Kopalnica

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Ker se je nabralo nekaj cekinov, sem se odločil obnoviti kopalnico v hiši. Iščem izvajalca za komplet prenovo kopalnice v 35 let stari hiši v Kranju. Ima mogoče kdo izkušnje oz. preverjenega izvajalca na gorenjskem, ki naredi komplet obnovo pa da ni nategator ali šalabajzer?
Kopalnica je vsega skupaj dobre 4m2 ( 2,10 x 2,10m ). Zamenjati je treba odtoke, banja ven, tuš noter, ploščice....najbolj se mi gre da je obnova pod streho v doglednem času, da nebi imel razfookano kopalnico dva meseca skupaj ( primer pri kolegu več kot mesec dni, izvajalec Banca, šalabajzerji na m2 ). Zdajle nimam časa da bi izrisal še tloris, bom pa v prihodnjih dneh izrisal da pokomentirate postavitev, ki sem si jo zamislil.

Hvala
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Ker se je nabralo nekaj cekinov, sem se odločil obnoviti kopalnico v hiši. Iščem izvajalca za komplet prenovo kopalnice v 35 let stari hiši v Kranju. Ima mogoče kdo izkušnje oz. preverjenega izvajalca na gorenjskem, ki naredi komplet obnovo pa da ni nategator ali šalabajzer?
Kopalnica je vsega skupaj dobre 4m2 ( 2,10 x 2,10m ). Zamenjati je treba odtoke, banja ven, tuš noter, ploščice....najbolj se mi gre da je obnova pod streho v doglednem času, da nebi imel razfookano kopalnico dva meseca skupaj ( primer pri kolegu več kot mesec dni, izvajalec Banca, šalabajzerji na m2 ). Zdajle nimam časa da bi izrisal še tloris, bom pa v prihodnjih dneh izrisal da pokomentirate


postavitev, ki sem si jo zamislil.


Zopet bodo padale kritike ta je predrag, ta je salabajzer zato si ga izberi sam. Sam sem v tem fohu pa vem kako je.

pozdrav.gif


Hvala
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz začnem obnavljat prihodnji teden..lokacija Kranj. Sem ga izbral po priporočilih. Na ogledu je bil junija in je rekel, da lahko začne šele v začetku septembra. Zdaj ali je tako dober ali pa je imel malo več počitnic
smile-1.gif
. Tako da ti iz lastnih izkušenj še ne morem nič povedat.
Ti kar začni izbirat ploščice in drugo opremo ker bo še kar trajalo. Jaz sem začel v začetku aprila zbirat ploščice ker sem mislil, da bomo konec aprila že začeli z deli...optimist
tongue-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Ko sem prebral naslov teme in začetek tvojega posta, sem si mislil - samo Bance ne... potem sem videl, da si že omenil v postu, da so ti odsvetovali...
O Banci bi lahko pisal romane, vsaj kar se tiče obnove moje kopalnice (približno enake kvadrature kot tvoja), ampak na kratko - zgleda za vzamejo vse, kar pride v poslovalnico, potem jim zmanjka dobrih podizvajalcev in krpajo s šalabajzerji (pol ploščic je položeniih super, druga polovica za zjokat, pa so jih še pol ven zbijali), odpravljanje napak je poden od podna. Da bi kaj pazili na stanovanje okoli kopalnice ni preveč za računati (nova vhodna vrata in prag pobutana, stena pomazana z nekim oljem, na laminatu madež, ki ne gre več dol, sploh...)...
Aja - najboljša cvetka (po besedah nekega drugega mojstra za kopalnice) - vgrajena keramična tuš kad brez ustrezne "diletacije" (če sem si prav zapomnil). Posledica - kadička poči zaradi gibanja sten v petem nadstropju bloka. O reakciji na na reklamacije, sploh ne bi..
Rokov se držijo "ne sploh". 10 dni, se je raztegnilo v dober mesec in pol (živeti v istem stanovanju s samo tem WC jem in kopalnico je pustolovščina)...in še potem smo čakali kakšen mesec na kabino za tuš - in se tuširali brez ta čas - je bila pa vedno cela kopalnica oprana
evil.gif
Najprej so baje naročili narobne mere, potem so se vrata odpirala v napačno stran (a ne bi vseeno to vzeli, drugače moramo še enkrat naročit), in potem so končno zrihtali (in ob montaži zjeb... tuš...)

Aja preden pozabim - cevi radiatorja je barval osebno sin šefa bance... pobarval samo spredaj, kjer se vidi, zadaj pri steni je pustil... in potem neprecenljiv izraz na obrazu šefa - a vam to tudi pobarvamo? Po tem, seveda, ko so bile ploščice za cevmi že položene... madeži neizogibno. Delavci sploh niso hoteli komentirati, samo so bili izrazi na obrazih zelo zgovorni...

Torej v enem stavku - NE BANCE.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Sam tole so pa res eni šalabajzerji... jaz sem 2 leti nazaj renoviral kopalnico, vse na novo, odtoki - komplet nova postavitev, banja ven, tuš kabina namesto nje, novo, ožje okno (s pozidavo), v 12 dnevih sem imel vse fertik.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Sej vidim da ne bo lahko tole se letos spravit skozi streho, upam na najboljse
smile-1.gif
Dva kontakta ze mam po priporocilih, najprej moram pa po stacunah pogledat kje in kaj sploh vzet od keramike do sanitarne opreme. Casa imam pa tudi manj kot nic....bomo videli kaj bo.
Jetamp: bodi dober pa mi dej magari na zs kako je slo, ce bos zadovoljen se priporocam za kontakt
wink-1.gif

AndrejK: Ko sem tole prebral se mi je zdelo da spet kolega poslusam, kako so mu kopalnico "majstri" delal...sožalje
roza.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Keramiko ti lahko kupi keramičar, te ceneje pride. On ima popuste, ti pa ne. No če te ne nateguje.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Moji starši so rihtali kopalnico (komplet razbijanje, menjava cevi in pol zrihtat nazaj) lani in so bili zelo zadovoljni z enim tipom iz Medvod, meni je rihtal samo par vodovodarskih drobnarij, pa je bil ok. Če nimaš dovolj kontaktov, pošlji ZS.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ja meni je rekel, da na vso robo ki jo bom izbral v trgovini da 25% ceneje. Nekaj je rabata nekaj pa na račun nižjega davka. Recimo če bi jaz kupoval umivalnik ki sem ga izbral (500€) me sedaj preko privatnika pride manj kot 400€.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Meni je delala ekipa iz Bauhausa. Izredni profesionalci. Skupaj smo šli po štacuni in izbrali material, potem so pa vse skupaj končali v enem tednu. Od tega je šest let, še sedaj vse skupaj brezhibno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Moji starši so rihtali kopalnico (komplet razbijanje, menjava cevi in pol zrihtat nazaj) lani in so bili zelo zadovoljni z enim tipom iz Medvod, meni je rihtal samo par vodovodarskih drobnarij, pa je bil ok. Če nimaš dovolj kontaktov, pošlji ZS.

Jeram? Priporocam... Edino keramicarja si moras sam poiskati, ker tega ne dela... Smo pred letom in pol obnavljali kopalnico... Pa tudi ze prej je on delal centralno, montiral toplotno crpalko...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pri kolegu so delali eni majstri, kopalnica tam-tam dimenzije... komplet nove ploščice, univalnik na drugi strani (potegniil vodo+odtok), nova banja (obrnjena glede na prejšnjo), wc z vgrajenim kotličkom, minimalno elektro dela (premaknili luči ind), nova vrata. Vse to so naredili v cca 10 dneh. Ista ekipa. Zmenili so se kaj je za narest, kako narest, so šli skup po ploščice in je bilo narejeno. Pa nisem niti sure, koliko (če) avansa so hotli. Delali so v ljubljani, če rabiš kontakt lahko vprašam če pridejo do kranja...

lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
No v sredo sem začel 2,4m x 2,7m pa posredi kopalnice je še metrska predelna stena. Tri dni sem rabil da sem jo razbil do golega. Pač ploščice dol, banjo podrt, lesene obloge s stropa dol, tlake ven... Danes sta dva kolega vodo naredila. Nov vod iz kleti do pritličja in svojo linijo do kopalnice v nadstropju tako da se bo lahko zapiral vsak štuk posebej iz kleti, vzidala kotliček .....stare cevi ven in na novo priklopit kanalizacijo na dvorišču. V ponedeljek s kolegom delava elektriko na novo in centralarja pokličem da mi predela priključke za radiator. Potem pa pokličem privatnika da pozida in zapuca razbite stene, nove tlake, knauf strop in ploščice. Moja organizacija poteka po planu me zanima kako se bo privatnik odrezal. Bom poročal.
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Malo off, ampak da ne odpiram ravno nove teme... Je kdo kupoval keramiko in pohištvo v Eltronu Kranj?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Tudi keramiko? Je prišla taka kot je treba?

Pečar, ki mu zaupam, mi je rekel da je imel slabe izkušnje z keramiko... Pa ne vem, če je to samo fora zaradi "marže" kje drugje...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ja tudi keramiko. Nisem pa še dobil robe ker je zmenjeno da pripeljejo ko začne keramičar delat, roba je pa baje že 2-3 tedne na njihovem lagerju. Imajo eno kopalnico v salonu s takimi ploščicami kot sem jih naročil in nisem opazil kakšnih pomanjkljivosti.