Kontakti v excel tabeli -> na telefon?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Imam dobrih 500 kontaktov v excel tabeli (ime priimek, naslov, telefonska) pa bi jih rad dodal v iPhone, pa da ne rabim vsakega posebej dodajat.

Edino nujno je številka in ime priimek. Se da to kako enostavno nardit? Mam kao nek software CSV to vCard ampak je zanič. Sem podatke iz excela shranil v csv (samo ime/priimek/mobitel) ampak mi tako razjebe kontakte da je neuporabno - v bistvu ne zna naredit ime, priimek in telefon ločenega vnosa in potem vrže vse skup v eno vrstico poleg tega pa šumnikov ne prepozna...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz sem to storil preko gmaila. Gmail omogoča uvoz kontaktov iz csv datoteke. Potem sem pa na iphonu nastavil sync kontaktov s tem gmail accountom.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ok mi je ratalo na google, ampak še vedno mi jebe čšžje. Zdaj sicer lahko vse v excelu spremenim v CSZ ali -XYW ampak a se da kako v googlu vse spremenit nazaj?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ok sem našel rešitev, če bo kdaj koga zanimalo. Shraniš iz excela v .txt datoteko v UTF-8 formatu. V TextEdit odpreš in preveriš, če prav kaže, potem pa shraniš s končnico .csv in imaš.

Moraš pa za uvoz v google obvezno kolumne poimenovat z angleškimi izrazi (First name, Last name, Home Address, Mobile Phone itd).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ne dela utf-8, pa probaš utf-16. vsaj na mac-u sem tudi zgubil nekaj živcev, ko sem se s tem csv-jem jeb...