Kosilnica na nitko

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni!

Foter išče čimlažjo kosilnico na nitko, da jo kdaj tudi z eno roko drži. Gledal je neko Alpine v Mercatorju za 100€. Nitko ima 1.8mm debelo. Kaj moram še gledati?. A se morda splača kupiti kosilnico na baterijo, glede na to, da mora biti mešanica sveža, drugače ne vžge, pa hecat se moraš z vžiganjem.

Hvala!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Odvisno kolk ti je stari tehničar... :)

Iz mojega vidika bi mi blo isto al...

1) vsako sezono svež benz mešam pa spucam frgazar (20min dela)

2) al pa se vsako drugo sezono iebem z novo baterijo za cca 40eur ker se mi jo čez zimo ni dal vzdrževat...

Sam raje izberem opcijo 1) (cenejša...membrane so cca 15eur)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nekje l.2005 al l.2006 sem za foro kupil kosilnico na nitko neke leve firme in je zdržala do letos, torej 12-13 let. Fotru ni problema popravit kaj, mi je pa omenil, da bi jo rad tud z eno roko držal, ker je pri tejle do sedaj videl, da je priročno. Sem pa sedaj pomislil, koliko pa gre recimo benza, pa olja za mešanico in si potem skoraj na istem, kot z baterijo, ki pa je roko na srce, samo "pritisni in kosi". Vzdrževanje baterije ni problem, ker je v penziji in ima čas.
Koliko sploh zdržijo tele nove kosilnice na baterijo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.546
263
113
ja sej za 100e jo ne bos dobu...

najcenejsa je 120e, stihl, kosi cca 20min, vgrajena baterija, brez nitke - ima eno plastiko...

tiste k lahko menjajo baterije so 200+, kosi pa vseeno 15-20min, ima pa nitko...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.860
113
Akumulatorske so manjše moči od motornih, tudi obseg kosilne glave je manjši, sicer obrača nitko na angleški travici in ob robnikih (temu so namenjene) ampak kot imaš malo več trave ali pa debelejši plevel se bo ustavilo. Zdrži pa tudi ravno za okoli vrtička pokosit, ponavadi ene 15-20 minut na baterijo če goniš na polno (in jo kar moraš ker je moči bolj malo).

Glede motornih lahkih je segment dokaj nišen oz. dobiš prave kosilnice samo v brandname sferi, ostalo je polovičarstvo. Tista alpina ki jo gledaš ima 6kg+ in 0.7kW prdulo, recimo štilarca podobne moči (kaj vem FS 40 je recimo primerljiva po moči) ima 1.5kg manj, cena je pa stotaka višja. Tako da če rabiš zelo lahko bo potrebno dat kakšnega stotaka več in kupit eno od boljših znamk.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, ok, zmenjeno. Baterijska torej odpade, tole glede teže mu bom omenil, pa naj se sam odloči, ali je pripravljen dat 100€ več za lažjo. Morda veš iz glave, koliko debelo nitko lahko daš v tole Stihl FS40, ker nikakor ne najdem tega podatka?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.860
113
Debelina nitke ponavadi ni deklarirana ker glave sprejmejo več dimenzij (tanjša nitka več metrov gre v glavo in obratno) oz. bi rekel da za take kose tam do 2.5mm ni problem. Debelejša kot je nitka bolj se kosa sicer "matra" tako da je včasih pametno na račun večje porabe tanjše nitke vseeno imeti malce večjo efektivnost košnje.

Pa tole štilerco sem dal kot primer, ima ukrivljeno gred in posledično pogon na zajlo. Meni osebno so ljubše kose ki imajo ravno gred, naj bi bilo tudi manj oz. nič težav pri prenosih. Ker pri koseh z ukrivljeno gredjo se pri zlorabah pogosto pretegne oz. celo utrga zajla. So pa take z ravno osjo spet še dražje (pa kotni zglob je treba redno podmazovat)!:D

Sam sem letos za težak teren nabavil Makito EM2600L, je malo močnejša od zgoraj omenjenih (1.2KM) in ima malenkost pod 5kg. Se da delat z eno roko, moči je dovolj pa tudi za kakšno resnejšo delo. Cena 200EUR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Pozna kdo tole Makita DUR181Z?!
Cena brez baterije cca 100€.

1531464248127.png

Imam makitin vrtalnik in dve bateriji. Ni mi do ropotanja z bencinom ali pa vlačenja kabla za sabo...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tule imaš razliko v zvoku med baterijsko in bencinsko. Niso sicer iste firme, ampak samo za predstavo.
Od 2:00 minute naprej bencinska, od 3:00 minute naprej baterijska.


Hvala lepa vsem za pomoč in dobre nasvete! :nazdravje:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pozdravljeni!

Foter išče čimlažjo kosilnico na nitko, da jo kdaj tudi z eno roko drži. Gledal je neko Alpine v Mercatorju za 100€. Nitko ima 1.8mm debelo. Kaj moram še gledati?. A se morda splača kupiti kosilnico na baterijo, glede na to, da mora biti mešanica sveža, drugače ne vžge, pa hecat se moraš z vžiganjem.

Hvala!
na tvoje vprašanje se ne da odgovoriti. Poleg tega, da bi jo kupil fotr, da bi jo kdaj z eno roko držal so nepomembni podatki. Napiši, kaj ima za kositi, kolk površine ima za kositi, kako veliko travo se spravi kositi, na kolko časa rabi kositi... itd.
Motorne kosilnice za 100€ so dobre samo za to, da rečeš da imaš kosilnico oz. imaš ta kositi tolko da prej populiš travo, preden kosilnico zalaufaš. . Baterijske so tud bolj za šminkat okol bajte... tako da..... motorna za okol 200€ je že zadovoljiva (pa ne made in čingčung)
Pa naj te ne zavajajo trditve, da je nekdo imel kosilnico, ki je dal zanjo 50€ 15 let. Ja... imel.... spravljeno nekje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
baterijska je tak za okoli vrta pa kaki robnik na hitro. Kaj resnega pa ne zmore.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Prepozno...kupil danes tole Alpino za 90€ (sem dobil še 10% popust). Foter je do sedaj z njo kosil v sezoni 2x na mesec malo okoli bajte mehko zeleno travco. Prejšnja je imela 1KM in ta sedaj ima isto 1KM, torej če je bila prejšnja dovolj močna, bo tudi ta. Nitko ima 2mm, čeprav v katalogu piše, da jo ima 1.8. Luknjica za nitko je široka 4mm. Do sedaj je imel 2mm nitko in jo bo imel tudi od sedaj naprej isto. Glava je tap&go, isto, kot prejšnja, tako, da foter je zaenkrat z videnim zadovoljen, samo še sprobati jo mora. Ko se zjebe, javim tule :valjamse:
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Pozna kdo tole Makita DUR181Z?!
Cena brez baterije cca 100€.

Poglej priponko 22860

Imam makitin vrtalnik in dve bateriji. Ni mi do ropotanja z bencinom ali pa vlačenja kabla za sabo...
Tole kolker vidim je 18V, en accu tako, da nimam pojma kolk je to močno, kolk ima obratov pa v linku ki si ga dal tudi ni napisano..
Imam DUR365UZ in sem super zadovoljen z njo. Predno skurim tri pare accujev se naveličam okoli preganjat. "6A kitajca" za katera sem dal po 35€ zdržita cca.20 min visokega plevela. Po občutku več kot kot 5A originala.
Najdi podatek koliko ima obratov. Omenjena je dejansko uporabna le pri najvišjih. (3500rpm v prostem teku v najvišji brzini mislim da ima). Za kako malenkost okoli hiše pa je 18V sigurno dovolj. Greš pač malo počasneje. Verjetno se ne boš zaganjal v prek meter visoko rastje?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tole bo za obdelat robe ob ograji in okoli visoke grede, gugalnice, peskovnika...
Kjer ne pridem zraven s kosilnico, na vseh 4 pa se mi ne da več plazit s škarjami.


Evo... Našel podatek za obrate:

The DUR181Z is a cordless grass trimmer powered by li-ion batteries (not included), delivering up to 7,800 rpm for faster cutting.
Up to 45 minutes of run time with a 3.0 Ah Li-ion battery (not included).
 
Nazadnje urejeno:

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Pozdravljeni

Kupujem kosilnico za tam nekje 1500 m2 brega. Odločam se med tema dvema: Kawasaki me pride nekje 100 € več. Je vredno glede na to da kosim okrog 5 x letno dat toliko več. Ker če je toliko boljša od Stige raje zdaj kupim in je mir.

Stiga

ali

Kawasaki

Hvala ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Vzami stigo....omenjena ni slaba...tudi cilinder in vso ostalo potrosno robo lahko dobiš posebaj (sklopka kotni prenos)

Če ne znaš stelat frgazarjev prepusti to opravilo uspisobljenim....sampovem :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: wapiti

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Pozdravljeni

Kupujem kosilnico za tam nekje 1500 m2 brega. Odločam se med tema dvema: Kawasaki me pride nekje 100 € več. Je vredno glede na to da kosim okrog 5 x letno dat toliko več. Ker če je toliko boljša od Stige raje zdaj kupim in je mir.

Stiga

ali

Kawasaki

Hvala ;)

Pri konkretni izbiri ti ne bom prav veliko pomagal, ker teh modelov ne poznam. Bi pa ponudil izkušnjo ali dve.
Torej sam si lastim nahrbtno Alpino. Tak tip kot izbiraš ti. Tega tipa kosilnice ne bi več kupil. Zakaj? Po pol ure tresenja motorja direktno na hrbtu sem utrujen kot da bi cel dan delal v hosti... Saj je motor pritrjen na okvir preko blažilnikov, ampak trese še vedno. Ko bo treba menjat, bo definitvno kosa na togi palici in oprta - nahrbtnik.
Da bi z nitko pokosil 15 arov? Težka, razen če boš kosil res mlado travo. Jaz sem tudi kosil breg (precej manj kot ti, ene dva ara) sicer dvakrat ali trikrat na leto, ampak nitka ni šla. Moral sem uporabit disk. Ta pa je nevaren, v bregu sploh. Vprašaj moj uničen čevelj. Dobro da je imel kovinsko kapico, če ne bi šel najmanj palec na nogi, tako je pa bila samo malo globlja praska na goleni...
Skratka, predlagam malo strižno koso. Bo malo dražja, ampak toliko pa spet ne. Ne govorim o kombinaciji motokultivator in kosa, to je drago ko pes (pa mi ni jasno zakaj...). Specialen strojček s fiksnim grebenom. Moraš pa pazit da motor prenese nagibe, zaradi mazanja. Vsi jih ne.