudi gor za head and shoulders je značiln down trend, but still če gre čez 36k se bo odbilo navzgor. Zdaj smo v tisti mrtvi coni ko lahko samo ugibamo, je pa res da bolj kaže na dol kot gor.

Občutke raje pustimo, mene so že koštali občutki precej denarja. Sploh iz 2017 na 2018!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
To po občutki je brezveze, čisto kamot se odbije tudi gor za head and shoulders je značiln down trend, but still če gre čez 36k se bo odbilo navzgor. Zdaj smo v tisti mrtvi coni ko lahko samo ugibamo, je pa res da bolj kaže na dol kot gor.

Občutke raje pustimo, mene so že koštali občutki precej denarja. Sploh iz 2017 na 2018!

Res je. Zato pa jaz ne trejdam.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Res je. Zato pa jaz ne trejdam.
Po pravici, če se naučiš osnov furaš striktno koncept kupuješ low čakaš na retest preboja, imaš stop loss...
Verjemi mi nebi tako govoril.

Kovance ne smeš holdat, ne smeš verjet v zgodbe, ne smeš biti čustveno navezan.
Na žalost se tega ponavadi zavemo zelo pozno (iz lastnih izkušenj). Potem je zato vsaka manipulacija trga nagrada in ne stres.

Holdanje pa je držalo v obdobju altov, ker v kateregakoli si šu si imel plus, pol pa je verge letel iz 2000sat na 23sat. Recimo primer. Če že holdat je BTC edin coin za holdat pustit in pozabit.

Trader bo pa kmalu naredil iz enega vloženega btcja par btcjev.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Po pravici, če se naučiš osnov furaš striktno koncept kupuješ low čakaš na retest preboja, imaš stop loss...
Verjemi mi nebi tako govoril.

Kovance ne smeš holdat, ne smeš verjet v zgodbe, ne smeš biti čustveno navezan.
Na žalost se tega ponavadi zavemo zelo pozno (iz lastnih izkušenj). Potem je zato vsaka manipulacija trga nagrada in ne stres.

Holdanje pa je držalo v obdobju altov, ker v kateregakoli si šu si imel plus, pol pa je verge letel iz 2000sat na 23sat. Recimo primer. Če že holdat je BTC edin coin za holdat pustit in pozabit.

Trader bo pa kmalu naredil iz enega vloženega btcja par btcjev.

Ker sem tehnične narave holdam tisto kar poznam (v veliki večini BTC in ETH). Po eni strani bi lahko rekli, da sem "beliver".
Glede na roadmap ETH in kaj nas čaka v prihodnosti je cena 1000$ še vedno ugodna.
Ne izključujem pa možnosti, da jih/nas bo kak "bug, hack" v prihodnosti pokopal.
Zato pravim, da nisem trejder in na to gledam malo drugače. Pravlice in špekulacije pa držijo v večini za razne druge alte...

Glede trejdanja pa to:
Vsak naj izračuna kolko si do zdaj vložil in koliko bi imel, če bi izplačal ta moment.
Je to več od tega kot si naredil s trejdanjem ? Če je odgovor ja, potem si za moje pojme dober trejder.
( Pri tem še upoštevaj ves čas ki si ga vložil )

2017 se spomnim nekga ki je trejdal par let, in je na koncu svojimi 40BTC naredil cashout za ~40.000$, ke je ugotovil, da v bistvu ni zaslužil 0.
Oz. bi bil na boljšem če sploh nebi trejdal. Na še boljšem bi pa bil če bi prodal zdaj :)
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Ker sem tehnične narave holdam tisto kar poznam (v veliki večini BTC in ETH). Po eni strani bi lahko rekli, da sem "beliver".
Glede na roadmap ETH in kaj nas čaka v prihodnosti je cena 1000$ še vedno ugodna.
Ne izključujem pa možnosti, da jih/nas bo kak "bug, hack" v prihodnosti pokopal.
Zato pravim, da nisem trejder in na to gledam malo drugače. Pravlice in špekulacije pa držijo v večini za razne druge alte...

Evo link je speljal.

Lej tudi tud eth je coin, ki je precej izgubljal. Holdanje ti prinese na dolgi rok plus, če ga nizko kupiš in upaš, da ne bo kaj na trgu. Ne pa povečuješ v količinine ethja niti ne btcja.

Zame je to nonsense. Pravi trejder ne verjame nobenemu kovancu. Ko začuti korekcijo ****** v fiat. Če gre recimo BTC na 22k boš vidu, da tvoja teorija ne pije vode. Zakaj bi dal za etc 1k če zdaš lahko spet kmalu 300$.

To da nekaj bo je brezveze. Kot bi na loto čakal. Še nekaj zopet verjameš v zgodbo kovanca 1 in največja napaka. Obenem pa če bo jo shekal, če bodo majnerji nehal rudart, če bo prišel na trg drug produkt...

če če če..
Na koncu si vesel da pobereš svoj vložek.

Če že delaj vsaj swing buy, samo če to delaš si trejder. Still tvoja opcija je bolj riskantna od moje + služim precej več kot ti, ki kot praviš samo v dipih dokupuješ. Men ni treba dokupovat pa imam vedno več. Zguba ki jih v zajebih (minimalna naredim) je vkalkulirana.

Če boš samo swing buy delal, boš več naredil, kot pa če boš kupoval. Vendar sam en kovanec nima toliko movementa, da bi lahko počel to venomer.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Evo link je speljal.

Lej tudi tud eth je coin, ki je precej izgubljal. Holdanje ti prinese na dolgi rok plus, če ga nizko kupiš in upaš, da ne bo kaj na trgu. Ne pa povečuješ v količinine ethja niti ne btcja.

Zame je to nonsense. Pravi trejder ne verjame nobenemu kovancu. Ko začuti korekcijo ****** v fiat. Če gre recimo BTC na 22k boš vidu, da tvoja teorija ne pije vode. Zakaj bi dal za etc 1k če zdaš lahko spet kmalu 300$.

To da nekaj bo je brezveze. Kot bi na loto čakal. Še nekaj zopet verjameš v zgodbo kovanca 1 in največja napaka. Obenem pa če bo jo shekal, če bodo majnerji nehal rudart, če bo prišel na trg drug produkt...

če če če..
Na koncu si vesel da pobereš svoj vložek.

Če že delaj vsaj swing buy, samo če to delaš si trejder. Still tvoja opcija je bolj riskantna od moje + služim precej več kot ti, ki kot praviš samo v dipih dokupuješ. Men ni treba dokupovat pa imam vedno več. Zguba ki jih v zajebih (minimalna naredim) je vkalkulirana.

Če boš samo swing buy delal, boš več naredil, kot pa če boš kupoval. Vendar sam en kovanec nima toliko movementa, da bi lahko počel to venomer.

Nisem tolko dober, da bi delal swing buye. To, da služiš več pa je precej verjetno, saj tudi vložiš v to več časa.
Mislim pa da veš, da obstaja veliko "trejderjev", ki pušijo po celi črti, zato ker služiš ti. No in to me spominja na poker kjer služi en zelo mali odstotek ljudi.
Jaz pa sem preslab, da bi bil v teh top par procentov.
Zato se mi zdi taktika HODL in avrega cost buy najboljša. Jaz kupujem že od padca 2018 vsak mesec, to pomeni, da sem ETH kupoval v range 100-300$. (je pa res, da sem kak mesec kupil kak coin, ki se ni premaknil - moja napaka)
Kupoval sem pa tudi pred 2017 :) ampak tisto sem ze cashoutal in investiral drugam.

EDIT: Kaj sem se naučil.
- trejdanje ni za mene, ker sem delal minus. (brez znanja po občutku)
- škoda da nisem vložil več in holdal.
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Kako je kaj s tem, ko vsi stavijo oz. pravijo, da bo padec ? a se ponavadi ne zgodi ravno obratno ? Danes sem malo spremljal in vsi stavijo na padec :S (niso to neki eksperti ki jim je za verjet, ampak...)
 

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Ker sem tehnične narave holdam tisto kar poznam (v veliki večini BTC in ETH). Po eni strani bi lahko rekli, da sem "beliver".
Glede na roadmap ETH in kaj nas čaka v prihodnosti je cena 1000$ še vedno ugodna.
Ne izključujem pa možnosti, da jih/nas bo kak "bug, hack" v prihodnosti pokopal.
Zato pravim, da nisem trejder in na to gledam malo drugače. Pravlice in špekulacije pa držijo v večini za razne druge alte...

Glede trejdanja pa to:
Vsak naj izračuna kolko si do zdaj vložil in koliko bi imel, če bi izplačal ta moment.
Je to več od tega kot si naredil s trejdanjem ? Če je odgovor ja, potem si za moje pojme dober trejder.
( Pri tem še upoštevaj ves čas ki si ga vložil )

2017 se spomnim nekga ki je trejdal par let, in je na koncu svojimi 40BTC naredil cashout za ~40.000$, ke je ugotovil, da v bistvu ni zaslužil 0.
Oz. bi bil na boljšem če sploh nebi trejdal. Na še boljšem bi pa bil če bi prodal zdaj :)

Kaksna je pa relacija ETH/ETH2? Bo ETH2 naredil iz ETH nekaj podobnega, kot je zdaj ETC?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Kako je kaj s tem, ko vsi stavijo oz. pravijo, da bo padec ? a se ponavadi ne zgodi ravno obratno ? Danes sem malo spremljal in vsi stavijo na padec :S (niso to neki eksperti ki jim je za verjet, ampak...)

Noben ne stavi. Vsi vidijo, kaj se nakazuje, kaj pomeni h&s pattern, kje je neckline, kje je goal, ce prebije. Samo caka se zdajle, kam se bo obrnilo. Zdaj ni cas za kupovanje. Ce se pa h&s rejecta, pa se toliko boljse.

Padec je kul. Ker se lahko ali dokupi btc po nizjo ceni ali pa se proda v fiat in po padcu spet kupi nazaj. To slednje je seveda tezje.