Kosovo

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Vec različnih aspektov/propagand.


1685564724113.png
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Dejansko so vojaki precej neprimerno opremljeni. Električne palice za živino bi bile bolj primerne in precej bolj uporabne za nadzor množice, kjer ne moreš vedeti, kako se bo stvar razpletla, ko se strasti podžigajo.
Ampak, če se pojavi nekdo s strelnim orožjem v množici, ki je ne moreš pregledati, kako bi potem lahko vojska odreagirala? Orožja med civilisti je tam precej.
Sicer mi te srbske demonstracije niso jasne. Z neudeležbo na volitvah so povedali, da jih lokalno upravljanje skupnosti, kjer živijo, ne zanima. Sedaj pa želijo preprečiti upravljanje tistim, ki so pokazali interes. Manj poslušati BG, ker jih bodo tam takoj pozabili, ko bodo zagledali drug cilj ... V splošnem ima tako Srbija kot druga država na S iz bivše SFRJ, precej nesrečno izbiro ljudi, ki naj branijo interese v zunanji politiki. Raje se postavi(mo) v vlogo žrtve kot v vlogo nekoga, ki aktivno odloča o usodi svojega prebivalstva.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Kaj se zgodi, če te lopov napade s palico, ti se pa braniš z avtomatsko puško? Boš pomiril strasti. Dvomim.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Strasti gor ali dol, cilj upravljanja takih shodov mora biti, da delovni ljudje, ki varujejo shod, pridejo celi in živi domov. Če to pomeni, da kak bolj ali manj nedolžen protestnik umre, je pač nesrečen slučaj, ker je bil tam, kjer bi bilo bolje, da ne bi bil.
Ni logično, da ob takih dogodkih žrtvuješ policiste, varnostnike in vojsko s tem, da jim ne daš pravih možnosti, da se branijo. Velja tudi za nasilje na kakih nogometnih tekmah in podobno.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Sem videl v Sloveniji, kakšni so bili odzivi na solzivec. Ne mi o mrtvih na tujem dvorišču. Najmanj neokusno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Vsi ti ukrepi so lahko za nekoga tudi smrtno nevarni. Tudi solzivec. Gneča je lahko za nekoga smrt, ker je bil nekdo bistveno premehek v ukrepih. Saj se spomnimo Lipe?
Današnji medijski pomp je, da mora biti vse dovoljeno. Pri otrocih so se že počasi začeli vleči nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in sajkek

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Marsikaj je nevarno pa to se ne pomeni, da moras umreti zaradi tega ali dobiti metek zaradi nepremisljenosti posameznika. Preseneča me lahkotnost v razmišljanju. Varnostne sile so po večini primerno usposobljene in opremljene. V primeru protestov se stopnjuje uporaba sredstev. Ne pa na način, da solas nekoga z metkom v celo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Saj niso nobenega šolali z metkom v glavo. Kaj si izmišljaš neke scenarije? Niso pa poslali golorokih na maso, kar je tudi prav.
Srbi so imeli možnost, da svojo politično voljo izrazijo na volitvah. Niso je, sedaj je precej pozno, da se gredo te proteste. Novi župani so izvoljeni, naj jim pustijo delati.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Gotovo bi bil nagrajen, če bi se mu uspelo odlepiti od Rusije. Ampak dvomim, da bi to "odlepljenje" preživel zaradi Srbov. Ki pa jih Rusi bolj kot ne, zmeraj nategnejo. Srbom je nekaj smiselnega ratalo glede Rusov le, ko jih je vodil Hrvat :fredi:
Rusi take male nepomembne zaveznike hitro pozabijo. Spomnimo se slovenske politike, ki je po zavzetju Krima lezla Rusom v rit in Putina spravila najbolj zahodno tisti čas nasprotovanja (zahodne) mednarodne skupnosti. 100 % računajoč, da podprejo našega predstavnika za predsednika OZN. Rusi so do glasovanja to že pozabili.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Saj niso nobenega šolali z metkom v glavo. Kaj si izmišljaš neke scenarije? Niso pa poslali golorokih na maso, kar je tudi prav.
Srbi so imeli možnost, da svojo politično voljo izrazijo na volitvah. Niso je, sedaj je precej pozno, da se gredo te proteste. Novi župani so izvoljeni, naj jim pustijo delati.

Niso, je pa imel roko na zaklepu. Saj si napisal, da ni nič takšnega, če kdo umre. Pač kolateralna škoda. Kdo mu je kriv, da tam izraza nestrinjanje, tudi nemoč in bes. Saj si tako napisal mar ne?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Pepe

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.063
5.748
113
blizu močvirne prestolnice
Si videl v drugi temi,Vučič in Zelenaski lepo kramljata. Sem že napisal, Srbi se samo napihujejo,če bi hoteli resno bi razkirali nekaj 100000 folka ampak ja koncu bi imeli Bosni in Kosovo. Ker pa so pametni le v gobcih pa ....ne bo nič iz tega. Še jug Srbije jim bodo vzeli.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Si videl v drugi temi,Vučič in Zelenaski lepo kramljata. Sem že napisal, Srbi se samo napihujejo,če bi hoteli resno bi razkirali nekaj 100000 folka ampak ja koncu bi imeli Bosni in Kosovo. Ker pa so pametni le v gobcih pa ....ne bo nič iz tega. Še jug Srbije jim bodo vzeli.

Glej, tam, kjer so interesi velikih, dvomim, da je nekdo pogumen / neumen, da bi zanetil podobno vojno iz 90ih. Relativno dobro poznam Balkan in si normalen narod ne želi večerje ob svečah in večerov v zakloniščih. Kosovo je pač vzvod za doseganje/izsiljevanje različnih ciljev z različnih strani. Na koncu bo itak navaden narod naj.... Dejstvo pa je, da, če se bo zgodila kaksna neumnost, lahko to zasabo potegne tudi sirse posledice za regijo. Jaz osebno si tega ne želim. V današnjem svetu so se razdalje skrajšale, čeprav je kilometrov enako.

Načinov komunikacije je pa nebroj in dejstvo je, da ti lahko s pomočjo diplomatskega jezika v bistvu na zelo lrp in prefinjen način povem, da boš jutri koncal brez vsega in sam. Ne trdim, da sta ae o tem pogovarjala, pravim samo, da slika za javnost je nekaj. Kaj se pa dejansko pogovarjaj lo za zaprtimi vrati pa ni za nas neposvecene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Niso, je pa imel roko na zaklepu. Saj si napisal, da ni nič takšnega, če kdo umre. Pač kolateralna škoda. Kdo mu je kriv, da tam izraza nestrinjanje, tudi nemoč in bes. Saj si tako napisal mar ne?
Napisal sem, da je nujno, da ljudje, ki so zaposleni, da naredijo red, pridejo živi in celi domov in imajo možnost, da svoje življenje zaščitijo z vsemi sredstvi, ki so v nekem trenutku nujna. Tudi strelno orožje, če bi jih množica kakorkoli ogrožala. Da jih ne ogroža, mora poskrbeti tisti, ki je množico zbobnal skupaj. Tisti ima na vesti tudi morebitne žrtve.
Kako nemoč in bes bi radi Srbi izrazili? Je bilo z volitvami kaj narobe? Bojkot je legalna možnost, ampak potem pusti mirno, da vlada lokalna manjšina. Hoteli so se pač predstaviti kot uboge žrtve. Poskušajo igrati rusko-ukrajinski scenarij, ampak so daleč prešibki za kaj takega.
 
  • Haha
Reactions: jonny77