Kopija TRX-a v Hoferju?

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
v našem fitnesu so se orignalni zjeb.....

KAr pomeni? Si ne predstavljam, razen če fizično gurtne poškoduješ, kaj se lahko uniči.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
ksz... Kaj se splača kupit za malo začet kvihtat....20kg kettlebell ali trx?


V fitnes zaenkrat ne bi še hodil. Drugače imam pa roke zlo švoh... v noge sem zaradi bicikla nabit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
s ketli moreš postopno začet, pa kr nujno je, če imaš po dva enako težka.
Začneš pa s cca 12kg, pol pa po 2kg nadaljuješ. Pa rabiš taprave, profesionalne... to kar se prodaja po lokalnih trgovinah je ne uporabno, ker ne moreš prov delat.
Pa kaj bi z enim 20kg ketlom delal mi tudi ni čist jasno. Na hitro se spomnem mogoče 2 vaji, pa še to vprašanje kako bi vse skup zgledalo, če te ni dost skup...
Pa brez da greš na tečaj zna tut bit stran vržen denar. Ker pri ketlu je pa tehnika na prvem mestu. Brez nje si lahko še tak bik, pa te vsaka baba scat pelje s pravo tehniko...

trx ni slaba zadeva. Sam fajn je pa imet res še kako štango.
za trx poglej zdej po hofer, lidl, mercator. Se mi zdi, da se ga videl v enem katalogu.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
s ketli moreš postopno začet, pa kr nujno je, če imaš po dva enako težka.
Začneš pa s cca 12kg, pol pa po 2kg nadaljuješ. Pa rabiš taprave, profesionalne... to kar se prodaja po lokalnih trgovinah je ne uporabno, ker ne moreš prov delat.
Pa kaj bi z enim 20kg ketlom delal mi tudi ni čist jasno. Na hitro se spomnem mogoče 2 vaji, pa še to vprašanje kako bi vse skup zgledalo, če te ni dost skup...
Pa brez da greš na tečaj zna tut bit stran vržen denar. Ker pri ketlu je pa tehnika na prvem mestu. Brez nje si lahko še tak bik, pa te vsaka baba scat pelje s pravo tehniko...

trx ni slaba zadeva. Sam fajn je pa imet res še kako štango.
za trx poglej zdej po hofer, lidl, mercator. Se mi zdi, da se ga videl v enem katalogu.

Zakaj pa NUJNO rabiš dva?
Profesionalni KB so 8-12-16-20-24-28-32-36 itd itd. Vse ostalo so kopije...
Kaj lahko delaš z enim 20kg KB? Dvoročni swing (russian ali pa american), enoročni swing, C&J, snatche, presse, push presse, jerke, goblet squat, tudi thrusterje lahko delaš, ali pa front squat.
Tehnika pa je POVSOD na prvem mestu, ne samo pri KB...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Bi pa rad videl začetnika kako dela C&J s KBjem
smile-1.gif


Veliko bolj primerno je, da si nabavi štango in dela zgibe in pa sklece, tam skoraj ni problemov s tehniko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem napisal, da sem se na hitro samo dve vaji spomnil za en kb. Aampak večino od tvojih naštetih pa nekdo, ki je bolj švoh z 20kg skor ne mogoče dela.
Obstajajo pa zelo dobri "ponaredki", ki majo vmesno kilažo. Napisal sem zato, ker je napredek lažji in hitrejši, če greš bolj postopoma.
Se popolnoma strinjam, da je tehnika povsod na prvem mestu. Zato sem tudi dal primer, da če si samo močen, je ne mogoče delat.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Pusti kettlebelle to je neuporabna zadeva...kupiš 2 ročki po 10 kil (najboljše une, k se da dajat dol težo, če je treba), pa si zmagal.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Tla v stanovanju bodo verjetno zelo hvaležna
smile-1.gif
Za menoj je recimo okoli 20 let fitnesa, pa se ne spomnim, da bi kdaj vrgel kaj na tla... za razliko od crosfitarjev, kjer je pogoj za udeležbo kot kaže zmetati vse na tla, ne samo spustiti, ampak raje za vsak primer še malo pospešiti prosti pad uteži...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ampak ti verjetno nisi začetnik, ki bi se lotil C&J s KBjem primerne teže?

Sem pa prepričan, da tudi zdaj ne bi zmogel lepo tega spustit, vsaj prvič nekajkrat, če ne bi bil navajen, z recimo 34 ali 40kg KBjem.

Že olimpijski dvigovalci mečejo uteži, z razlogom, enostavno je tako težko, da ne moreš lepo spustiti, pa še varno ne bi bilo za hrbet, ipd.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Se ne potrebujeva pregovarjati, lahko ti prilepim DL crossfit stajl in pa PL stajl... da vidimo koliko kdo in kako spusti...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Se ne potrebujeva pregovarjati, lahko ti prilepim DL crossfit stajl in pa PL stajl... da vidimo koliko kdo in kako spusti...

Powerlifterji ne smejo spustiti palice dokler ta ne pride do podkolen (tako je pravilo, drugače dvig ne velja na tekmovanju). Pri CF pa je dovoljeno da jo spustiš iz višine bokov oz. do tam kjer jo moraš dvigniti.