"Kraja" avtobusa in youtube video

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Glede na to da sem povsod tudi navedel kaj jima v skladu z zakonodajo lahko in kaj ne, res ne vem od kje teorija zarote. meni osebno sta antipaticna, ju ne maram in to sem tudi dal vedet v tej temi.

Nimata pa nobenih vez ampak jima je verjetno vseeno za morebitne kazni ker vesta da niso visoke.

Kot sem pa napisal - trgovski center ni prometna povrsina in ju v skladu z zakonom ne mores kaznovati za hitrost. Ce pa jutri pride nekdo ki bo rekel da je bil ogrozen zaradi te voznje pa sem pripravljen osebno sprejet ovadbo na zapisnik. Ampak glede na posnetek ju noben tozilec ne bo preganjal.

Vso to razburjanje in prerekanje je pa samo voda na njun mlin - pozornost.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.347
113
v lokalni ostariji
fusion, apolo pa res ne zagovarja teh dveh. daleč od tega... ampak ne moreš pa kar kaznovat. pač če ni prekrška ga ni. če ga mercator ne toži ga pač ne. sej to je problem, po eni strani bi vsi nekej hude kazni pa prijave po drugi se pa čudite, zakaj je gospodarstvo v riti.

ok, sta čudaka ampak pač imata narod ki ju spremlja, ki ju podpira... izgleda da sedaj že firme plačujejo zato, da jim anredita "pizdarijo"... meni sta bila zanimiva in neškodljiva dokler nisem prebral nekih zgodb o klosarju...

kazni mu če drugi ne pa oboževalci plačajo...


aja, dejansko, koliko sta jih ogrozila? sej zadeva bi se enostavno rešila. mercator bi ju moral tožiti, najprej za poškodovanje vrat (na silo sta jih raztegnila), potem poškodovanje / čiščenje tal... pa še za motenje posesti... bi se nabral konkreten znesek pa je. a ne?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mah jezen sem zato, ker če se bom ne pripet vozil (kjer ogrožam izključno samo sebe), bom bolj kaznovan, kot ta dva dripca. bohnedaj, da pa s policajom še kako besedo rečem na račun, zakaj se mi ne da pripenjat... ali če se kak km prehitro peljem na kaki odprti ravnini, kjer ravno tako nikogar ne ogrožam in za vse to lepo kasiram in zbiram točke zvestobe!

unga reveža, ki je hotel prišparat in je sam priklopil kuhalno ploščo, bodo pa za jajca obesli...

a res nimamo človeškega razuma in če se na 100km vidi, da se nekaj ponavlja in dela zanalašč, da se to sankcionira??
Tako pa potem beremo, da stari znanec policije spet koga štihne ali pa kaj takega.
Pa da ne govorim o vseh problemih s cigani...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pri raji zaenkrat še ne, v kakem undergroundu bi pa kr verjel, da bi še kak € pokasirala in kak se lepo razvijamo, se bo kmalo preselilo tudi na površje.:(
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.347
113
v lokalni ostariji
fusion dej ti mal vklopi tiste dve celici, pa poštudirej...

najprej:
- pičipero al kaj sta že pač nista kršila CPP. ampak sta kvečjemu poškodovala privat lastnino. a veš to je tko kt policaj ne pride odpeljat soseda, ki je prišel tvojo ženo poonegavit v tvojo pojsteljo...
- kar nekaj zadev sta izvedla dogovorjeno torej sta celo bila plačana za to "pizdarijo"

za sežig klošarja sta pa upam da bila kaznovala... samo ne moreš kar nekaj kaznovat ker se teb zdi "narobe"...zaradi takih, ki bi kar povprek nekaj kaznoval in moraliziral smo kjer smo. pa se najdejo ljubitelji ptic, sovražniki kamnoloma...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
saj tudi če si vinjen za volanom ali s prehitro vožnjo ni nujno, da boš naredil nesrečo. Si pa kaznovan "v naprej", ker se pač smatra, da s tem početjem ogrožaš druge.

Torej potem lahko sklepamo, da glede na njuno zgodovino, bosta še naprej delala pizdarije. In to sem tudi že napisal, če res ne moremo kdaj ukrepat po zdravi kmečki pameti? Pa tudi če sta bila plačana, se pa kaznuje še naročnika!

Jst to razumem, da lahko vsak dan delaš neke mini pizdarije, ki niso točno določene v zakonu in folk zato tudi kliče policijo, ampak, ti nič ne morjo. Ko pa se bo enmu policaju snel film, ker more zaradi intervencije izpolnit kup papirjev, bo pa on obravnavan kot bad guy. AL pa če se kakem sosedu sname film, ker pač policija mi ne more nič...

Če bi dobila pravo kazen za klošarja, jima ne bi še naprej šle take bedarije po glavi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.347
113
v lokalni ostariji
ptiči se bodo zaletavali v vetrnice
kmetijska zemljišča bomo izgubili
moti me, da nekdo dela nekaj na eni parceli...

vsaka aktivnost lahko nekoga nekako ogroža. ne moremo pa kar vse povprek kaznovat zapirat... zakaj že? kaj točno sta tukaj ogrozila? naredila? tukaj edini ki lahko ukrepa proti njima je lastnik nepremičnine! ker pa najbrž je bilo vse skupaj v dogovoru se ne zgodi nič...

kaj konkretno te muči?

aja a bi bil zadovoln da ti policaj recimo prepove domov pridet ker se mu zdi, po zdravi kmečki pameti, da znaš pa ti ženo na gobc enkrat kresnt?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
aja a bi bil zadovoln da ti policaj recimo prepove domov pridet ker se mu zdi, po zdravi kmečki pameti, da znaš pa ti ženo na gobc enkrat kresnt?

ne boš verjel, ampak vem za primer take situacije.
Ded je najdu babo na drugem, ji rekel, da jo bo ubil in tako dobil prepoved približevanja in vstop v lastno bajto.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sem zadnjič govoru z enim in mi je povedu svojo zgodbo. Je mel eno žensko, ki je pri njemu živela nekaj mesec pa je vidu da je mal psiho pa je reku naj se razideta. Ona je bila pa ravno takrat operirana na slepiču in si je šla potrgat šive da je zakrvavela in kliče policijo da jo je zaštihu. Itak da policaj ne more razsodit kaj je res in so ga strpal za dva dni v pripor. Pol je pa trajala kolobocija po sodiščih pa dokazovanja pa sodnica se je vmes zamenjala..itak da je mogu odvetnika najet, ker je ona trdila da že dlje časa živita v skupnem gospodinjstvu. Je reku da je mal manjkal, da bi se mogu iz lastne bajte izselit.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Glede na čase, bi jaz poskušal biti kreativen. Terorizem pa to. Si predstavljaš, da nekdo zapelje avto poln eksploziva pred kakšnim praznikom. Bi bilo potem še vedno "smešno"?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.273
113
Enkrat sta že bila kaznovana.
Po frizuri sodeč, pa še enkrat.
Tiste ta "mokre" naj kar dobijo enga tazga.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Enkrat sta že bila kaznovana.
Po frizuri sodeč, pa še enkrat.

hysterical-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kaj konkretno te muči?

Mogoče to, da je logično in normalno pričakovati, da se ne moreš kar tako z avtom vozit po trgovinskem centru ampak način "kar ni prepovedano je dovoljeno" potem da krila raznim takšnim attentionwh0re-om? Just a wild guess...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.695
6.269
113
Sej to je osnova kazenskega prava - kaznivo je le tisto kar je izrecno doloceno kot kaznivo
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.347
113
v lokalni ostariji
Matey saj se ne mores. Ce pa to naredis mora pa lastnik posredovat. Logicno in normalno je l, da ce te moz zasaci na zeni da te bo nabil ko vola alpa ti bo skuhal kavico ce sta tko zmenjena... A te mora pol policija kaznovat ker skaces na druge zene?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Sej to je osnova kazenskega prava - kaznivo je le tisto kar je izrecno doloceno kot kaznivo

Razumljivo. Ampak v takšnih primerih bi bilo pa potrebno uporabit malce domišljije tako kot jo uporabi policaj, ki mi v faco vrže očitek, da z driftanjem ob 3h zjutraj ogrožam robnike in prometne znake, za piko na i pa mi napiše kazen zaradi izgube kontrole nad vozilom, kar se dejansko sploh ni zgodilo. Driftanje je namreč kontrolirana vožnja.

Fun fact - (mislim da) v Kanadi obstaja zakon, ki ti prepoveduje, da med letom iz letala vržeš losa. Očitno je nekoč nekdo to moral narediti in sledila je zakonska prepoved
aplauz.gif
Menim, da bi bilo zdaj pa potrebno dopisat še kak člen pri nas čeprav ti že zdrava pamet pove (če jo imaš seveda) da se po trgovskem centru pač ne voziš z avtom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Dejstva fant, dejstva. In pa javna površina dana v promet.

Sedaj glede zmišljevanja in domišljije pa zadeva ponavadi ne pelje v pravo smer.

Drugič grem kar s kolesom v šoping noter, pa smejal se jim bom v obraz, ker to ni javna površina. Varnostnikom bom pa rekel, da naj policijo pokličejo, če jih kaj moti.
evil.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
A dej dej. Nimaš jajc smo včasih dodali na tako provokacijo
grims-1.gif


Pa brez filmčka ne šteje
evil.gif