Kosilnica ne vžge

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
Imam eno starejšo grebensko kosilinico z Geotec motorjem in Tecumseh uplinjačem. Na pomlad ni več vžgala in sem si hobi šraufanje preložil na jesen. No zdaj sem se lotil in rahlo obupavam.
Začel sem z uplinjačem, in menjal tesnila ker so ena preparela oz razpadla. Vse spucal,. menjal tudi ročno primer pumpo/gumico. Cilinder dobi gorivo, svača rata mokra.in ima iskro, vsaj če zunaj probaš na ohišje. Še vedno nič.
Menjal svečo. Ništa. Ni kih ne da od sebe.

Preden peljem to enmu, kaj še lahko postorim, prelgedam ali preverim. danka vnaprej.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Verjetno imaš težave z loputo za mrzli zagon. Probaj vžgat brez filtra za zrak, takrat dobi bolj revno mešanico goriva in zraka.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
Zaug mi je mal neznanka, ker ima samo eno luputo, bencin je nov. Olje bom še preveril...ampka kakšno blokado. Test svečke na bloku daje iskro... Vprašanje če je dovolj "močna" iskra. Ker sem vlil bencin v cilinder (odvil svečko itd) pa ništa... tist bi moral vžgat vsaj malo tudi brez uplinjača. Pa je tema. Motor je 4takten.
 

Priponke

  • X_CARB_SPEZIFIKATION_23088010_VERGASER_TECUMSEH.pdf
    138,9 KB · Ogledi: 394

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Tip motorja je pa? Pa ne mi rečt da je lep...črn urejen negovan....pa kosilnica ma siva kolesa :D
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Glede na to da omenjaš mokro svečko, metodo vlivanja bencina v valj pa še kakšno neumnost najprej "odzaugaj" zalit motor da bo suh ko poper (zapri bencin če imaš ventil oz. odstrani cevko, pa vžigaj toliko da potegne ves bencin ven in potem pusti svečko z valja za kakšno urco da se posuši). Potem pa start sprej oz. čistilo za zavore ali kakšno tretjo hlapljivo tekočino pošpricaj skozi vplinjač (sekunda ali dve špricanja, nič več) in potem poglej če kaj pokašlja. Če pokašlja imaš iskro ok in je nekaj narobe z vplinjačem (lahko ti tudi zaliva in zato ne vžge, tako da mokrota svečke ni ravno indikator da je vplinjač ok), če ne pokašlja po več poskusih je zanič iskra (to potem rešuješ od menjave svečke, kabla do magneta oz. karkoli ti že generira iskro).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
Tip motorja je pa? Pa ne mi rečt da je lep...črn urejen negovan....pa kosilnica ma siva kolesa :D
sem napisal geotec geo195, je pa negovan, črn in lep ;) Delal bp vzigal sprve do pomladi letos. ko sploh ni zabrundal, drop dead....

Vem da mokrota ni merilo, merilo je zgolj to da bencin potegne. Kurblal sem tudi na suho, mokro, kak češ. Pustil tudi cez noc, pa samo zavergal itd, niti kašlja ni. bom poizkusil z brake sprejem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
... imam tud jaz občutek po opisanem, da zaliva svečko, prešvoh iskra. (nisem videl... sam pametujem). Probaj zamenjati svečko... za začetek(če še nisi)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Kako sem prej napisal, zaradi zalitega motorja - vložek filtra snemi in kurblaj. Bo pokazal znak življenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tratnjak

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
če daš filter dol in z dlanjo pokriješ luknjo, je vakum in "zaduši" motor. Razlika je tudi na gas zajli, če zapreš, se motor težje zavrti, tako da vlek lufta ima. Kako preveriš cin špulo če je okej?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.705
113
Vrtna kosilnica meni ni vžgala, ko sem zaradi preveč nagiba namastil z oljem papirnat zračni filter. Zrak ne gre skozi. Malo sem že pozabil, ampak mislim, da brez filtra tudi ni vžgala, ker je zraka pač preveč.
Še ena (verjetno neuporabna) ideja.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
jaz naredim tkole - svecko ven.. parkat "na prazno" potegnt, da se cilinder "prediha" oz. ni vec zalit.. svecko obrisat/posusit.. probaj se mal s smirglom ocistit obe elektrodi - prekontroliraj razmak med njima.. ce mas rocni zauh - se mal poigraj z pozicijo (ni receno, da je vedno cist zaprt na zacetku pravi).. najbrz butasto vprasanje - natocil si pravo stvar - mešanico oz. bencin? pa podvprasanje - je mozno, da ko si menjal tesnila - si kaksen vijak na vplinjacu premaknil?