Kreiranje zemljevida z uporabo GPS podatkov iz fot

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Kar nekaj fotoaparatov lahko poleg ostalih podatkov na fotografije vpisuje tudi GPS podatke. Kateri program ali online storitev omogoča sestavljanje poti zemljevida na katerem bi bile označene lokacije fotografij in da potem klikneš nanje in se ti fotografija odpre? Če bi šlo še uvozit .gpx pot noter bi bilo pa top.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
GeoSetter. Moznost tudi exporta v KML za uporabo v Google zemlji

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Geosetter je ok, uporabljam, imaš pa še eno simpl možnost.

Fotke preprosto naložiš na Picaso... = google account... program jih celo malo obdela



in na desni imaš že zemljevid, kje so bile fotke narejene in možnosti

-ogled zemljevida


ali

-ogled v programu google Earth (kml datoteka) ki jo lahko pošlješ prijateljem



 
I

Izbrisan uporabnik #488

Geosetter v vsakem primeru, ker je namenjen prav temu... če sled dodajaš kasneje k slikam, kar jaz delam.

Za online album in prezentacijo pa picasa.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Geosetter je res super. A je možno to, kar v njem ustvariš, kako objavit na ogled? Ali gre zgolj preko programa?
Si kaj preverjal http://www.locr.com na katerega ima Geosetter povezavo? Objavi gor tudi GPS sled ali zgolj fotografije?

PS: A v Picaso lahko uvoziš tudi npr. GPX datoteko, da bi bila poleg fotografij predstavljena tudi tura?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

S tem se nisem ubadal, samo geosetter in picaso uporabljam, v slednji vse objavim, gpx najbrž ne gre uvozit
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Še eno vprašanje glede Picase? Imam vključeno sinhronizacijo z online albumom, vendar mi ob izbrisu fotografije v Picasi le te ne izbriše v online albumu. A je potrebno počakat nekaj časa? Čakal sem cca. dve minuti. Oz. a lahko kako ročno poženem sinhronizacijo?
Kot sem bral v navodilih, bi ob vključeni sinhronizaciji, moralo avtomatsko popravljat fotke in jih tudi brisat.