Kopenhagen

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Z mojo se odpravljava v Copenhagen, Karte mava, zdaj pa je treba najt še za spat.

Glede na to, da so hoteli malo predragi bi vzel kake sobe, vendar s svojo kopalnico. Večina na netu ponujajo sobe s skupno rabo kopalnice.

Ima kdo kak pameten link, email naslov, predlog ?

Koristni nasveti dobrodošli.

LP
pozdrav.gif
 

luckyluciano

Zelenc'
18. sep 2007
2
0
1
Bil v Copenhagnu lansko leto, lahko samo priporocam.
Spala sva v Hotelu Jorgensen, zelo blizu centra, evo link: http://www.hoteljoergensen.dk/
Bila v dormitory rooms-varno in cisto.
Imajo pa tudi sobe s svojo kopalnico, ampak konkretnih izkusenj od tam nimam.
To je to. : )
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
...tnx, hotel sem ravno včeraj rezerviral in sicer Cabbin Hotel...
...a lahko še dopišeš par točk, ki jih priporočaš za ogled.?!
pozdrav.gif
 

mala_puncka

Zelenc'
10. jan 2008
15
0
1
Odvisno koliko časa bosta v Kopenhagnu, lahko priporočam naslednje zadeve:

Glede na to, da bosta v hotelu v čistem centru mesta, na srečo ne bosta imela (preveč) stroškov z pregrešno dragim javnim prevozom
smile-1.gif
Za 3 dni vama priporočam, če še ni prepozno, da si izposodita turistični vodič "Eyewitness travel guide - Denmark", v katerem imata slikovito opisano 3 centralne dele Copenhagna s priporočenimi ogledi. V centru mesta zagotovo ne smeta zamuditi:
- Male morske deklice
smile-1.gif

- Marmorkirken (cerkev z marmornato kupolo)
- grad Rosenborg
- pitje piva na Nyhavn-u (čeprav se na tem delu tre gostilnic, največji občutek doživiš če se pridružiš mnogim, ki sedijo na nabrežju in pijejo pivo iz pločevink; še najlepše je seveda v sončnem dnevu)
- ogled z ladjico; da zelo dober pregled nad centrom Copenhagna
- round Tower ali pa Von Fresels Kirke
- Christirania; če bosta tam v soboto ali pa v nedeljo okoli 15h, imajo vodene oglede v angleščini z lokalnimi vodiči od katerih izveš marsikatero podrobnost, ki ti drugače uide

Jaz osebno ne priporočam obiska Tivolija, čeprav ga nekateri imenujejo za najpomembnejšo točko v Copenhagnu. Za mene je bila to zgolj turistična past, za adrenalinske užitke se potem bolj splača obisk parka Bakken, kjer ni vstopnine, res pa je da je ven iz mesta in je potrebno do tja z S-vlakom.

Drugače je prehranjevanje v gostilnah precej drago, priporočam pa hot-dog na njihov način (zgolj za izkušnjo) - s kumaricami in praženo čebulo. Z angleščino lahko komuniciraš skoraj z vsakim, saj jo zelo dobro obvladajo. Pazita se tudi taksijev, saj so predragi, javni prevoz pa zelo dobro funkcionira.

Če te še kar zanima, ti kar piši - lahko tudi na PM. Piši tudi če ostajata za dalj časa in potrebujeta še kakšen nasvet več.
Vama kar zavidam... Letos še nisem imela časa da bi spet malo skočila pogledat v moje najljubše mesto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Pa ne ozbit skočit na vlak in se æez famozni most odeljat v Malmo na švedskem (mimogreede: svoje čase je bil rentacar tam pl cenejši kot na danskem) ...