Komu koristi globalno segrevanje?

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sedaj je vse jasno: http://www.dnevnik.si/novice/svet/322549

''Da se vsem mudi, je jasno iz poročil znanstvenikov, ki zatrjujejo, da se bo zaradi globalnega segrevanja ozračja v poletnih mesecih umaknil dobršen del arktične zaledenele plošče in omogočil ne le prehod ladijskega prometa prek tako imenovanega severozahodnega prehoda med Atlantikom in Pacifikom, marveč tudi dobičkonosno vrtanje na nahajališčih nafte in zemeljskega plina na tem območju.''
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.359
-8.431
113
No, prosim naštej mi, katere naravne katastrofe so dejansko povezane s segrevanjem. Pa prosim izpusti več orkanov in podobne neresnične bedarije, ki jih reklamirajo zeleni.
In ja, višja temperatura je v večini primerov boljša stvar.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Kako pa da niso povezani orkani z globalnim segrevanjem, saj več toplega zraka z hladnim pomeni več okanov, pa dobro. Direktno so povezane poplave, byebye ledeniki (sicer niso naravne katastrofe, pa vendar jih je škoda), suše, še večje pomanjkanje vode, širjenje puščav,... Nisem znanstvenik da bi to vedel iz prve roke, samo že logika pove, da vse pa le ni tako nedolžno ob povečanju temeperature. In ja, tebi bo poleti pri 40°C vroče, pred 15 leti ti ne bi bilo.

Sicer pa osebno ne izključujem možnosti ledene dobe, pred vsako je bil porast CO2 ogromen in višje temperature, to pa itak vsak ve kaj pomeni.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
večkrat sem že zasledila tvoje pisanje glede onesnaževanja, segrevanja in naravnih katastrof; tudi tvoje mnenje o Kajfeževi sem nekak razbrala iz pisanja pa me zanima kaj si po izobrazbi? sama se na te stvari dosti res ne spoznam pa bi rada vedela zakaj naj ti verjamem, še posebej ker se tvoje mnenje res popolnoma razlikuje od večine strokovnjakov?
zakaj je višja temperatura boljša stvar in kako mi koristi oz. mojemu zdravju vdihavanje onesnaženega zraka?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.359
-8.431
113
No, opazovanja te negirajo...
Orkanov NI več, toplejše podnebja NE pomeni večje puščave, ampak krčenje le teh, globalno bo vode/padavin vedno več(malo drgačna razporeditev),... No, če ne meni, boš pa temle moral verjeti: http://www.sciencedaily.com/releases/2008/05/080519134306.htm )
Mogoče bi bilo fino, če bi nehal ponavljati že dostikrat dokazano neresnično zeleno lajno. Med drugim tudi to, da je CO2 glavni krivec za segrevanje.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.313
1.070
113
evo vam resnico o GWju:

FDoQWXAAAaWm19mIJ7fY2.jpg


še enkrat povem.... RESNICO!
grims-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ahahahaha, svetovna
grin1.gif


Drugače pa je res kot piše v članku - severni pol se topi, države, ki mejijo nanj imajo posledično vse več ozemlja, ki jim ga prej ni bilo priznanega, spodaj pa se skriva pravo bogastvo, ne samo v nafti in plinu ampak tudi rudnine. Tu ni nobenih špekulacij glede učinka CO2 na temperaturo in puščave ampak gola logika.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.359
-8.431
113
Seveda je mogoče, zakaj pa ne? Menda ne pričakuješ, da bo vsako leto enako tornadov? Vendar boš trdil, da je to zaradi "globalnega segrevanja"? Hej v tem članku ga po čudežu še omenjenega ni
evil.gif


Za nekatere paranoike je zgleda globalno segrevanje že krivec, če v Spodnjem Kašlju dežuje
bonk.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ne moreš trditi da globalnega segrevanja ni, ne moreš trditi da segrevanje nima vpliva na planet. Nisem pa nikjer napisal, da smo glavni krivci za segrevanje mi, niti da je glavni krivec CO2.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.313
1.070
113
in zakaj potem vsa panika in dodatno obdavčevanje? zakaj Kyoto protokol ko pogoltne na miliarde € ???

zakaj že?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.359
-8.431
113
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Ne moreš trditi da globalnega segrevanja ni, ne moreš trditi da segrevanje nima vpliva na planet
Saj nikjer ne trdim, da ni segrevanja. Trdim pa, da ni človeško povzročenega segrevanja! Prav tako trdim, da je več kot 50% napovedi, kaj bo povzročilo segrevanje, s katerimi nam solijo pamet "tazeleni", vrednih manj kot včeraj pojedeni burek.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ker je po novem kul če si zelen, ker ima država nov način za pridobivanje €, ker je to zdaj aktualna tema, ker vsak govori drugače in niti vlade ne vedo kaj točno se dogaja,....
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
No nekaj ga vsekakor je, saj le ni zanemarljiva količina plinov ki jih spuščamo zadnje čase (metan, CO2,...). Največ se gre pa za to, da vsi govorijo kako smo mi zjebali podnebje. Ja, sej v neki meri smo ga, vendar ga tudi narava sama, kot ga je že v preteklosti večkrat in ga tudi sama popravila.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.735
251
113
mah pust jih. a ni logično, da če pač industrija onesnažuje, se to nekje nabira, in pač je tega nekoč preveč...

in ni ga narava uničila, pač so to pojavi, k pa zihr ne skodijo naravi! v naravi se vse zgodi z namenom - dobrim! sej nam se zdi mogoče katastrofa, k vulkan bruha, pobije nekaj zivalskih vrst, ampak sej čez 100 let bojo pa tam nove...

sej s človeštvom bo isto! enkrat se nas bo že znebila, da bo imela mir!


pa kakšno korist naj bi imeli okoliške države??? dejte no! a pol plačujejo kitajski pa indiji pa zda k se noče uklonit ekologom?
 
Nazadnje urejeno:

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Aja, pejte mal po svet, pa poglejte če je še kej pragozda ostalo ( tapravga mislm, ne plantaž borovčkov ), pa na severno pa južno poloblo če je še kej ledu... Po moje se vam bo zdel tam precej domače, k duma
cool-1.gif