Korzika 2011 by Alfist555

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Te čisto razumem. Jaz imam Sigmo 18-200, ki je super kot popotniški objektiv, samo se mi ga večinoma še vedno ne da vlačit s sabo. Pa ni samo fotoaparat, je kar cel nahrbtnik s še enim objektivom, stativom, filtri, dodatnimi baterijami,... Za take primere je "pri hiši" še Canonov Powershot SX210IS, ki paše v žep, dela lepe fotke, zooma mu pa tudi zlepa ne zmanjka.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Še eno vprašanje. Imaš na D90 GPS, ker sem opazil, da lahko za vsako sliko posebej pogledam koordinate kje je bila posneta. Zanimivo
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Reci mi še, kakšen je budget za takšno potepanje in kje sta bila nastanjena?
En hotel in potem po otoku in se vračaš nazaj ali je bilo več destinacij za prespati?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Za takšno potepanje je za primerno ceno primeren samo kemp.

Kot je razvidno iz njegovih popotovanj, je prenočeval v večih, saj se je to izkazalo že v večih potopisih.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@the bizz
Ne vlacim s sabo se en tak mini GPS logger in pol doma geotagam vse fotke
smile-1.gif
Oz. fotke ki so posnete iz avta ponavadi geotagam kar z cestno navigacijo Garmin. Upam pa da bo v prihodnjih nikon dslr foticih to ze stalnica. Ce ima lahko vsaka podvodna trotlca to ze vgrajeno, ne vem zakaj ne vgradijo se v SLRe.

@zgaga
Da bi spal samo na eni lokaciji in se vsak vecer vracal, je Korzika se prevelik otok. Pa se ceste so tako ozke in zavite da dnevno nareis zelo malo kilometrov, ker so hitrosti zelo nizke. Ce bi bil otok pol manjsi bi slo, tako pa sva spala na vec lokacijah. Vedno v kampih. Koncni budget nimam sestet, ampak na hitro tako....160€ trajekt, cestnine po IT AC cca.2x30€, 3x polni rezervar nafte 70-80€, prenocevanje cca.20€/noc, hrana+ vstopnine+spomniki po zelji
smile-1.gif


LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, tudi z "navadnim" fotoaparatom, ki paše v vsak žep, se dajo narediti super slike.
Jaz tudi rad kaj poslikam, pa niti ne razmišljam o kakšnem "pravem" fotoaparatu. Je preprosto prevelik, predrag in funkcionalno omejen.

Najbolj praktična zadeva je allrounder, ki gre tudi v vodo, je odporenna udarce in je majhen ter tanek. Zdaj je tega že veliko na trgu.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Snecer sem bil podobnega mnenja, dokler nisem 1x sprobal SLR. Ne presedlam vec na trotlce. Se pa strinjam, da delajo trotlce zelo vsecne fotke. Saj vecina reportaz, ki sem jih naredil, so bile z malimi kamerami. DSLR imam sele 3 leta, sem si ga nabavil tik pred dopustom na Norvesko. Pac vsak ima svoje pluse in minuse. Kar me bo pocasi najbolj motilo, bo to da v kolikor poleti nabavim motor, bom tezko s sabo vlekel se SLR in bo pomojem potreben nakup se enega malega pocket fotica. Povsej verjetnosti nekaj kar lahko potopim tudi v vodo in tako ubijem 2 muhi na 1 mah
smile-1.gif
Bo se za na plazo in snorklanje.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Imam možnost in sem že fotografiral z eos 400d (Canon) pa me zadeva ni prepričala, vsaj za moje potrebe je neuporaben (prevelik).
(tudi kamero sem nehal nositi poleg in se nekje praši). Mam o Korziki tudi enourni film.

Ne govorim o kvaliteti fotografij, da se razumemo
smile-1.gif
Pa tudi če bi manjšega naredili, nisem pripravljen za fotoaparat toliko odšteti, ker so fotografije za prosti čas. Takšen stane sigurno 700 EUR+ a ne.

Sem še vedno na "starem" Olympsu 770SW (prvi vodni). Dokler bo delal, bo delal.

Če boš drsal motor, saj slr ne bo ovira, če si želiš z njim delat, imaš kufre, torbice, tak da
smile-1.gif
je pa res, da je tam vsak prostor dragocen.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

Pac vsak ima svoje pluse in minuse. Kar me bo pocasi najbolj motilo, bo to da v kolikor poleti nabavim motor, bom tezko s sabo vlekel se SLR in bo pomojem potreben nakup se enega malega pocket fotica. Povsej verjetnosti nekaj kar lahko potopim tudi v vodo in tako ubijem 2 muhi na 1 mah
smile-1.gif
Bo se za na plazo in snorklanje.
LP

Imam en plan za moto izlet tja, nekje proti koncu maja naslednje leto (7dni vse skupaj).
smile-1.gif

http://shrani.najdi.si/?a/ad/4fEnqnhK/screenshot750.jpg
(oskubljena verzija brez "nepotrebnih" krajev).
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja, ne bom sam na enoslednem vozilu, ne :D Sem tudi razmisljal da bi namesto trotl fotica, nabavil raje eno malo POV kamero, s katero bom ravno tako lahko fotkal (bolj za prvo silo, ampak fotke za spomin bodo), pa za na motor bi bla kul
smile-1.gif


Tu se nisem preprican kaj in kako. Bo za razmislit, enkrat do poletja dokler si ne ogledam kakega motorja. Tako da cas je
smile-1.gif

LP
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Ja saj ves kako pravijo...v vsaki sali je malo resnice. Sem sel tud dalje kot le na Korziko...sam takrat ga je pa res malo zasrala
smile-1.gif
)))))

LP

Kakšno dimenzijo gum imaš? Kako se ti to obnese na različnih cestah? Jaz malo trazam, letos sem bil skoraj tri tedne po Dalmaciji pa sem parkrat cviknil.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
215/45/17. Ma zarad gum sploh ni problema. Ponavadi jih pred dopustom mal bolj napumpam (sem tudi bolj nalozen, saj je tudi kovcek na strehi), tako da tudi ce padem v kako luknjo, ni velike nevarnost, da bi jo predrl. Ponavadi je se najvecji problem, ker ima 147 dolg nos (pa se nizana je) in hitro podrsas. Sploh pri kakih strmih klancinah ali pa pri vstopih na trajekt. Sam, ce ves kako mores zapeljat na klancino ni problema. Sem se na Korziki in Sardiniji vozil po takih cestah, kjer se navadno vozijo le terenci.

LP
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Eno vprašanje znotraj tele odlične fotoreportaže, če lahko -> z ženo imava plan konec junija za 10 dni z dvema otrokoma it na Korziko. Šli bi s svojim avtom (prek Livorna do Bastie) in spali v kakšnih apartmajih. Zamenjali bi dve prenočišči, da ne bo preveč - zanima me katera dva placa naj izbirem, kjer bomo spali. Prvo bi verjetno šli do Porta-Vecchia in tam spali npr. 6 dni, nato pa blizu kakšnega Ajaccia ali pa Calvi - kaj se vam zdi bolj smiselno.

Potepali se bomo predvsem po plažah (in zato bomo recimo 6 dni okrog Porta Vecchia), nato pa še npr. 4 dni kje drugje - tudi tukaj želimo biti predvsem na obali, če je le možno pa bi za en dan šli na izlet v notranjost.

hvala.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Eno vprašanje znotraj tele odlične fotoreportaže, če lahko -> z ženo imava plan konec junija za 10 dni z dvema otrokoma it na Korziko. Šli bi s svojim avtom (prek Livorna do Bastie) in spali v kakšnih apartmajih. Zamenjali bi dve prenočišči, da ne bo preveč - zanima me katera dva placa naj izbirem, kjer bomo spali. Prvo bi verjetno šli do Porta-Vecchia in tam spali npr. 6 dni, nato pa blizu kakšnega Ajaccia ali pa Calvi - kaj se vam zdi bolj smiselno.

Potepali se bomo predvsem po plažah (in zato bomo recimo 6 dni okrog Porta Vecchia), nato pa še npr. 4 dni kje drugje - tudi tukaj želimo biti predvsem na obali, če je le možno pa bi za en dan šli na izlet v notranjost.

hvala.

Ajaccia bi se jaz izognil v velikem loku. tudi Calvi me ni navdušil.
rajši pojdite v Porto za ene 3 dni.

Porto Vechio je ok, imaš potem vse na dosegu (bonifacio, plaže na JV obali, reko solenzaro,..)
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz bi izbral Porto Vecchio zaradi vseh plaz v okolici (Rondinara, Palombaggia, Santa Gulia, Ciprianu, Balistra). Zaradi blizine Bonifacia ki je super za kak izlet z ladjico ali vcecerni sprehod. Na splosno je Bonifacio en meni zelo lep in prijeten kraj. Na S polovici pa bi izbral Calvi, ker je kraj konkretno vecji in posledicno bolj ziv kot Porto, ki je po pravici povedano majhna vasica ob morju utesnjena na koncu doline... S Porta je lep izlet z ladjico do NP Scandole in seveda do Les Calanches ...pa na prelaz Col de Vergio z res lepo pokrajino in moznostjo gornistva... Ampak osebno tam nebi prezivel 4 ali 5 dni po eni strani tudi zaradi morja oz. plaze ki je tam ni. Calvi ima po drugi strani vec moznost za prenocisce..plaze v okolici so tudi OK sploh ce se zapeljete proti Algoji in L'Ille Rousse. Izlet z ladjico do NP Scandola je mozen tudi iz Calvija, je pa drazji kot iz Porta, ker je vec voznje z ladjico.

Aja kot je KStoner omenil, Ajjacia bi tudi sam izpustil, oz bi se mogoce samo ustavil za kak sprehod okoli obzidja, po promenadi in po starem delu mestu.

Tok z moje strani
LP
 
Nazadnje urejeno:

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Hvala obema! za enkrat sem trajekt rezerviral, zdaj pa še prenočišče:)
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Kot receno.. okoli porto vecchia rezerviras zaradi top plaz in bonifacia, potem pa recimo v calvi. v portu 3 dni nimas kaj pocet, niti ni nic okoli.
 

Podobne teme