Kotna sedežna garnitura - usnje.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.048
5.170
113
Evo. Sem pred veliko dilemo ali naj kupim sedežno kotno garnituro od W.Schiling:

23_69858_na_0_n.jpg


ali TOMovo :

94768R_v.jpg


No Tomova ni ravno ta mpak je podobna, je sicer manjša in narejena v pravi kot. Sedaj pa je tukaj dilema. Tom ima razmeroma trdo sedišče, in tudi usnje je trše (in z tem manj fleksibilno).

Shillingova je mehkejša, usnje je bolj fino, je pa po debelini tanjše, a zato mehkejše na dotik, izdelava pa je tako bolj dodelana. Usnju so nadeli ime longlife in imajo 5 let garancije.

Kaj menite katero naj izberem? Schilling je sicer dražji za 700 eur, pa bi se to dalo preživet. Ali je trše/debelejše usnje vseeno sinonim za dajšo življensko dobo, ali je v bistvu vseeno?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Hm ja...težko reči. Usnje, če je bilo izbrano 'ta pravo', skoraj da nima roka trajanja....če ga pihneš pri ceni boš čez par let razočaran (o kakem cenovnem rangu pa je govora?)

poleg usnja je pomemno tudi kaj je noter (vzmetenje..enojno, dvojno, uporabljeni ostali materiali)..potem pa še sama estetika kakor tudi funcionalnost.

Pa funkcionalnosti bi se sam bolj nagnil k Tom-ovi (ker ima naslon z dveh strani...pri prvi pa jemožno sedeti zgolj na enem 'kraku' drug pa služi bojl ali manj za odlagališče nog med gledanjem televizije)...

ostalih pa raje ne bi komentiral ker ne poznam.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.048
5.170
113
Barvo sem že vzel in to bež. Saj bela je zelo lepa, samo problem je ker se kar hitro umaže.



No izbral sem W.Shilingovo. Odločitev je padla, ker je pač ta bila malo večja in je bolj izpopolnila prostor. Z mojo drago sma na tla razdevala papir in narisala kako velika bi bila sedežna in ugotovila da je Tomova malenkost premala. Sicer nimam nobenih besed čez Toma odločitev je pač padla zgolj zaradi velikosti. Glede tistega naslonjala ki pri Schilingu manjka, pa ni problem, ker se ga da dokupit. Tako da je iz iz obeh strani izpopolnjeno sedišče in se da sedet iz vseh strani. Dodatno naslonjalo pa stane 150eur.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
MRdaco: kje si pa to gledal.... sem namreč pred nakupom sedezne
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.048
5.170
113
W.Schiling je nemški proizvajalec. Glede da niti v Avstrijskih trgovinah ni najcenejši predvidevam da ni tako nekvaliteten.
Glede Rutarja se je že dosti pisalo, tako da tukaj nebom prepričeval ljudi v nekaj kar sami verjamejo. Vendar pa naj mi nekdo še pove kje drugje naj kupujem pohištvo, ki bo koliko toliko trendy. Lesnina, mogoče pa še tile je že čas povozil. V Harvi Norman pa se ne mislim vozit, ker sem iz MB-ja.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Aha,...jest vem da ga v Rutarju ne bom kupil..bom šel pa tega "šilinga" pogledat v Beljak, tam je več trgovin ki naj bi ga imeli na zalogi..

Drugače imaš pa kar nekaj modelov z ceno na Ebayu
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.048
5.170
113
Ja saj preko ebaja lahko kupuješ žarnice,MP3 playerje ne pa sedežne. Na to se moreš vsest in probat, otipat itd, kar preko Ebaya ne moreš.