Kredit po pol leta pripravnistva

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kako je s pridobitvijo kredita po cca pol leta pripravništva?
Za banko mi je vseeno, ker lahko tudi drugje odprem račun.
Kredit bi bil 10.000eur. Rabim za dokončanje stanovanja, samo po mojem ne morem vzeti kar stanovanjskega kredita ali pač?
V glavnem, v vsakem primeru bi bil namenski kredit.
Sprašujem pa, ali lahko samostojno vzamem 10k, ali potrebujem poroka, ker še nisem zaposlen za nedoločen čas?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Mora imet porok kakšne določene zahteve? Npr, da ima tudi on kredit za odplačevat - ti je lahko porok ali ne, ipd...
Ali je to lahko xy oseba s približno enakimi dohodki, kot jih imam jaz, samo da je pač redno zaposlen?
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Sicer ni moja stvar ampak, ali nebi raje počakal do konca pripravništva?
S službo za določen čas ti ponavadi odobrijo kredit, ki ga lahko odplačaš v času trajanja pogodbe o zaposlitvi.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Bi počakal, samo se mi zelo mudi. Tako je naneslo pri stanovanju
tongue-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
S službo za določen čas ti ponavadi odobrijo kredit, ki ga lahko odplačaš v času trajanja pogodbe o zaposlitvi.
Ja to ful pomaga pri teh 6 mesečnih pogodbah ...
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Mora imet porok kakšne določene zahteve? Npr, da ima tudi on kredit za odplačevat - ti je lahko porok ali ne, ipd...
Ali je to lahko xy oseba s približno enakimi dohodki, kot jih imam jaz, samo da je pač redno zaposlen?
Porok mora bit tudi kreditno sposoben. Če ima nekdo že en kredit, bo zelo težko šel za poroka razen če ima zelo visoko plačo, da lahko pokrije svoj in še en kredit.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tolko, da odgovorim, kako se je odvilo vse skupaj.
Sicer sem vzel samo 5k, potreboval sem pa samo izpiske za pol leta nazaj. To je to.