Konoplja

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Comptry234

Zelenc'
19. avg 2017
9
0
1
Zdravo!

Sem astmatik in zanima me, ali bi mi lahko kajenje konoplje škodovalo, ter kako močno bi mi lahko škodovalo?

Najlepša hvala.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zakaj pa bi jo rad kadil? Pač, da te zadane, ali zaradi kakšnih zdravstvenih razlogov? Če je zaradi zdravstvenih razlogov, ti bolj priporočam smolo CBD ali THC, odvisno zakaj rabiš. Če bi se pa samo rad zakajal pa ne vem, probaj pa poročaj.
 

Comptry234

Zelenc'
19. avg 2017
9
0
1
Rad bi probal, saj mi je ta tema še tuja. Negre za zdravljenje temveč sprostitev ter malo teže spim.
Sem pa "pozdravljen" astmatik kar pomeni da zdravil skoraj, da ne jemljem več. Zato me tudi zanima koliko mi lahko škoduje uporaba.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce bos kadil travco, moras vedeti, da te ene pozivijo, druge pa pomirijo. Torej, Indika te pomiri, Sativa te pozivi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kadilec nisem in tudi to ni moj namen. Pa mislite da "trava" povzroča enako škode kot cigareti?

Dim/saje povzročajo škodo, sedaj ali dihaš bukov dim iz raufnka, izpuh iz avtomobila, cigarete ali pa travco je načeloma skoraj vseeno. Za astmo nič od tega ni "idealno", moraš pa vedet da dnevno daš skozi pljuča lahko v neidealnih okoljih (mesto, vasi pozimi) prece jveč dima kot pa ga pozaugaš z enim jointom.

Travo se kadi itak mešano s tobakom, s tem tudi reguliraš dozo (močnejša trava = več tobaka in obratno). Tako da s travo kadiš tudi cigarete in je torej tudi škodljivo toliko kot cigareti, odvisno predvsem koliko in kolikokrat to izvajaš.

Ker je trava neregulirana ilegalna dobrina je kvaliteta odvisna od XX dejavnikov tako da občasno najdeš v travi tudi kakšne iritatorje, ki lahko povzročijo astmatičen napad (celo pri neastmatikih) ali pa poslabšajo stanje astme. To velja predvsem za razne pesticide, insekticide in podobne stvari, ki se uporabljajo pri gojenju poceni trave. Trava nabrana na domačem vrtu gojena po bio metodi načeloma ni škodljiva oz. ni znano da bi imela negativne učinke na samo astmo (z upoštevanjem 1. točke).

THC sicer lahko zaužiješ tudi na druge načine, kajenje je pač samo najbolj popularen način zadevanja. S stališča zdravstvene terapije je najslabši, ker ima najhitrejši učinek in najhitreje mine. Če hočeš zdravit nespečnost lahko probaš najprej pri legalnih pripravkih iz industrijske konplje (CBD "zdravila"), ker za pomiritev ipd. imajo "baje" drugi kanabioidi več zasluge kot sam THC (ki povzroča zadetost).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Comptry234 in Matey

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pa kaj je z vami ljudje... Ker je trava ilegalna še ne pomeni da se nesmeš pogovarjati o tem.
Dokler nisi polnoleten je tudi odprto pogovarjanje o nacinih, vrstah, ucinkih, ipd. nekaj kar ne sodi na taksna mesta. Tudi uzivanje tobacnih izdelkov je nedovoljeno za mladoletne.
Ti pocni kar pocnes, to ni moja stvar. Ni pa primerno, da se ti daje tovrstne nasvete na odprtem foromu, ki ga berejo tudi mladoletniki. Po napisanem sodec tvoji vrstniki ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Comptry234

Zelenc'
19. avg 2017
9
0
1
Pa sploh veš kaj na internetu vse pristane dandanes? Res misliš da "moji vrstniki" iščejo nasvete na forumih? Če te ta tema moti in misliš da ni primerna potem je ne beri.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.