Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ljudje so pač naivni, če za daljši čas puščajo večje vsote v menjalnicah, sploh pa v takih "sumljivega" slovesa.
Se nihče več ne spomni, kaj je bilo v Mt.Gox-u ..

Pozabljajo tudi pomembno pravilo; dokler nimaš v lasti zasebnega ključa, nisi lastnik sredstev.

Ali je možakar res mrtev ali se samo dela, se bo sčasoma pokazalo, če se bodo začeli kovanci premikati po blockchainu.

Bitcoin dealer seeks credit protection; dead owner had sole access to $250M
 

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
Kako pride borza v minus, ce racunajo za vsako transakcijo? Pa menda ni to, da transakcije ne pokrijejo dela in strojne opreme?
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Kako kaj spremljate dogajanje? Kaj menite, bomo šli preko 4200$, al bomo še malce počakali pod to mejo? Zadnje čase se dosti omenja GRIN, naj bi bil monero killer, se je že kdo kaj bolj podrobno poglabljal a je prihodnjost v njem ali ne?
 

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
Imel sem srečo parkrat in za drobiž (50 Eur) se mi ne da tega kupovat/prodajat in tako se kupuje za 500 eur..Se mi tudi zgodi, da za 5% profita se "ne splača" prodat, pa ravno to je point :p
Pa fino je samo en plačljiv kanal imet, ker je potem sama zmeda, pa gledaš tri kanale, pa kdaj pozabiš... v glavnem, en kanal, sell order nastavit kar na prvi target in basta :)
 

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
KSZ

Kakšne veze pa so imeli pri Eligma d.o.o. v Bigbangu, da lahko tam plačaš z Eliji? :)
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ne vem, če sem že kdaj videl.... 24h change 0.00%
 

Priponke

  • crypto.png
    crypto.png
    107,4 KB · Ogledi: 184

B81

22. jul 2007
34.395
8.903
113
Na koncu enkrat čez desetletje, se bo ugotavljalo, da so v bistvu čisto vse kriptovalute le novi način piramid.
https://siol.net/digisvet/novice/bo...-ki-je-tisocem-slovencev-pobrala-denar-492229
Dokler lahko kripto zamenjas za btc in potem usd, ni nic drugega, kot trgovanje z navadnimi delnicami.
Pride nek info, ljudje kupujejo, cena raste, ljudje nehajo kupovat, cena pade...v cem je razlika med kriptami in delnicami, po tvoje? Pri kripti se nastavis stop loss, da se ne zajebes.

Aja, glede na to, da je sigurno vec kot pol alterja v kriptah, pozna kdo koga, ki je vlozil v ta onecoin?
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Dokler lahko kripto zamenjas za btc in potem usd, ni nic drugega, kot trgovanje z navadnimi delnicami.
Pride nek info, ljudje kupujejo, cena raste, ljudje nehajo kupovat, cena pade...v cem je razlika med kriptami in delnicami, po tvoje? Pri kripti se nastavis stop loss, da se ne zajebes.

Aja, glede na to, da je sigurno vec kot pol alterja v kriptah, pozna kdo koga, ki je vlozil v ta onecoin?

onecoin? A ni bil naš YouTube kao "strokovnjak" Andrej Bohinc zraven pri tem?
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Dokler lahko kripto zamenjas za btc in potem usd, ni nic drugega, kot trgovanje z navadnimi delnicami.
Pride nek info, ljudje kupujejo, cena raste, ljudje nehajo kupovat, cena pade...v cem je razlika med kriptami in delnicami, po tvoje? Pri kripti se nastavis stop loss, da se ne zajebes.
Pri delnici si solastnik podjetja, če je produktivno lahko dobiš izplačilo dividend. Pri BTC si lastnik porabljene elektrike, dokler se mi odločamo da ima neko vrednos je OK. Čim bodo kriptovalute zapustile institucije bo konec vsega. Zakaj bi banke, države, institucije uporabljale javno kriptovaluto če lahko svojo naredijo. Tehnologija je odprta in koristna in jo le implementirajo. Poglej si JPM coin. Kriptovalute podpirajo anarhijo medtem ko regulirane nove kriptovalute aka stable coini podpirajo red in disciplino in jamstvo. Kaj misliš da bo zmagalo dolgoročno? Dvomim da hočejo podjetniki anarhijo in nesigurno vrednost pri prodaji svojih izdelkov.

Drugače pa SL in TP nastaviš tudi pri trgovanju na delnicah...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Nekateri še vedno ne dojamejo bistva kriptovalut... in sicer to, da za delovanje ne potrebujejo bank ali institucij. Le ljudi, ki jih uporabljajo. Če banka naredi "kriptovaluto", je to navadni marketinški bullshit.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
JPM coin ni nobena kriptovaluta, ampak nek "nov" način prenosa denarja med bankami, ki nima glavnih značilnosti kriptovalut kot so
"decentralized, public, trustless"
ampak je vse skupaj pod nadzorom neke banke.

Če je to red, pa naj bo, mene sicer bolj spominja na diktaturo :evil:
 
Nazadnje urejeno: