Konec revij Lady, STOP, Moj mikro, Jana, Obrazi?

hgard

Guru
22. jul 2007
4.044
507
113
Saj ni problem, da bi se revije ne bi prodajale. Problem je, da so Delo revije potem ko jih je kupil Raščan najele ogromne zneske kreditov (več kot je plačal zanje), ki so jih potem posodile naprej Raščanu brez zavarovanja, zdaj pa jih ne morejo vrniti.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik softi pravi:
aha..kolesarji..njih 10
kje mamo ze pavčka in viator skupino..

to je vse skup kaplja v morje..in to morje vztrajno poplavlja

vsaki pojedinac šteje pravijo.
je pa res, da so si dečki hitro našli nove delodajalce, za ostalo "rajo" pa bo problem delo dobit.

Lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako znano se to bere.
Lastnik lahko dela s premozenjem kar zeli.
Direktor ni lastnik podjetja. Praviloma.
(kdo in kaj je tale Račan, ne vem, tak na splošno sem pripomnil)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako znano se to bere.
Lastnik lahko dela s premozenjem kar zeli.

ker je njegovo, res lahko dela kar želi.

kdaj pa je nekaj tvoje?

še opazka

če je nekaj kupil za 10
potem pa najel kreditov za 12

me zanima koga je oskodoval, ko je kupil za 10, ali ko je najel za 12.

oskodoval ej pa..drzavljane. sma en vem..a pri nakupu, al prek kredita, ki ne bo vrnjen.
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.044
507
113
Dolgov je za 35 milijonov, v Financah pravijo, da sta nekaj vredni samo blagovni znamki Lady in Jana (3 milijone). Nič ne piše koliko so vredne nepremičnine.

Največ posojil je dala NKBM, tako da ja, bomo mi to plačali.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako znano se to bere.
Lastnik lahko dela s premozenjem kar zeli.

ker je njegovo, res lahko dela kar želi.

kdaj pa je nekaj tvoje?

ko laufa je tvoje, ko ne, pa je naš problem.
evil.gif


Me zanima, kdaj mu bodo rubili njegovo premoženje?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kako znano se to bere.
Lastnik lahko dela s premozenjem kar zeli.

ker je njegovo, res lahko dela kar želi.

kdaj pa je nekaj tvoje?

ko laufa je tvoje, ko ne, pa je naš problem.
evil.gif


Me zanima, kdaj mu bodo rubili njegovo premoženje?

ne, lej..dejva resno..kdaj je nekaj tvoje

btw
ode javor v kuhac.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Dolgov je za 35 milijonov, v Financah pravijo, da sta nekaj vredni samo blagovni znamki Lady in Jana (3 milijone). Nič ne piše koliko so vredne nepremičnine.

Največ posojil je dala NKBM, tako da ja, bomo mi to plačali.

ok..kredit bomo mi..od koga je bila kupljena firma na zacetku..od drzave..al od enga k je ze sam fino zasluzil.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Čuj nisem se ukvarjal s tem, kdaj je nekaj tvoje. Sploh ne razmišljam o tem. Če je zadevo kupil, je njegova, če so mu banke stale za ritjo so mu, ko gre v ku,rac, pa ne sme biti naš problem. Banke ga naj rubijo, kot vse ostale državljene, če ne plačuješ anuitete.

Moglo bi biti simpl ko pasulj, pa žal to pri nas ni tako.

Tudi referenti na banki so fino služili, ko so mu odobrili kredite.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
no..pa smo tam..ne vemo kdaj je nekaj naše.

pa se dejmo podučit.

nekaj je naše ko je kupljeno z našim denarjem oz nimamo za to azdevo dolgov. torej če je model kupil s kešom firmo, pol pa na njo vzel kredite, je ta firma od kreditodajalca. sicer je nejgova, ampak dobiček nosi pa kreditojemalcu.
in banka kot dober gospodar mora poskrbet, da se firme reši, dobi pa nazaj svoj denar.

but

tole je slovenija. ve se kako se dela.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.751
5.685
113
To je izgleda že stara stvar?

Poslovni Dnevnik, 03.02.2010: Matej Raščan si je milijone za prevzem Dela Revij izposodil kar pri Delu Revijah

DELO, 24.11.2010: Večer bo soupravljal Matej Raščan
Lastnik in direktor Dela revij Matej Raščan in lastnik podjetja 3Lan Denis Čeh sta v petek podpisala dogovor o skupnem upravljanju časopisne hiše Večer.


Delo revije - leta 2010 17,8 milijonov prihodkov, 106.336 EUR dobička, 73 zaposlenih. Od 27.6.2011 blokirani računi pri vseh šestih bankah.

Pa smo spet pri brezplačnikih:

"MATEJ RAŠČAN, lastnik in direktor Dela Revij, je nazadnje požel veliko medijske pozornosti po razkritju tega, da je pred leti posodil več kot 300.000 evrov telovadnemu učitelju Robertu Teršku, lastniku razvpitega »predvolilnega« brezplačnika Ekspres." (Dnevnik)

Je tudi lastnik Rašice preko podjetja MONERA d.o.o., Dunajska cesta 5, Ljubljana (Delova stolpnica).

To podjetje je ustanovilo podjetje MAPORA d.o.o. (MArko POgorevc, RAščan?), prav tako Dunajska cesta 5? 27.6.2011 je iz podjetja izstopil Marko Pogorevc. Podjetje se je prej imenovalo AURELIA d.o.o., še prej pa KARTONOM d.o.o.

Kaj ima v tej zgodbi podjetja Delo revije zraven bivši generalni direktor policije Marko Pogorevc, ki je napadalcem na Mira Petka dihal za ovratnik?
confused-1.gif


popcorn.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Od kreditodajalca je samo anuiteta, ostalo ga ne briga. Če pa par mesecev anuitete ni, pa cokompokom vzamemo in prodamo, oddamo prevzamemo itd.
Judlarji to redno prakticirajo, ne jebeho žive duše, če ni plačil anuitet. Takoj se rubi in pred vrata ali pa nov družbenik in ti samo gledaš kako šarijo po "tvoji" firmi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.886
2.345
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik softi pravi:

ode javor v kuhac.

To misliš Javor Pivka?
En konkurent manj.
Delali so kot svinja z mehom. Zadnja leta, lepo živeli na račun nas(države).
En kup direktorčkov, ki so imeli pojma o ničem in še to malo.

So prišli gledat hlode na licitacijo v Slov. Gradec. Kar polno jih je bilo. Pa potem obilno kosilo tam.
No super, jaz pa se peljem domov lačen, ker je punca itak kosilo pripravla.
4 smo pregledali celo množico hlodov v istem času kot oni samo furnirce.
Me zanima kdaj bo kak Hrvat poslal kakšnega plačanca v Slo, da te direktorje malo prestraši.
Pridem zdaj v cro, pa drugo ne poslušam, kako so jih slovenci nategnili
10.gif

So zjebali celi posel.

No pa Slovenijales tudi pobira. Še en konkurent manj.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.092
3.798
113
Ljubljana
hmpg.net
Javor Pohištvo so usrali sami.
Je bil predlog za prisilko, kjer bi moralo več kot 50% upniškega zneska biti za pretvorbo dela dolga v kapital družbe. Večinski upnik je bil Javor xx. Pa so pozabili poslati na sodišče dopis, da se strinjajo s konverzijo. Sicer so se potem pritožili, vendar je sodišče samo ugotovilo dejstva:)
Torej niso samo mojstri za les, tudi za finance in pravne postopke so pravi znalci:)