Koriščenje kaska pri novejšem avtu?

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Takole, tudi najboljšim se zgodi
wink-1.gif


Zaradi malenkost prevelike hitrosti se en ovinek ni izšel in sem z prednjim delom usekal v rob hiše. Hiša nima posledic
smile-1.gif


Pri zavarovalnici maribor imam super kasko. Imam zaznamek policistov. Avto je megane cc letnik 2006. Koliko je škode bom pogledal jutri zjutraj, ampak tako na hitro avto ni vozen. Premaknjeno kolo zaradi robnika, pa spredaj oba kilerja potisnjena do motorja (verjetno je tudi ta premaknjen) Airbagi začuda ostali zaprti.

Glede na to, da je avto star dve leti ali lahko na podlagi česarkoli zahtevam, da zavarovalnica "odkupi" razbitino? Ker se mi ne da ukvarjati s prodajo razbitega, popravljenega pa sploh nočem, ker bo ziher kaj škripalo potem pri strehi in podobno...

drugi teden bom poklical cenilca, rabim pa mal informacij, da vem v kakšni smeri lahko pritisnem na njih!

Hvala za pomoč
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Z ''razbitino'' se boš zagotovo moral ukvarjat sam. Zavarovalnica ne odkupuje poškodovanih vozil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Z ''razbitino'' se boš zagotovo moral ukvarjat sam. Zavarovalnica ne odkupuje poškodovanih vozil.

Hja v enih primerih ga odkupijo, ker sem že bil kdaj na kakšni licitaciji... in prav to informacijo iščem kdaj ga odkupijo! Ali je to totalka, ali je to do recimo 1 leta starosti ali ...?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Odkupijo ga če je krivec njihov zavarovanec. Ce si sam kriv, ti nebodo nic odkupili,sploh ker nebo totalka in se normalno popravlja.
Jebiga, vozit pocasneje ali pa se sprijaznit da imas karamboliran avto.
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Tudi totalka je lahko zelo hitro. Jaz sm 2 meseca nazaj razbil 2 leti staro corso, prav tako levo-sprednji del, kolo itd, na prvi pogled zelo malo razbit avto, vsak takoj reče, ja to ne bo totalka, vendar ko se začne vse seštevat....V zapisniku policije je pisalo da je po nestrokovni oceni škode za 1000 EUR, na koncu je bilo 4300 EUR!! Meni ga je zavarovalnica vseeno popravljala, čeprav je po njihovi oceni vrednosti avtaomobila, škode za cca. 65% vrednosti avtomobila. Če bi se bolje znašel bi mi verjetno tudi priznali totalko. In če se boš ti, po tem kar si napisal kako je avto poškodovan, bi tudi prišel do totalke.
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Mah jutri pokličem cenilca, pa bom videl kaj in kako.... Je pa en kolega klepar ga danes pogledal in pravi " ziher totalka".... Je spodaj še karter in ohišje menjalnika zdrobljeno, tako da.... Ne vem pa kaj je zame bolj ugodno? Da je totalka ali ne?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vsekakor ne totalka... Pri tej ti od EUROTAXa odštejejo rešene del (kar je celo) in izplačajo razbitino. Pri popravilu škode pa greš lepo na servis in ti plačajo oz. poravnajo fakturo, ti pa avto popraviš po proizvajalčevih normativih... Z originalnimi nadomestnimi deli, tako da ni potem neke hebe z garancijo (če imaš 4-letno) in garancijo na prerjavenje...
Avto potem lahko v vsakem primeru prodaš...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vsekakor ne totalka... Pri tej ti od EUROTAXa odštejejo rešene del (kar je celo) in izplačajo razbitino. Pri popravilu škode pa greš lepo na servis in ti plačajo oz. poravnajo fakturo, ti pa avto popraviš po proizvajalčevih normativih... Z originalnimi nadomestnimi deli, tako da ni potem neke hebe z garancijo (če imaš 4-letno) in garancijo na prerjavenje...
Avto potem lahko v vsakem primeru prodaš...

Jst bi raje kot popravljal prodal razbitega.... se mi ne da s tem ukvarjati, pa še kasneje tisti priokus, da je bil razbit.... če se le da raje ne!
Je pa spet odvisno katero ceno gledajo po eurotaksu pri totalki? Nakupno, prodajno? Če mi dajo po prodajni se bi celo kr strinjal.... ker manj kot 50% mi tako ali tako ne morejo dati, kar je pa več, se mi zdi pa kr OK!