Korzika

slafari

Pripravnik
12. sep 2007
83
0
6
snecer, v tvoji ruti sem videl da si se ustavljal tudi na plažah zahodno od bonifacia, lahko kaj komentiraš?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, saj nekaj fotk sem tudi prilepil. Katere točno pa si mislil?

Bil sem na plaži Tonnara, tam je tudi center za surferje. Solidna, nič posebnega, organizirana.

Pa na plazi Capineru v blizini zaliva Figari. Ta je velika, sploh na rtu je lušn kotiček, ni gužve, ker ni organizirano nič.

Plaža Roccapina je lepa, sem dal tudi nekaj slik na forum. Vendar sem kar dve leti zapored tam opazil meduze.

Zaženi si Google Earth in poglej fotografije uporabnikov v kolikor jih nismo tu objavili.

Primer za plažo Capineru v GE
 

slafari

Pripravnik
12. sep 2007
83
0
6
Citat:
Uporabnik zverca pravi:
midva z mojim sva bla lani v campu na Rodinari

kamp je cist, urejen, tud cena ni bla zasoljena,

ni mi bilo pa vseec, voznja do njega,... ozka, luknjasta cesta, ki se vlece k kaca brez konca

aja, sej res pa se pihalo je (to sicer ne vem al zmeri, al pa sva samo midva tisti dan naletela)... camp je na vrhu hriba
frown-1.gif



priporočam ti, še tolmunčke, če še nisi bil ... reka v stilu naše Soče samo, da je topla, pa tud 2 kampa sta ob reki,
v mestu Solenzara zavijes proti hribom, je samo en odcep
wink-1.gif

zverca, to bo verjetno prva postaja. priporočaš katerega od kampov?
verjetno se da tud brez kampa preživet kako noč...


v planu je še Porto (Piana, Girolata, Ota, (Scandola se splača?))

nekdo na forumu je hvalil Golfe de Sagone, nič pa ni omenjal podrobno?

v zadnjem planu je še reka Fango in mogoče ena noč v st. Florentu
(če ima kdo alternativo za zadnjo noč kje na zahodu Cap Corse se priporočam, ker v st. Florentu sva že bila)
 

slafari

Pripravnik
12. sep 2007
83
0
6
od plaž sem našel: Stragonato, Paraguano, Stagnolu, Tonara, Roccapina, Capineru
verjetno je še več manjših, samo sem se enkrat že uštel z eno, je od daleč zgledala super, po 20 minutah hoje pa te preseneti olje v zalivu
uf-1.gif


mi je pa všeč stil:
"sploh na rtu je lušn kotiček, ni gužve, ker ni organizirano nič"

bom še pogledal v google earth
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
ja ce bos sel na solenzaro, pol se ustavi v prvem kampu je bolj organiziran, cist in ma vec tople vode

drugi je pa malo visje je bolj free stile, sam mas pa vec miru predvsem pri kopanju, ker ima zasebni tolmuncek


pomoje se da prezivet noc tud brez kampa, sam so poceni, cena je bla tam 10eur

od plaz se pa spomnim girolato, ker sva se z mojim odlocila (beri: odlocil se je on jst pa nism mela kej veliko besede) da greva pes. hoje je cca. 1,5-2h v eno stran s tem da gres dol, gor in spet dol ... na zalost ni poravnem, pa se vroce je k pri norcih


ce pa zelis iti z ladico, te pa ta iz porta zapelje poleg girolate se na 2 plazi (sam se trenuno ne spomnim katere ze) in izlet traja cca. 3h zanj pa odstejes 35eur.


porto je cist mini mesto, z eno se bolj mini plazo je pa odlicno izhodisce za prespat in da gres pol na girolato


na plazah, ki si jih omenil se nisva ustavila, scandolo sva imela v planu, sam sva jo na priporocila izpustila, ker je menda cesta precej luknjasta in dolga do tja, splaca se se mal pozanimat
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.309
941
113
Bi lahko kdo povedal koliko časa vam je dejansko vzela vožnja do Livorna? Via Michelin kaže cca. 6 ur.

Pa če je res potrebno biti 1,5 ure pred odhodom trajekta tam?
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
7h s postanki ter hitrost do 130km/h...vozil sem pa ponoči.. štart od doma ob 23h, prihod v livorno ob 6h

Lahko prideš tudi 5min pred odhodom pa te ne bodo zunaj pustil...
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Iz Maribora je okrog 7 ur vožnje oziroma 700km ( upoštevani trije krajši postanki). Na trajekt začnejo spuščat vozila okoli eno uro pred odhodom. Vedno dodam še okoli dve uri rezerve če je kaj narobe na cesti (sem že stal v koloni zaradi prometne nesreče).
Če si prehitro v luki pač malce zadremaš.
cool-1.gif

Kadar je časa še dovolj se raje zadnji del poti peljem po cesti s.s. Fi-Pi-Li. Pot je krajša okoli 20km, je pa to brezplačna hitra cesta (omejitev 90km/h, privarčuješ nekaj € cestnine). Pri tej varianti je potrebno peljati dalje od izvoza za A11. Nadaljuješ po A1 do izvoza Scandicci in nato zaviješ na cesto Fi-Pi-Li.
cool-1.gif

Letošnji dopust bo že moj sedmi na Korziki.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Žal sem precej pozno opazil to temo, saj predvsem spremljam teme o GPS in PDA. Bom poskušal malce prebrskat po slikah in mojih izkušnjah in kaj dodati.
redface-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
Citat:
Uporabnik sandiv pravi:
Iz Maribora je okrog 7 ur vožnje oziroma 700km ( upoštevani trije krajši postanki). Na trajekt začnejo spuščat vozila okoli eno uro pred odhodom. Vedno dodam še okoli dve uri rezerve če je kaj narobe na cesti (sem že stal v koloni zaradi prometne nesreče).
Če si prehitro v luki pač malce zadremaš.
cool-1.gif

Kadar je časa še dovolj se raje zadnji del poti peljem po cesti s.s. Fi-Pi-Li. Pot je krajša okoli 20km, je pa to brezplačna hitra cesta (omejitev 90km/h, privarčuješ nekaj € cestnine). Pri tej varianti je potrebno peljati dalje od izvoza za A11. Nadaljuješ po A1 do izvoza Scandicci in nato zaviješ na cesto Fi-Pi-Li.
cool-1.gif

Letošnji dopust bo že moj sedmi na Korziki.
cheer.gif

zmaga.gif


Privarčuješ cca. 5€ cestnine, kar pa sploh ni pomembno, pomembno je to, da ne narediš ovinka čez Piso in prihraniš cca. pol ure.

Sam tudi priporočam vsaj 2 uri rezerve, saj sem že 2x ugasnil avto na italijanski avtocesti za 2 uri zaradi nesreče. Zadeva se jim tako zamaši, da ne moreš nikamor. Če imaš veliko sreče pelješ mimo kakšnega izvoza in tam nadaljuješ po navadni cesti, da rešiš situacijo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.644
1.572
113
Mene pa zanima kaj je vredno ogleda in postanka na vzhodni obali korzike? Prejšnjič sva obdelala cap corse, V obalo in bonifacio do propriano (btw, zakon mestece z prelepimi plažami in edinstvenim kempom). Zdaj pa bi vzhodno obalo. Predvsem se išče čim manj italjanov, mir, lepe plaže in urejeni kempi. Iz poiplaze sem si potegnil plaže, me pa vseeno zanima če še kdo priporoča kake znamenitost, kempe,...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.644
1.572
113
ee super...hvala
wink-1.gif


ups zahodno sem mislil ja
redface-1.gif


a te plaže si ti uploadal na poi plaza? super...take rabimo
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Gpx file je in dela tudi v MioMap
smile-1.gif


Za tomtom pa sem tudi naredil datoteko v ov2 formatu. Če ti ne dela, si pač pretvori izvorni gpx file s kakšnim konverterjem tipa poiedit v tomtom format.