Kosilnica ugaša poln plin

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Zdravo, moja motorna kosa laksarca crkne pri ful gazu, še bolj crkava v pokončnem položaju oz. položaju za košnjo. Do zdaj sem na vseh strojih, tudi na tem, sam štelal fergazer, tokrat mi pa ne uspe. Imate kako idejo kaj bi lahko blo narobe?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Ja....

Losaj frgazar....potem iz spodnje strani kjer je una gumijasta pumpica losaj tiste 4male vijake.... Poslikaj kako gre frgazar narazen da ne boš zamešal nazajgrede...

Vzami wd40 ali beakecleaner... Nekaj kar ma palčko na šobi...lahko tud kompresor...

In presprayaj....prepihaj vse luknjice ki jih vidiš...

Sestavi nazaj.... PO POTREBI tudi nastavi frgazar... In to je to

Če to ne bo pomagalo...potem so pa membrane za tamenjat...lahko da imaš tudi počen rezervoar in ni pritiska not.... Ali ti pa una črna guma ne tesni tam ko gredo fevke za frgazar vn iz tanka...

5 Minutes fix :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na naši "novi" (2h uporabe) laksarci je enako delalo. Štant gas delalo, ko pa si dal plin, crknlo. Smo peljali na servis in nam je samo nekaj fergazer poštelal. Ne vem točno kaj, ker je foter peljal. Rekel je samo, da je s šraufncigerjem nekaj poštelal na fergazerju v 2 minutah.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
Je zračni filter čist? Sem imel podobno zgodbo par dni nazaj, pa je čiščenje filtra rešilo situacijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Al pa na drugi strani zapacan izpuh...

Ravno sedaj pokosil en zaraščen travnik sosedi.... Prej smo meli lakserco samo za okol vogalov... 5-10minut lavfanja na sezono...

Sedaj oa je prvih 20min delala na 3/4 gasa.... Po 2h urah košenja ko se je vse se segrelo je delala na polnem gasu
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Zdaj ko gledam je tam kjer gre cevka za gorivo v tank je ena črna gumijasta dihtunga, okoli nje pa vse mokro od goriva. Bi lahko blo to?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Lahko....ker to dela na nadtlak....ko gre bat gor dol... Membrane nihajo in podiljajo impulze v rezervoar...potem to rine benz v frgazar...
. Če sistem ne tesni ne dela ok....


Ampak prvo probaj tisto kar sem napisal prvo...ker okol tanka bo zmeraj malo mastno al pa mokro...
 

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Na kak način pa kupujete rezervne dele za take low budget kosilnice? Na Aliexpressu sem videl, da so fergazeri po 10EUR kar je zelo poceni. Ne vem pa kateri je pravi, ker je več različnih. Kaj se mora gledat pri teh zadevah? Pri motorni žagi sem samo kubikažo moral vedet in so vsi deli pasali. Kaj pa tu?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Očitno maš neko kitajsko poceni zadevo...in maš sedaj cel juhuhu z rezervnimi deli :)

Frgazar iz ebay (aliwxpress nevem...najbrž ni razlike...kitajc je kirajc) ....amerosi pravjo da so ok (kakor spremljam nek njihov forum)

Kar se tiče katerega....pri kitajcih boš moral nataknit očala gor in se znajt po slikah...da gledaš točno takega kot ga držiš v rokah :)